Uzmanlar, ‘Seçimlerden Önce Güney Kore Bitcoin ETF Onayı Yok’ Diyor

Açıklama: Kripto yüksek riskli bir varlık sınıfıdır. Bu makale bilgilendirme amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bu web sitesini kullanarak şartlar ve koşullarımızı kabul etmiş olursunuz. İçeriğimizde bağlı kuruluş bağlantılarını kullanabilir ve komisyon alabiliriz.

İçeriden gelenlerin iddiasına göre Güney Koreli yeşil ışık yakmayacak . yerel Bitcoin spot ETF’sine düzenleyiciler , ülkenin bir sonraki genel seçimlerinden önce

göre Sobija Mandueneun Shinmun’a , anonim finansal yatırım sektörü yetkilileri, herhangi bir yeni kripto düzenlemesinin artık Nisan ayındaki yasama seçimlerinin sonuna kadar beklemesi gerektiğine inanıyor.

Güney Kore 10 Nisan’da sandık başına gidiyor. Muhalefetteki Demokrat Parti şu anda Ulusal Meclis sandalyelerinin %55’ini elinde tutuyor.

Yetkililer, Başkan Yoon Seok-yeol’un seçim manifestosunda verdiği sözler doğrultusunda kripto yasasında bir “revizyon” öngörülüyordu.

Ancak Seul merkezli düzenleyiciler Washington’daki muadillerinin aynısını takip etmeyecekler. Bir uzman şunları söyledi:

“Sanal varlıklara ilişkin yasa ve yönetmeliklerde yapılacak revizyonların ancak genel seçimler bittikten sonra mümkün olacağına inanıyoruz. [Düzenleyiciler] bu arada ABD Bitcoin spot ETF'lerinin ne kadar başarılı olduğunu görmek için piyasa durumunu izleyecekler."

Güney Koreli menkul kıymet sağlayıcıları, denizaşırı müşterilere Bitcoin ETF erişimi sunma konusunda uyarıldı.

İki büyük aracı kurum, geçen haftanın sonunda spot BTC ETF ürünlerini beklemeye aldı ardından Finansal Hizmetler Komisyonu’nun (FSC) uyarısının .

FSC, duruşunu “gözden geçireceğine” söz verdi. Ancak henüz konuyla ilgili daha fazla yorum yapmadı.

Düzenleyici ayrıca bir dizi ilgili tartışmanın ardından tokenların listelenmesi ve listeden çıkarılmasıyla ilgili resmi kurallar çıkarmaya hazırlanıyor.

LUNC (eski adıyla LUNA) tokeninin listeden çıkarılmasını kolaylaştırmadıkları için borsaları eleştirdiler . Tüccarlar ve milletvekilleri , Mayıs 2022’deki Terra ekosistemi çöküşünün ardından

Borsalar ayrıca, oyunla ilgili koin WEMIX ve altcoin CTC’nin listelenmesi ve listeden çıkarılmasıyla ilgili eleştirilerle de karşı karşıya kalıyor .

Güney Kore’den ‘Kripto Dirilişi’ Geliyor mu?

Bu arada News1 , analistlerin ABD Bitcoin ETF haberlerinin ardından Güney Koreli kripto tüccarlarının yükseliş eğilimi göstereceğini öngördüğünü bildirdi.

Medya kuruluşu, uzmanların “son iki yıldır durgun olan” perakende kripto iç pazarının “canlanmaya” hazır olduğunu belirttiklerini aktardı. Bir sektör yetkilisi şöyle açıkladı:

“Sıkı düzenlemelerine rağmen Güney Kore pazarı güçlü bir perakende sektörüne sahip olma avantajına sahip. Yurtdışı piyasalar canlandığında, yerli yatırımcıların da aynı yolu izleme yönünde güçlü bir eğilimi oluyor.”

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası