Masters of the Air Dizisi: Fragmanı, Oyuncuları, Konusu

Akademi Ödüllü Elvis yıldızı, “mavi süet ayakkabılarını” Dune: Part II’de bir kel kapağıyla değiştirmeden önce, Austin Butler Apple TV+’ın ve Steven Spielberg’in Masters of the Air dizisinde II. Dünya Savaşı’nın gökyüzlerinde farklı bir maceraya atılacak. Donald L. Miller’ın beğenilen romanına dayanan Masters of the Air, Amerikan Sekizinci Hava Kuvvetleri’nin inanılmaz gerçek hikayesini anlatacak. Daha spesifik olarak, dizi, hayatlarını ortaya koyarak Alman ordusuna gökyüzünde savaş açan cesur genç pilotların kahramanlık öyküsünü anlatacak.

II. Dünya Savaşı sırasında geçen harika filmlerden kesinlikle yoksun değiliz, ancak bu zaman dilimi televizyon dünyasında pek yaygın değil. Ancak oldukça önemli bir istisna var, o da Emmy ödüllü Band of Brothers mini dizisi, V-J Günü’nde savaşın akışını değiştirmeye yardımcı olan çeşitli askerlerin hikayelerini anlatan bir dizi. Bu çığır açan dizi 2001 yılında yayınlandı ve o muhteşem eserin ölçeğinde bir şey almayı henüz başaramadık (The Pacific de harika bir II. Dünya Savaşı dizisi örneği ve hatta Band of Brothers’ın arkasındaki aynı ekip tarafından geliştirildi). Band of Brothers’ı hayata geçiren aynı efsanevi kişilerin Masters of the Air üzerinde çalışacak olması, türün ve zaman diliminin hayranları için çok umut verici bir haber. II. Dünya Savaşı pilot dizisi ve oyuncu kadrosu, konusu, yayın tarihi ve daha fazlası hakkında daha fazla bilgi edinmek için, işte Masters of the Air hakkında şimdiye kadar bildiklerimiz.

Masters of the Air Dizisi Ne Zaman Çıkıyor?

Masters of the Air’ın 26 Ocak 2024’te iki bölümle prömiyer yapması, ardından 15 Mart 2024’e kadar her Cuma yeni bölümlerle devam etmesi bekleniyor. Destansı dönem parçası mini dizisi, dokuz bölümden oluşuyor.

Masters of the Air Dizisi Konusu Nedir?

Band of Brothers ve The Pacific’in yapımcıları Steven Spielberg, Tom Hanks ve Gary Goetzman’dan. II. Dünya Savaşı sırasında, havacılar 100. Bomba Grubu ile hayatlarını riske atıyorlar, cesaret, kayıp ve zaferle şekillenen bir kardeşlik.

Masters of the Air Dizisi nerede izlenilir ?

Apple TV’nin bir yapımı olan Masters of the Air’i izlemek için Apple TV+ aboneliği gerektirecek. Mini dizinin yayınlanması daha iyi bir zamanda olamazdı, çünkü yayın platformu Ted Lasso’nun 3. sezonuyla en büyük sistem satıcılarından birini tamamladı. Gergin bir savaş şovu, neşeli bir spor komedisinden oldukça önemli bir ayrılış, ama Severance’in 2. sezonu için sabırla beklerken Apple TV+ için çekici bir dizi olmalı.

Masters of the Air Dizisi Fragmanı

Masters of the Air Dizisi Oyuncuları Kimlerdir?

Masters of the Air’ın etkileyici oyuncu kadrosunun başında, Baz Luhrmann’ın Oscar adayı biyografik filmi Elvis’te başrol oynadıktan sonra tanınan bir isim haline gelen Austin Butler yer alıyor. Şimdiye kadar, Butler’ın kariyeri sadece yükselişe geçti ve Denis Villeneueve’nin Dune serisinin ikinci bölümünde önemli bir kötü karakter olacak. Butler, ayrıca yönetmen Jeff Nichols’ın sinemaya dönüşü olan The Bikeriders filminde de başrol oynayacak. Butler’a dizide bir diğer Oscar adayı Barry Keoghan da eşlik ediyor. The Banshees of Inisherin, The Batman ve The Green Knight gibi son dönem filmlerle tanınan Keoghan, aslında Christopher Nolan’ın Dunkirk filminde de oynadığı için pilotlukla ilgili II. Dünya Savaşı filmleriyle biraz deneyime sahip. Dizide görünmesi beklenen bir diğer isim ise Fantastic Beasts serisinin yıldızı Callum Turner.

Ana kadronun geri kalanı ise David Shields (The Crown), Anthony Boyle (Tetris), Ben Radcliffe (Pandora), Rafferty Law (Twist), Edward Ashley (The Terror), Elliot Warren (The Batman), Nate Mann (Licorice Pizza) ve Darragh Cowley (The Essex Serpent) gibi isimlerden oluşuyor.

Masters of the Air Dizisini Kim Oluşturdu?

Özetinde de belirtildiği gibi, Masters of the Air, Band of Brothers’ı hayata geçirmede büyük rol oynayan Steven Spielberg, Tom Hanks ve Gary Goetzman tarafından yönetici yapımcılığı üstlenilecek. Yapımda yönetmen olarak yer alan bir diğer isim ise Beasts of No Nation ve No Time to Die gibi filmlerin yanı sıra True Detective ve Maniac gibi dizilerin arkasındaki film yapımcısı Cary Joji Fukunaga. Fukunaga’nın dizinin dört bölümünü yöneteceği söyleniyor, geri kalan beş bölüm ise Dee Rees (Mudbound), Timothy Van Patten (The Sopranos) ve Captain Marvel ikilisi Anna Boden ve Ryan Fleck tarafından yönetilecek. Band of Brothers’ın yazarı Timothy Orloff, Masters of the Air için senaryoyu kaleme alacak.

Ekibin geri kalanı ise yapım tasarımcısı Chris Seagers (Raise by Wolves), görüntü yönetmenleri Adam Arkapaw (Macbeth), Jac Fitzgerald (Under My Skin), Richard Rutkowski (The Americans) ve David Franco (Ray Donovan), kurgucular Saar Klein (Almost Famous), Mark Sanger (Jurassic World Dominion), Spencer Averick (Selma), Sarah Flack (Lost in Translation) ve Billy Rich (Ghost in the Shell) ile tamamlanıyor.

Masters of the Air Dizisi Ne Zaman Çekildi?

Nisan 2021’de yönetmen Cary Joji Fukunaga, Masters of the Air’in çekimlerine resmen başlandığını Instagram’da duyurdu. Bunu, projenin o zamanlar “Whirlwind” olarak kod adlandırılan film tahtasını tutan Austin Butler’ın bir fotoğrafını paylaşarak yaptı, ayrıca ilk haftanın üretiminin de tamamlandığını belirtti. Böylece, Band of Brothers ve The Pacific’in manevi halefinin yolu resmen başlamış oldu.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası