Fidelity, Fed’in Faiz İndiriminin DeFi ve Stablecoin’lere Kurumsal İlgiyi Artırabileceğini Öngörüyor

Açıklama: Kripto yüksek riskli bir varlık sınıfıdır. Bu makale bilgilendirme amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bu web sitesini kullanarak şartlar ve koşullarımızı kabul etmiş olursunuz. İçeriğimizde bağlı kuruluş bağlantılarını kullanabilir ve komisyon alabiliriz.

Varlık yöneticisi Fidelity’ye göre, ABD Merkez Bankası’nın potansiyel faiz indirimi, merkezi olmayan finans (DeFi) ve stablecoin’lere yönelik büyük kurumsal ilgiyi yeniden canlandırabilir.

Fidelity , kısa süre önce yayınladığı 2024 Dijital Varlıklar İleriye Bakış raporunda , bu yeniden dirilişin DeFi altyapısının 2024 boyunca daha da geliştirilmesine bağlı olduğunu öne sürüyor.

Fidelity daha önce 2023’teki cazip getirileri nedeniyle DeFi’ye kurumsal akınlar öngörmüştü ancak bu girişimler beklendiği gibi gerçekleşmemişti.

Bunun yerine kurumsal yatırımcılar, riskten kaçınılan bir ortamda daha güvenli bir bahis olarak algılanan Federal Reserve faiz artırımları nedeniyle geleneksel sabit getirili ürünlere yöneldi.

DeFi Platformları Karmaşık Kullanıcı Arayüzleri ve Güvenlik Açıklarından Etkileniyor

DeFi platformları uzun süredir karmaşık kullanıcı arayüzleri ve saldırılara karşı duyarlılık nedeniyle sıkıntı çekiyordu ve bu da kurumların akıllı sözleşmelerle ilişkili riskleri dikkatli bir şekilde değerlendirmesine neden oluyordu.

Riskten kaçınma ortamında, DeFi’nin sunduğu orta tek haneli getiriler, akıllı sözleşmeleri denemenin algılanan riskleriyle karşılaştırıldığında çok mütevazı görülüyordu.

Bununla birlikte Fidelity, daha gelişmiş altyapının ortaya çıkmasıyla birlikte bir kez daha geleneksel finans (TradFi) getirilerinden daha cazip hale gelmeleri durumunda kurumların DeFi getirilerine olan ilgilerini 2024’te yeniden canlandırabileceğine inanıyor.

Fidelity ayrıca şirketlerin dijital varlıkları bilançolarına ekleme fikrine daha açık hale geleceğini de öngörüyor.

Bu değişim, Amerika Birleşik Devletleri Finansal Muhasebe Standartları Kurulu’nun güncellenmiş kurallarının şirketlerin kripto varlıklarındaki hem kağıt kayıplarını hem de kazançlarını raporlamalarına izin vermesiyle birlikte geliyor.

Kurumların Stablecoin’lere İlgisi Artıyor: Sadakat

Fidelity’nin raporu, DeFi’nin yanı sıra kurumsal oyuncular arasında stablecoin’lere olan ilginin arttığını da vurguluyor.

Rapor, ABD dolarına sabitlenmiş stabilcoinlerin araştırılmasının 2024’te benimsenme için önemli bir katalizör olacağını öne sürüyor.

Stablecoin’lerin özellikle takas amacıyla kullanımını araştıran geleneksel finans şirketleri, bu varlıklara meşruiyet kazandırabilir.

Fidelity, kullanıcılar daha hızlı ve daha uygun maliyetli ödeme çözümleri aradıkça ödemeler, havaleler ve uluslararası ticaretin stabilcoin benimsenmesinde artışa tanık olacak üç ana sektör olacağını öngörüyor.

Ayrıca rapor, stabilcoinleri çevreleyen düzenleyici çerçevelerin daha net hale gelmesini ve daha fazla kesinlik sağlamasını bekliyor.

gibi stablecoin’lerde yükseliş eğilimini sürdürüyor Fidelity, Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) ve bu durum onların 2024’te güç kaybetme ihtimalinin düşük olduğunu gösteriyor.

Aslında Fidelity, piyasanın bu segmentinin yıl boyunca ivme kazanmaya devam edeceğini ve Federal Rezerv’in beklenen faiz indirimlerini uygulaması halinde potansiyel olarak daha da hızlanacağını öne sürüyor.

ve Dai (DAI) arzındaki 90 günlük net değişim olumluya Geçen yılın kasım ayında, en büyük dört stablecoin olan Tether, USDC, Binance USD (BUSD) döndü ve Terra’nın 2015 yılının ortasındaki çöküşünden bu yana bu türden ilk örnek oldu. -Mayıs 2022.

Reflexivity Research o dönemde “Bu hafta, toplu stabilcoin arzındaki 90 günlük değişim 1,5 yıl içinde ilk kez olumluya döndü” dedi.

Stablecoin’ler, geleneksel finans ve kripto para birimleri arasında bir köprü görevi görerek kripto para birimi endüstrisinin günlük operasyonlarının anahtarı olmaya devam ediyor.

Tether’in kurucu ortaklarından William Quigley, Cryptonews’e “Stablecoinler kripto para piyasasının temeli haline geldi” dedi .

“Stablecoinler neredeyse tüm DeFi uygulamalarının temel bileşenidir. Stablecoin’ler olmadan kripto pazarındaki genel işlem hacmi ve likidite muhtemelen %75 düşecektir.”

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası