May December Konusu

2015 yılında, oyuncu Elizabeth Berry, bağımsız bir filmdeki rolü için araştırma yapmak üzere Savannah, Georgia’ya gelir. Elizabeth, Gracie Atherton-Yoo’yu canlandıracaktır. Gracie, 1992 yılında 36 yaşındayken, oğlu Georgie’nin okul arkadaşı olan 13 yaşındaki Kore asıllı Amerikalı Joe Yoo’yu, ikisinin de çalıştığı evcil hayvan dükkanında tecavüz ederken yakalanmıştır. Hapishane cezası sırasında Gracie, Joe’nun çocuğunu doğurmuştur. 23 yıl sonra Gracie ve Joe, üç çocuklarıyla evlidir: Üniversitede olan Honor ve lise mezuniyetine yaklaşan ikizler Charlie ve Mary.

Elizabeth, Gracie ve Joe’ya ilişkileri hakkında röportaj yapar ve onlara hikayelerini dürüstçe anlatacağına söz verir. Çiftin tanıştığı ve çalıştığı evcil hayvan dükkanını ziyaret eden Elizabeth, Gracie’nin Joe’yu cinsel olarak istismar ederken yakalandığı depoyu görür ve sahneyi tek başına yeniden canlandırır. Ayrıca Tom, Gracie’nin ilk kocası, şimdi müzisyen olan oğlu Georgie ve savunma avukatıyla da konuşur. Onlar Gracie’yi farklı şekillerde tasvir ederler, onu saf ve pasif olarak gösterirken, aynı zamanda eylemlerinin ne kadar yıkıcı olduğunu da ortaya koyarlar. Elizabeth, ikizlerin lise mezuniyetine kadar olan daha fazla aile etkinliğine katılır.

Joe, kelebek yetiştirme hobisini paylaştığı isimsiz bir arkadaşıyla özel bir metin konuşması yapar. Bir noktada, Joe onunla birlikte tatile çıkmayı teklif eder, ama o ona evli olduğunu hatırlatarak reddeder. Babasını ziyaret ederken, Joe tüm çocukları üniversiteye gittikten sonra Gracie ile hayatının nasıl olacağını düşünür.

Elizabeth, Joe’yu konakladığı yere davet eder, Joe da ona Gracie’nin ilişkilerinin başında yazdığı bir mektup verir. İkisi sevişir ve Elizabeth, Joe’ya yeni bir hayata başlamak için hâlâ zamanı olduğunu söyler. Ancak, Elizabeth deneyimlerine “hikaye” diyince, Joe gider, çünkü o hikaye “hayatı”dır. Joe, gözyaşları içinde Gracie’ye ilişkilerinin başlangıcı hakkında hesap sorar, acaba “çok genç” miymiş diye merak eder. Gracie, onun kendisini baştan çıkardığını ve kimin kontrolde olduğunu defalarca sorar. Elizabeth, Joe’nun verdiği mektubu, Gracie’yi canlandırmak için performansını çalışmak amacıyla bir monolog olarak okur.

Mezuniyet sabahı, Joe’nun kelebeklerinden biri koza’dan çıkar. Daha sonra, tüm aile Charlie ve Mary’nin mezuniyetini izlerken, Joe kalabalığın kenarında yalnız başına ağlar. Elizabeth ayrılmaya hazırlanırken, Gracie ona Georgie’nin kardeşleri tarafından tacize uğradığı hikayesini uydurduğunu ve Georgie ile her gün konuştuğunu söyler.

Film setinde, Elizabeth Gracie’nin evcil hayvan dükkanında Joe’yu baştan çıkarmaya çalıştığı bir sahnenin birden çok çekimini yapar. Yönetmen memnun olmasına rağmen, Elizabeth başka bir çekim yapmak ister, çünkü sahnenin “daha gerçek” olduğunu iddia eder.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası