Solana Cüzdan Süzgeçleri Tarafından 4 Milyon Doların Üzerinde Varlık Çalındı: Dolandırıcılık Sniffer

Açıklama: Kripto yüksek riskli bir varlık sınıfıdır. Bu makale bilgilendirme amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bu web sitesini kullanarak şartlar ve koşullarımızı kabul etmiş olursunuz. İçeriğimizde bağlı kuruluş bağlantılarını kullanabilir ve komisyon alabiliriz.

Blockchain güvenlik şirketi Scam Sniffer, geçtiğimiz ay kimlik avı saldırılarında Solana cüzdan korsanları tarafından 4 milyon dolardan fazla dijital varlığın çalındığını söyledi.

Solana kullanıcıları kimlik avı saldırılarına karşı dikkatli olmalı

Yakın tarihli bir raporda firma, birden fazla etkinliğini ve bu sitelerin savunmasız dijital varlık kullanıcılarını hedeflemek için kullandığı gelişen yöntemleri izledi . Solana kullanıcılarını hedef alan kimlik avı web sitelerindeki kötü aktörlerin

Listelenen kötü aktörlerin faaliyetleri, daha geniş pazarda kimlik avı olaylarının sayısı artmaya devam ederken, çeşitli kimlik avı kampanyalarında 3.947 kullanıcıdan yaklaşık 4,17 milyon dolar varlık kaybına yol açtı.

sahte bir değiştirilemez token ( NFT ) teklifini içeren bir airdrop kimlik avı olayı hakkında raporlar aldı. Scam Sniffer, bir kullanıcıdan , işlemin imzalanmasından sonra varlıkların kaybına yol açan

Bu kimlik avı dolandırıcılığı modeli, sahte NFT sitelerine bağlantıları olan ve ardından tokenlar aracılığıyla bağlantıların dağıtıldığı SIFIR token sahiplerini hedef alarak gerçekleştirildi.

Daha ileri araştırmalar, bağlantıların açılmasının başarısız bir simülasyon mesajıyla karşılandığını ve bunun da kurbanın, ayrıntıları gizlenmiş olan işlemi onaylamasına yol açtığını ortaya koyuyor.

bir rapora göre Dune’dan gelen BONK, ZERO, USDT ve USDT gibi tokenlerin kaybıyla 2.189 mağdur hedeflenerek yaklaşık 2,14 milyon dolar kaybedildi.
Kötü aktörler karmaşık planlara yöneliyor

Rapora göre dolandırıcılar, geçtiğimiz aylarda kurbanları istismar etmek için kullanılan daha karmaşık bir kimlik avı tekniğine başvurarak firmaların güvenlik çabaları sırasında kayıplara yol açtı.

Tespit edilen yeni model, Solana ağının bu NFT’leri kara listeye almaması nedeniyle, herhangi bir NFT dağıtımı olmadan kimlik avı faaliyetleri gerçekleştiren dolandırıcıları içeriyordu. Node Drainers, Phantom tokenlarını kullanıcılara dağıttığı iddiasıyla Mediant’ın sosyal medya hesabının hacklenmesinin ardından X’te (eski adıyla Twitter) paylaşılan bağlantılarda görüldü.

“$PHNTM dağıtımı resmi olarak başladı. Anlık görüntümüzde 250.000'den fazla cüzdan kaydedildi; talep etmeye uygun olup olmadığınızı kontrol etmek için web sitemize gidin… alacağınız token miktarı portföyünüze ve snap pozisyonunuza bağlıdır.”

sildi ve toplam rakamı yaklaşık 4 milyon dolara çıkardı. yaklaşık 2,02 milyon doları piyasadan Bu yeni model , iki haftadan kısa bir süre içinde 1.759 kullanıcıdan

Firmalar dolandırıcıları engelleme çabalarını artırmaya devam ederken, kötü aktörler kullanıcı fonlarını kimlik avı bağlantıları yoluyla yönlendirmek için yeni planlar tasarlıyor.

“Ayrıca bir Matomo örneğini kendi kendilerine barındırdıklarını ve her adımı takip ettiklerini fark ettik. dönüşüm oranlarını iyileştirmek için verileri izlemeye çalışıyorlar. Bu aynı zamanda, kanallarında yayınlanan işlem kimliği aracılığıyla Bonk sahiplerini hedef alan Noel kimlik avı kampanyasında da ortaya çıktı. Bunu ilgili zincir üstü verilere bağladık.”

Cryptonews, 2023 yılı boyunca kimlik avı dolandırıcılığının arttığını ve bunun Chainaliz verileri başına 375 milyon doların üzerinde kayba yol açtığını ve firmaların kullanıcılara platforma güvenmedikleri sürece işlemleri imzalamamalarını tavsiye ettiğini bildirdi.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası