The Vampire Diaries 1.Sezon Bölüm Özetleri

The Vampire Diaries 1.Sezon Bölüm Özetleri

The Vampire Diaries 1.Sezon 1.Bölüm Özeti

Virginia’daki Mystic Falls adlı küçük bir kasabada, on yedi yaşındaki Elena Gilbert ve küçük kardeşi Jeremy, her ikisi de ebeveynlerinin ölümünü inkar ediyorlar. Elena, kendini sosyal izolasyona rağmen bunun üstesinden geldiğine ikna etmeye çalışıyor. Acısını saklamaya çalışıyor, ancak bu onun duygusal olarak çekilmesine yol açıyor, Jeremy ise kendi duygularıyla başa çıkmamak için uyuşturucuya başvuruyor. İkisi için de okula ilk dönüşleri planlandığı gibi gitmiyor. Gizemli yeni bir öğrenci olan Stefan Salvatore, Elena’nın dikkatini çekiyor. Bu hem eski erkek arkadaşı Matt’i kıskandırıyor hem de Stefan’ı seven arkadaşı Caroline’ı onun rakibi olarak görüyor. Elena’nın arkadaşı Bonnie, Elena’ya onunla konuşması için cesaret veriyor, ancak Elena sosyal izolasyonunu bırakmaya ikna olmuyor. Matt’in kız kardeşi Vicki’nin bir hayvan tarafından ısırıldığına inandıktan sonra, Stefan’ın bir vampir olduğu ve bunu Elena’dan sakladığı ortaya çıkıyor. İnsanları beslemeyen Stefan, kasabada yalnız olmadığını fark ediyor. Stefan’ın yabancılaşmış ağabeyi Damon Salvatore, aynı zamanda bir vampir ve Vicki’yi ısıran kişi olduğu ortaya çıkıyor.

The Vampire Diaries 1.Sezon 2.Bölüm Özeti

Mystic Falls, bir kuyruklu yıldızın geçişini kutlamak için hazırlıklara başlar. Vicki, Damon’ın neden olduğu yaralanmalardan hastanede iyileşirken, Stefan zihin kontrol yeteneklerini kullanarak Vicki’nin saldırı hafızasını silmeye çalışır, ancak Matt tarafından kesilir. Bu arada, Bay Tanner, Jenna’yı Jeremy’nin son davranışları konusunda uyarır ve iki gençle ilgilenme konusunda kötü bir iş çıkardığını söyler, bu da onun kendinden şüphe etmesine neden olur. Elena ve Damon, Salvatore evinde ilk kez karşılaşırlar ve Stefan’ın geçmişi hakkındaki açıklaması Elena’nın onu sorgulamasına neden olur. Elena ve Stefan öpüşür. Damon, sonraki kurbanını Caroline’da bulur.

The Vampire Diaries 1.Sezon 3.Bölüm Özeti

Yarı-psişik Bonnie, Elena’ya Stefan hakkında kötü bir hissi olduğunu söyler, bu yüzden Elena, birbirlerini daha iyi tanımaları için Stefan ve Bonnie’yi evinde yemeğe davet etmeye karar verir. Okulda, Tyler, Stefan’a bir futbol topu atarak onu küçümsemeye çalışır, ancak bu ters teper çünkü Stefan, vampir hızını kullanarak topu kolayca yakalar ve geri pas verir. Elena’nın teşvikiyle Stefan, futbol takımına katılır. Yemekte, Damon ve Caroline beklenmedik bir şekilde ortaya çıkar ve Elena onu evine “davet” eder. Stefan, Elena’yı Damon’dan korumak için içinde vervain dolu bir kolye verir. Stefan, Damon’a hala içinde biraz insanlık olduğunu ikna etmeye çalışırken, Damon misilleme olarak Bay Tanner’ı saldırır ve öldürür.

The Vampire Diaries 1.Sezon 4.Bölüm Özeti

Elena ve Stefan, Tyler’ın ebeveynleri tarafından düzenlenen kasabanın yıllık Kurucular Partisi’ne gider. Vicki, Jeremy ile ilişkisini reddettiğinde ondan bir şeyler sorması için Tyler’ı kullanır. Damon, Stefan’ın hayatından Damon’ı çıkarmaya çalıştıktan sonra Elena’ya Salvatore’ların tarihini anlatır. Damon ayrıca, Lockwood Malikanesi’ndeki tarihi eserlerden birinden bir kehribar kristali alır. Bu arada, Stefan, Damon’ı zehirlemek için Caroline’ı bir kap olarak kullanır. Damon, Caroline’ın kanını emdiğinde hastalanır. Caroline uyanınca, kehribar kristalini görür ve gücünden habersiz çantasına koyar. Stefan, uzak yeğenleri Zach’in nöbet tuttuğu Salvatore mülkünde zayıflamış bir Damon’u kilitler. Kurucular Konseyi, Belediye Başkanı Richard Lockwood (Tyler’ın babası), Carol Lockwood (Tyler’ın annesi), Şerif Liz Forbes (Caroline’ın annesi) ve muhabir Logan Fell dahil olmak üzere, vampirlerin drenaj edilmiş bedenler nedeniyle Mystic Falls’a geri döndüğü sonucuna varmışlardır ve Gilbert ailesine ait bir cep saati bulmaları gerekmektedir. Sonunda, Vicki Jeremy’nin yanına gider ve onlar yatak odasına giderler.

The Vampire Diaries 1.Sezon 5.Bölüm Özeti

Damon, Salvatore bodrumunda hapsedildikçe zayıflarken, Jeremy’nin ve Vicki’nin ilişkisi güçlenir. Okulun düzenlediği araba yıkama etkinliğinde, Bonnie güçleri hakkında daha fazla şey keşfeder ve onlarla yüzleşmeye karar verir. Bu arada, Logan’ın cazibesi, Jenna’yı büyülemek için Gilbertlerin evinde akşam yemeği yemesine yol açar, bu da onun cep saatini çalmasına yol açar. Elena, bir yabancıdan Stefan’ın 1953’te tanıdığı birine, adı da Stefan Salvatore olan birine ürkütücü bir şekilde benzediğini öğrenir. Bu, Elena’nın Stefan’ın gerçekten kim olduğunu sorgulamasına ve daha sonra onunla yüzleşmesine yol açar. Başka bir yerde, Damon, Caroline ile olan bağlantısını kullanarak kendini serbest bırakır, Zach’i öldürür ve daha sonra Vicki’yi besler.

The Vampire Diaries 1.Sezon 6.Bölüm Özeti

Stefan, Elena’ya kendisinin ve Damon’ın Katherine ile olan geçmişini anlatır. 1864’te, ikisi de Katherine Pierce adında bir kadını seviyorlardı, o da ikisini vampir yapmıştı. Bu arada, gündüz yüzüğü olmayan Damon, gününü Salvatore Pansiyonu’nda Vicki ile birlikte hapsedilmiş olarak geçirir. Birbirlerini beslerler ve o onu bir vampir haline getirir. Stefan bunu keşfeder ve onu insan kanı emerek bir vampir haline gelme dönüşümünü tamamlamak yerine ölmesi için ikna etmeye çalışır. Logan, vampirleri takip eden cep saatini kullanır ve Stefan ve Vicki’yi ormanda bulur. Logan, Stefan’ın Vicki’ye saldırdığını düşünerek Stefan’ı bir ahşap mermiyle vurur. Damon, Stefan’ı Logan’a saldırarak kurtarır. Vicki, açlığın üstesinden gelir ve Logan’ı besler, onu öldürür ve dönüşümünü tamamlar. Stefan, Elena’ya Vicki’nin bir vampir olduğunu söyler ve Elena bunu bir sır olarak saklamaya karar verir, ancak ilişkilerini bitirmeden önce.

The Vampire Diaries 1.Sezon 7.Bölüm Özeti

Stefan, yeni vampir Vicki’ye beslenme isteğiyle başa çıkmaya çalışır, ancak onu kontrol edemez. Caroline, okulda Bonnie’ye cadı kostümünü verirken, aynı zamanda Bonnie’ye Kurucular Partisi’nden Damon’ın aldığı kehribar kristalini de verir. Okuldaki bir Cadılar Bayramı partisinde, Vicki hem Jeremy’ye hem de Elena’ya saldırır ve Stefan onu kalbinden kazıklamak zorunda kalır, bu da onu öldürür. Stefan, Elena’dan Matt ve Jeremy’ye Vicki’nin başına gerçekten ne geldiğini söylememesi için sır tutmasını ister. Elena, yas tutan Jeremy’yi teselli edemez ve Stefan’dan kardeşinin ne olduğunu hatırlamamasını sağlamak için güçlerini kullanmasını ister. Stefan, bunun etkili bir şekilde çalışıp çalışmayacağından emin olmadığını söylediğinde, Damon “acısını almayı” gönüllü olarak üstlenir.

The Vampire Diaries 1.Sezon 8.Bölüm Özeti

Stefan’ın eski bir vampir arkadaşı, 350 yaşındaki Lexi, Mystic Falls’a gelir. Elena’ya aşkın değerini fark ettirir ve Stefan ile ilişkisini yenileme konusunda ilk adımı atmada ona yardımcı olur. Bu arada, Damon Vicki’nin ölümünün anısını değiştirdikten sonra Jeremy uyuşturucu kullanmayı bırakır ve ödevlerini ertelemeyi bırakır. Elena, Damon’a kardeşine başka bir şey yapıp yapmadığını sorar ama Damon’ın tek dediği şey “acıyı giderdiği”dir. Damon, bir kutu vervain’i Şerif Forbes’a verir ve o da ona kasabadaki tüm vampir avcılarını açıklar, gerçek doğasından habersizdir. Damon, bir yerel çocuğun ölümü için Lexi’yi suçlar, çocuğun kız arkadaşının hafızasını değiştirir ve ifadesini değiştirir. Polis Lexi’yi yakalar. Barın dışında, Damon Lexi’yi kazıklar ve onu şerife saldırmadan ya da sırrını açıklamadan öldürür. Stefan, Lexi’ye ne yapıldığı konusunda öfkeli olur ve Elena’ya onunla olan şeyleri bitirme konusunda haklı olduğunu söyler, sonra oradan ayrılır ve Damon’a saldırır, ancak onu öldürmeyi bırakır. Damon’ın hayatını, Logan’dan kurtardığı için ona borçlu olduğu için bağışlar. Kehribar kristali takan Bonnie bir kabus görür ve bir mezarlıkta uyanır.

The Vampire Diaries 1.Sezon 9.Bölüm Özeti

Yeni bir tarih öğretmeni, Mr. Tanner’ın yerine geçmek üzere Alaric Saltzman adında biri gelir. Jeremy, onun yüzüğünü fark eder, bu da hem Stefan’ın hem de Damon’ın gündüz yüzüklerine benzer. Jeremy, yeni öğretmenini Jenna’ya tanıtır, o zaman Jenna Alaric’e aşık olur. Alaric, Jenna’dan onu evine davet etmesini ister, ancak Jenna Jeremy’nin orada olduğunu fark ettikten sonra reddeder. Bonnie, cadı ataları Emily hakkında rüyalar gördüğünde, kızlar bir seans düzenlemeye karar verir, bu da Emily’nin Bonnie’ye musallat olmasını sağlar. Bu arada, Damon, Mystic Falls’a gerçekten neden geri döndüğünü açıklar: Katherine’i, Katherine’in Emily’ye mezarına gömülmeden önce verdiği kristalin yardımıyla bir mezarından geri getirmek. Stefan, 1864’te eski Fell Kilisesi’nin altındaki mezara kaçan tüm vampirlerin masum kasaba halkının nesline intikam alacağı için Mystic Falls’ta bir felakete neden olacağını bilerek Damon’ı durdurmaya çalışır. Eski Fell Kilisesi’nin kalıntılarına giderken, Damon Emily’yi selamlar ve ona bir buçuk asır önce yaptıkları anlaşmayı hatırlatır; Damon, Emily’nin soyunu koruyacak ve Emily, Katherine’i serbest bırakacak. Damon kristale gider ve Emily gücünü kullanarak onu bir ağacın dalına fırlatır. Sonra Emily, kristali yok etmek için bir ritüel gerçekleştirir ve Damon’ın planını bozar. Emily, Bonnie’yi musallat olmaktan kurtarır. Öfkeli olan Damon, Bonnie’ye saldırır, ancak Stefan onu kendi kanını içirerek onu kurtarır. Bonnie, Elena ona her şeyi açıklayana kadar Stefan’dan korkar. Elena, kim olduğunu öğrendikten sonra onunla bir ilişkide olmayı başarabileceğini Stefan’a söyler, ancak Stefan ona bunu yapamayacağını söyler çünkü çok fazla insan öldü, bu yüzden kasabayı terk ediyor. Matt, Caroline’in ihtiyacı olduğunda orada olmaya devam eder. Logan, Elena’nın evinde bir ceset yerine bir vampir olarak resme geri döner ve Jenna’yı onu içeri davet etmeye çalışır.

The Vampire Diaries 1.Sezon 10.Bölüm Özeti

Jeremy, ebeveynlerinin ölümünden sonra bıraktığı çizim hobisine geri dönmeye karar verir. Bu arada, yeni dönüşmüş vampir Logan, kasaba genelinde birkaç kişiye saldırır ve onları öldürür. Matt ve Caroline birlikte takılmaya devam eder. Tyler’a Caroline ile takılmaktan hoşlandığını söyler. Şerif Forbes, Damon’a yeni bir saldırıdan bahseder ve Damon, Logan’ın onu kimin dönüştürdüğünü bilmediğini keşfeder. Stefan, Elena ile buluşur ve ona kasabadaki yeni vampir hakkında bilgi verir ve kim olduğunu bilmiyor. Alaric, Jeremy, Tyler ve Belediye Başkanı Lockwood arasındaki küçük bir anlaşmazlıkta yardımcı olur. Logan, annesiyle yaşadığı bir anlaşmazlıktan sonra Caroline’i kaçırır, ancak Stefan ve Damon onu kurtarır. Logan, Damon’a Katherine’i geri getirmenin başka bir yolunu bildiğini söyler. Başka bir yerde, Elena, Stefan’a onu sevdiğini söyler ve o Mystic Falls’ta kalmaya karar verir. Stefan ve Elena daha sonra birlikte uyurlar. Ancak Stefan, Elena için bir içecek almak için gittiğinde, o Katherine’in fotoğrafını keşfeder ve onun tam olarak kendisine benzediğini görür ve evini hızla terk eder, kolyesini fotoğrafın yanında bırakır. Alaric, Logan’ı karşılar ve ona Jenna’yı rahat bırakmasını söyler. Logan ona saldırmaya çalışır, ama kazıklanır ve ölür. Elena, yolun ortasında bir adamdan kaçmaya çalışırken bir araba kazasına karışır, ancak adamın insanüstü olduğunu fark eder. Son sahne, yabancının arabaya yaklaşması ve Elena’nın çığlık atmasıdır.

The Vampire Diaries 1.Sezon 11.Bölüm Özeti

Damon’ın gelişi, gizemli yabancının kaçmasına neden olur ve Damon, Elena’yı devrilen arabasından kurtarır. Damon, Elena’yı onunla birlikte Georgia’ya, eski alevi olan ve Katherine’i serbest bırakmak için mezarı açmasına yardımcı olmasını umduğu bir cadı olan Bree’yi görmeye götürür. Bree, Lexi’nin erkek arkadaşı olan Lee’yi arar (çünkü Lexi onun arkadaşıydı), o da Damon’ın Lexi’yi öldürmesinden intikam almak ister. Elena, Damon’ı kurtarır ve Bree’ye Emily’nin büyü kitabını bulmasını söyledikten sonra onu öldürür. Mystic Falls’a geri döndüklerinde, Stefan, Elena’yı ebeveynlerinin öldüğü kazadan kurtardığını açıklar. Stefan ayrıca Elena’ya ebeveynlerinin onu evlat edindiğini, ancak onun soyu hakkında başka bir şey bilmediğini söyler. Elena’ya olan aşkını itiraf eder ve o onu affeder. Ayrıca, Alaric, Mystic Grill barında oturur ve Damon’ı, karısını öldüren vampir olarak tanır.

The Vampire Diaries 1.Sezon 12.Bölüm Özeti

Stefan ve Damon, kasabadaki yeni vampirin kimliğini çözmeye çalışırken, Stefan Elena’ya ailesini ve arkadaşlarını korumak için daha fazla vervain dolu mücevher verir. Paraya sıkışmış olan Matt, Mystic Grill’de bir otobüs oğlanı olarak işe girer, burada eski lise futbol yıldızı Ben barmen olarak çalışır. Ben, Damon’ın onu rahatsız ettiğini fark ettiğinde Bonnie’ye yardım eder. Damon ve Stefan, Alaric’in kendini Damon’a tanıttığı bir 1950’ler temalı okul dansına Elena ile birlikte gider. Elena’yı takip eden vampir Noah, Stefan ve Damon tarafından öldürülür. Ölmeden önce, mezarın içine girmenin yolunun Gilbert günlüğünde olduğunu açıklar. Jenna ve Alaric, partiden eve yürürken, Alaric Jenna’ya karısının adının Isobel olduğunu söyler, bu da Elena’nın doğum annesinin adıyla aynıdır. Bu arada, Anna, Jeremy’ye yakın olmaya devam eder, çünkü onun atalarının günlüğünü elde etmek ister. Sonunda, hem Anna’nın hem de Ben’in vampir olduğu ve birbirleriyle romantik olarak ilgili olduğu ortaya çıkar. Jeremy, ebeveynlerinin ölümünden sonra bıraktığı çizim hobisine geri dönmeye karar verir. Bu arada, yeni dönüşmüş vampir Logan, kasaba genelinde birkaç kişiye saldırır ve onları öldürür. Matt ve Caroline birlikte takılmaya devam eder. Tyler’a Caroline ile takılmaktan hoşlandığını söyler. Şerif Forbes, Damon’a yeni bir saldırıdan bahseder ve Damon, Logan’ın onu kimin dönüştürdüğünü bilmediğini keşfeder. Stefan, Elena ile buluşur ve ona kasabadaki yeni vampir hakkında bilgi verir ve kim olduğunu bilmiyor. Alaric, Jeremy, Tyler ve Belediye Başkanı Lockwood arasındaki küçük bir anlaşmazlıkta yardımcı olur. Logan, annesiyle yaşadığı bir anlaşmazlıktan sonra Caroline’i kaçırır, ancak Stefan ve Damon onu kurtarır. Logan, Damon’a Katherine’i geri getirmenin başka bir yolunu bildiğini söyler. Başka bir yerde, Elena, Stefan’a onu sevdiğini söyler ve o Mystic Falls’ta kalmaya karar verir. Stefan ve Elena daha sonra birlikte uyurlar. Ancak Stefan, Elena için bir içecek almak için gittiğinde, o Katherine’in fotoğrafını keşfeder ve onun tam olarak kendisine benzediğini görür ve evini hızla terk eder, kolyesini fotoğrafın yanında bırakır. Alaric, Logan’ı karşılar ve ona Jenna’yı rahat bırakmasını söyler. Logan ona saldırmaya çalışır, ama kazıklanır ve ölür. Elena, yolun ortasında bir adamdan kaçmaya çalışırken bir araba kazasına karışır, ancak adamın insanüstü olduğunu fark eder. Son sahne, yabancının arabaya yaklaşması ve Elena’nın çığlık atmasıdır.

The Vampire Diaries 1.Sezon 13.Bölüm Özeti

Bölüm, 1864’te Katherine ve Damon ile başlar. Katherine bir arabayı durdurur ve içindeki insanlara saldırır ve onları besler. Katherine ve Damon öpüşür. Sahne, Damon’ın Elena ve Stefan’ı yatakta böldüğü sahneye geçer. Damon onlara güvenilebileceğini hatırlatır ve sonra ayrılır. Sahne, 1864’teki Damon ve Katherine’a geçer. Flashbacklerde, Stefan ve Damon, aralarındaki ilişkideki uçuruma neden olan yıkıcı olaylara yol açan, babaları Giuseppe Salvatore dahil olmak üzere kasaba halkının çok zaman önce gerçekleştirdiği eylemleri hatırlarlar. Günümüzde, Bonnie’nin Ben ile randevusu, Ben’in bir vampir olduğunu ve kaçırıldığını keşfettiğinde korkutucu bir hal alır. Elena, Stefan’a yardım eder çünkü o ve Damon, Elena’nın atalarına ait olan kayıp günlüğü bulmak için yarışırlar. Stefan, Alaric’in hem günlüğe hem de kasabanın tarihine olan ilgisinin nedenini ve mezarın içine giriş yolunun Grimoire’da olduğunu öğrenir. Anna, Stefan Alaric’ten günlüğü alabilmeden önce günlüğü çalar, ancak Stefan, Alaric’in yaptığı günlüğün bir fotokopisini alır. Stefan ve Elena, Emily’nin büyü kitabını bulmak için Giuseppe Salvatore’nin mezarına giderler. Jeremy’nin arkadaşı Anna’nın, eski Fell Kilisesi’nin kalıntılarının altındaki mezarlıkta hapsedilen vampirlerden biri olan Pearl’ün kızı olduğu ortaya çıkar. Damon, günlüğü ondan alır ve babasının mezarına gider. Damon, babasının mezarından Grimoire’ı kazdıktan sonra orada Elena ve Stefan’ı bulur. Damon, kitabı alır. Stefan, Elena’yı eve getirir ve ona bir aspirin almak için aşağıya iner. Daha sonra Jeremy’nin Anna’yı evde olduğunu öğrenir. Stefan, ismi tanır ve yukarı koşar ve Elena’nın gitmiş olduğunu bulur.

The Vampire Diaries 1.Sezon 14.Bölüm Özeti

Elena uyanır ve kendisinin ve Bonnie’nin Anna ve Ben tarafından kaçırıldığını bulur. Stefan, onu bulmaya çalışıyor ve Damon’dan yardım ister, ancak o reddeder. Grams’ın yardımıyla, Stefan sonunda Elena ve Bonnie’yi kurtarır. Stefan daha sonra, kasabayı terk etme emrine uymadığı için Ben’i öldürür. Bu arada, Jeremy, Anna’yı ormanda bir partiye davet eder, fakat onun orada onunla buluşmak için kendi nedenleri olduğunu bilmez. Bonnie ve Grams’ın yardımıyla, mezar açılır ve Damon, Katherine’in içinde olmadığını fark eder. Anna, mezarına girer ve annesi Pearl’ü bulur ve onun Elena’nın kanını emerek kaçmasına yardımcı olur. Stefan, mezarın mührünün sadece geçici olarak kırıldığını uyarır ve Elena, her ikisinin de sonsuza dek mühürlenmemesi için onlara yardım eder. Mezardan çıktıktan sonra, Elena ne kadar üzgün olduğunu görür ve onu teselli eder. Daha sonra Damon, Anna ve Pearl ile karşı karşıya gelir ve bir kilise muhafızının Katherine’i bıraktığını ve onun asla mezarın içinde olmadığını öğrenir. Anna, 1983’te Chicago’da Katherine’i gördüğünü itiraf eder, ancak Damon konusunda kayıtsızdır. Evde, Bonnie, Grams’ı kontrol eder, ancak onun mezarın geri dönüşünden dolayı öldüğünü bulur. Bölüm, mezarlıktan kaçan bir vampirle sona erer.

The Vampire Diaries 1.Sezon 15.Bölüm Özeti

Mezardan kaçan vampir Harper, ormanda bir adamı öldürür ve onun kıyafetlerini çalar. Matt ve Caroline, Matt’in serseri annesi Kelly’nin aniden yeniden ortaya çıkmasına şaşırır. Stefan ve Elena, Damon’ın yeni tavrı konusunda endişelidir. Bu arada, Şerif Forbes, Damon’dan bir yardımsever bekar müzayedesine katılmasını ister ve ondan Alaric hakkında bilgi ister. Alaric, karısı Isobel’in Elena’nın biyolojik annesi olduğunu ve kendi isteği üzerine Damon tarafından bir vampir haline getirildiğini keşfeder. Damon’la yüzleşir ve Damon, Alaric’i bir kazıkla öldürerek yüzleşme sona erer. Ancak, Alaric hayata döner, Isobel’in ona verdiği gizemli bir yüzük tarafından kurtarılır. Elena, doğum annesi hakkında her şeyi öğrenmeye kararlıdır, ancak muhtemelen Isobel’den kendisini uzak tutması için uyarılarla karşılaşır. Bölümün sonunda, Harper’ın Anna ve Pearl ile kalacağı ortaya çıkar. Bölüm, 1864’te Katherine ve Damon ile başlar. Katherine bir arabayı durdurur ve içindeki insanlara saldırır ve onları besler. Katherine ve Damon öpüşür. Sahne, Damon’ın Elena ve Stefan’ı yatakta böldüğü sahneye geçer. Damon onlara güvenilebileceğini hatırlatır ve sonra ayrılır. Sahne, 1864’teki Damon ve Katherine’a geçer. Flashbacklerde, Stefan ve Damon, aralarındaki ilişkideki uçuruma neden olan yıkıcı olaylara yol açan, babaları Giuseppe Salvatore dahil olmak üzere kasaba halkının çok zaman önce gerçekleştirdiği eylemleri hatırlarlar. Günümüzde, Bonnie’nin Ben ile randevusu, Ben’in bir vampir olduğunu ve kaçırıldığını keşfettiğinde korkutucu bir hal alır. Elena, Stefan’a yardım eder çünkü o ve Damon, Elena’nın atalarına ait olan kayıp günlüğü bulmak için yarışırlar. Stefan, Alaric’in hem günlüğe hem de kasabanın tarihine olan ilgisinin nedenini ve mezarın içine giriş yolunun Grimoire’da olduğunu öğrenir. Anna, Stefan Alaric’ten günlüğü alabilmeden önce günlüğü çalar, ancak Stefan, Alaric’in yaptığı günlüğün bir fotokopisini alır. Stefan ve Elena, Emily’nin büyü kitabını bulmak için Giuseppe Salvatore’nin mezarına giderler. Jeremy’nin arkadaşı Anna’nın, eski Fell Kilisesi’nin kalıntılarının altındaki mezarlıkta hapsedilen vampirlerden biri olan Pearl’ün kızı olduğu ortaya çıkar. Damon, günlüğü ondan alır ve babasının mezarına gider. Damon, babasının mezarından Grimoire’ı kazdıktan sonra orada Elena ve Stefan’ı bulur. Damon, kitabı alır. Stefan, Elena’yı eve getirir ve ona bir aspirin almak için aşağıya iner. Daha sonra Jeremy’nin Anna’yı evde olduğunu öğrenir. Stefan, ismi tanır ve yukarı koşar ve Elena’nın gitmiş olduğunu bulur.
Elena uyanır ve kendisinin ve Bonnie’nin Anna ve Ben tarafından kaçırıldığını bulur. Stefan, onu bulmaya çalışıyor ve Damon’dan yardım ister, ancak o reddeder. Grams’ın yardımıyla, Stefan sonunda Elena ve Bonnie’yi kurtarır

The Vampire Diaries 1.Sezon 16.Bölüm Özeti

Anna, annesi Pearl ile birlikte Damon’ı ziyaret eder, Pearl kasabayı kontrol etmek istemektedir. Mezarın tüm vampirleri serbest bırakılmıştır ve çoğu kasabanın dışındaki eski bir çiftlik evinde kalmaktadır. Pearl, Damon’a Katherine’i bulmasına yardımcı olmayı teklif eder eğer o da ona yardımcı olursa, ancak ziyaret, Damon onu reddettiğinde şiddetli bir hal alır. Bu arada, Anna beklenmedik bir şekilde Jeremy’nin evine gelir. Jeremy elini keser ve Anna’yı baştan çıkarmaya çalışır, Anna sonra kanını emer, ancak Jenna tarafından kesilir. Elena, Stefan, Caroline ve Matt, Mystic Grill’de garip bir çiftli randevuya giderler, burada mezarlıktan yeni serbest bırakılan vampir Frederick, Elena’yı Katherine ile karıştırır. Kelly, Jenna ve Damon barda birkaç içki alır, ancak Jenna, Damon ve Kelly arasında işler ısınmaya başladığında ayrılır. Frederick ve kız arkadaşı Bethanne, Salvatore kardeşlerini mezarlarına gömmekle suçlarlar, pansiyona girerler ve Stefan ve Damon’a saldırırlar. Stefan, Bethanne’i kazıklar, ancak Frederick kaçar ve çiftlik evine geri döner, burada Pearl onu evden izinsiz ayrıldığı için cezalandırır. Sonunda, Anna gizlice Jeremy’nin odasına girer ve onu kendisini açığa çıkarmak için önünde kendini kestiği için azarlar, ancak Jeremy ısrarla bunu onu döndürmesini istediği için yaptığını söyler.

The Vampire Diaries 1.Sezon 17.Bölüm Özeti

Kötü bir fırtına Mystic Falls’a yaklaşır ve yolları tehlikeli hale getirir. Jeremy, Anna’yı onu döndürmeye ikna etmeye devam eder, ancak o reddeder. Avcılık yaparken, Stefan Frederic ve arkadaşları tarafından yakalanır, onu öldürmeden önce onu işkence etmeyi planlarlar. Damon, eve gider, evin sahibinin onu içeri davet etmemesi için zorlandığını fark eder. Damon ve Elena bu yüzden Alaric’i Stefan’a yardım etmek için onlarla çalışmaya ikna ederler. Ancak, Damon Elena’nın onlarla eve gelmesine izin vermez. Pearl, Mystic Grill’de Belediye Başkanı Lockwood ile buluşur. Bu arada, Matt annesi Kelly’ye kızgındır, ancak ona çok fazla baskı yapmaktan korkar, korkar ki o yine ayrılabilir. Alaric, telefonu ödünç almak bahanesiyle vampir evine girer. Damon, evde yaşayan insanı öldürür, böylece içeri girebilir. Arabası fırtınada bozulduktan sonra, Caroline ormanda Vicki Donovan’ın kalıntılarını keşfeder. Matt ve Kelly, haberi duyduklarında yıkılırlar. Damon ve Elena, Stefan’ı kurtarır, ancak Damon ve Alaric’in çoğu vampiri öldürdüğü bir kavga patlak verir. Frederick, Elena ve Stefan’ın peşine düşer, Stefan’ı ağır bir şekilde yaralar. Elena, Stefan’ı canlandırmak için ona kendi kanını beslemek zorunda kalır. Stefan kısa bir süreliğine kontrolünü kaybeder. Anna, Jeremy’yi döndürmeyi kabul eder, ancak daha sonra anlar (ve o inkar etmez) ki, döndürülmek istemesinin gerçek nedeni Vicki ile olmaktı, ki o artık onun öldüğünü biliyordur. Damon, Stefan’ın kan hırsını kontrol edemediğini, Damon’ın IV torbalarındaki depolamasından büyük miktarda insan kanı içtiğini keşfeder.

The Vampire Diaries 1.Sezon 18.Bölüm Özeti

Stefan, yeni durumlarının kontrolünü sürdürmeye çalışırken, Elena ve Jeremy’nin amcası John Gilbert, beklenmedik bir şekilde Mystic Falls’a gelir. Stefan, Kurucular Günü etkinliğinde bazı alışılmadık davranışlar sergiler ve Damon, John Gilbert’ın neden geri döndüğünü bulmaya çalıştığında işler çirkinleşir. Bu arada, Matt ve Tyler, partide bir olayın ardından çatışma yaşarlar, Matt annesinin Tyler ile seviştiğini görünce, toplanan konukların önünde Matt ve Tyler arasında brutal bir yumruk kavgası çıkar. Daha sonra, Tyler’ın babası, öfkesini kaybettiği için Tyler’a öfkeli bir şekilde vurur ve Matt, Kelly’nin taşınmasını emreder. Damon ve Alaric, John Gilbert’ın Alaric’in tıpkısının aynısı olan bir yüzüğü olduğunu öğrenirler. John, Mystic Falls’un tüm tarihini, Katherine ve Elena’nın annesi Isobel’i de biliyor. Başka bir yerde, Elena, vampirler hakkındaki bilgisini açıklamadan Jeremy’yi teselli edemez, bu da onun eyleme geçmesine neden olur çünkü günlüğüne gizlice bakmaya karar verir. Stefan hala kontrolsüz ve kendini Damon’ın orada onu ayartmak için bıraktığı bardaktan içerken bulur. Anna, annesi Pearl ile birlikte Damon’ı ziyaret eder, Pearl kasabayı kontrol etmek istemektedir. Mezarın tüm vampirleri serbest bırakılmıştır ve çoğu kasabanın dışındaki eski bir çiftlik evinde kalmaktadır. Pearl, Damon’a Katherine’i bulmasına yardımcı olmayı teklif eder eğer o da ona yardımcı olursa, ancak ziyaret, Damon onu reddettiğinde şiddetli bir hal alır. Bu arada, Anna beklenmedik bir şekilde Jeremy’nin evine gelir. Jeremy elini keser ve Anna’yı baştan çıkarmaya çalışır, Anna sonra kanını emer, ancak Jenna tarafından kesilir. Elena, Stefan, Caroline ve Matt, Mystic Grill’de garip bir çiftli randevuya giderler, burada mezarlıktan yeni serbest bırakılan vampir Frederick, Elena’yı Katherine ile karıştırır. Kelly, Jenna ve Damon barda birkaç içki alır, ancak Jenna, Damon ve Kelly arasında işler ısınmaya başladığında ayrılır. Frederick ve kız arkadaşı Bethanne, Salvatore kardeşlerini mezarlarına gömmekle suçlarlar, pansiyona girerler ve Stefan ve Damon’a saldırırlar. Stefan, Bethanne’i kazıklar, ancak Frederick kaçar ve çiftlik evine geri döner, burada Pearl onu evden izinsiz ayrıldığı için cezalandırır. Sonunda, Anna gizlice Jeremy’nin odasına girer ve onu kendisini açığa çıkarmak için önünde kendini kestiği için azarlar, ancak Jeremy ısrarla bunu onu döndürmesini istediği için yaptığını söyler.

Kötü bir fırtına Mystic Falls’a yaklaşır ve yolları tehlikeli hale getirir. Jeremy, Anna’yı onu döndürmeye ikna etmeye devam eder, ancak o reddeder. Avcılık yaparken, Stefan Frederic ve arkadaşları tarafından yakalanır, onu öldürmeden önce onu işkence etmeyi planlarlar. Damon, eve gider, evin sahibinin onu içeri davet etmemesi için zorlandığını fark eder. Damon ve Elena bu yüzden Alaric’i Stefan’a yardım etmek için onlarla çalışmaya ikna ederler.

The Vampire Diaries 1.Sezon 19.Bölüm Özeti

Bölüm, Stefan’ın okula geri dönmesiyle başlar. Elena onu orada gördüğüne şaşırır, ancak o insan kanı arzusunun bittiğini iddia eder. Kurucular Günü Gala’sında, Elena ve Caroline “Miss Mystic Falls” yarışmasında yarışırlar. Bonnie kasabaya geri döner ve Elena onun geri dönmesinden çok mutlu olur, ancak Bonnie soğuk ve mesafelidir. Bonnie, Elena ile Salvatore kardeşlerle olan ilişkisi nedeniyle Elena’ya öfkeli ve yabancılaşmış hissettiğini açıklar. Miss Mystic Falls yarışmasında, Damon Elena’ya Stefan’ın tekrar insan kanı içmeye başladığını söyler. Elena onu bu bilgiyle yüzleştirdiğinde Stefan öfkelenir ve bir aynayı kırar. Miss Mystic Falls yarışmacılarından Amber Daly, onun bunu yaptığını görür, bu yüzden Stefan onu alır. Anna dansa gelir ve Jeremy, onu bir vampir yapmak için kullanma konusunda özür dilemeye çalışır. Jeremy, Anna’ya onunla arkadaş olmak istemesinin tek nedeninin annesini canlandırmak için kanını kullanmak olduğunu bildiğini söyler. Anna, Jeremy’nin ne kadar bildiğini sorar ve o her şeyi bildiğini söyler. Anna ve Jeremy barışır ve Anna ona asla ona zarar vermeyeceğini söyler. Dansın geri kalanında, Damon Elena’nın eşliğinde bulunur, çünkü Stefan orada değildir. Daha sonra Elena ve Damon, Bonnie’nin yardımıyla, onu ormanda Amber’den beslenirken gördükten sonra Stefan’ı bulur ve etkisiz hale getirirler. Bu arada, John Gilbert, Damon’ı yıldırmaya çalışır ama başarısız olur. Bölüm, Elena’nın Stefan’a vervain enjekte etmesiyle sona erer. O ve Damon, kan arzularını kontrol etmesine yardımcı olmak için onu bodruma kilitlerler.

The Vampire Diaries 1.Sezon 20.Bölüm Özeti

Stefan geçmişiyle yüzleşmeye çalışırken, o ve Damon Elena’ya tarihlerinin parçalarını, vampir haline nasıl dönüştükleri hakkındaki gerçeği de dahil olmak üzere açıklarlar. Stefan, 1864’te Katherine’in alındığında onu kurtarmaya çalıştıklarını ancak babaları tarafından vurulduklarını hatırlar. İkisi de daha sonra bir göl kenarında geçişte uyanır ve Bonnie’nin ataları Katherine’in Stefan’ı kanını içmeye zorladığını ve Damon’ın gönüllü olarak kanını içtiğini açıklar. Stefan daha sonra evine gitti ve babasına dönüşümü tamamlamayacağını açıklamaya çalıştı ancak babası dinlemedi. Babası onu kazıklamaya çalıştı ancak kazara kendini kazıkladı. Stefan babasına yardım etmeye çalıştı ancak kan miktarı tarafından etkilendi ve ondan beslendi, böylece dönüşümü tamamladı. Damon, Stefan’ın onu dönüşümü tamamlamaya ikna etmeye çalıştığını, ne kadar iyi hissettiğini ve duygularını nasıl kapatabileceğini söylediğini ve bu başarısız olduğunda bir kadını yanına getirmeye zorladığını, onu ısırdığını ve kanayan boynunu yüzüne yakın tuttuğunu açıklar. Pearl ve John Gilbert çirkin bir karşılaşma yaşarlar. Bu arada, Damon ve Alaric, John onu bulmadan önce gizemli bir icadı bulmaya çalışır. Jeremy ve Anna’nın ilişkisi, Anna’nın onlarla zaman geçirebilmek için Jeremy’nin lisesine kaydolması ve Jeremy’nin ondan mümkün olduğunca çok şey öğrenmeye çalışmasıyla büyümeye devam eder. Sonunda, John Gilbert Pearl’ü kazıklayarak öldürür ve Anna onun cesedini bulur. Elena onu serbest bıraktığında, Stefan kan delisi olur ve ölmek ister ama Elena onu bundan vazgeçirmeyi başarır. Eve dönerler ve Stefan’ın kan çılgınlığından kurtulmuş gibi görünür, ancak Damon bundan mutlu görünmez.

The Vampire Diaries 1.Sezon 21.Bölüm Özeti

Isobel, kasabaya geri döner ve Alaric’i yeni sinik ve acımasız tavrıyla ve Elena ile görüşmesini düzenlemesini talep etmesiyle şaşırtır; ona karşı görünen ilgisizliğine rağmen, hala onu sevdiği ve bir vampir olarak yaşamaktan gerçekten mutlu olmadığı görülüyor. Elena ve Isobel sonunda buluştuğunda, Isobel Elena’nın çoğu sorusuna cevap vermeyi reddeder, ancak John Gilbert’ın aradığı gizemli icadı da aradığını belirtir. Damon’ın cihaza sahip olduğunu öğrendiğinde, Isobel Elena’dan cihazı Damon’dan almasını ister ve reddederse Elena’nın tanıdığı herkesi öldürmekle tehdit eder. Kısa süre sonra hem Isobel’in hem de John’un Katherine için çalıştığı anlaşılır. Isobel, cihazı vermesi için Damon’ı tehdit etmeye çalışır ve karşılığında Katherine’in yerini açıklamayı teklif eder, ancak o, onun kendisini ya da önemsediği insanları tehdit etmesine tahammül etmeyeceğini ve artık Katherine ile hiçbir ilgisi olmak istemediğini net bir şekilde belirtir. Isobel daha sonra Jeremy’yi kaçırır, Elena’nın elini zorlar ve Elena, Damon’dan ona cihazı vermesini yalvarır, o da verir. Bonnie, vampirleri öldürebileceği iddia edilen cihazdaki büyüyü kaldırmayı teklif eder; daha sonra Bonnie’nin cihazı devre dışı bırakmayı sadece numara yaptığı, çünkü tüm vampirlere karşı olan husumeti nedeniyle ortaya çıkar. Elena cihazı Isobel’e verir, Isobel, Damon’ın cihazı Elena’ya teslim edeceğini bildiğini çünkü ona aşık olduğunu açıklar. John’un Elena’nın biyolojik babası olduğu ve lisede Isobel ile çıktığı ortaya çıkar. John, cihazı Mystic Falls’daki tüm vampirleri, Stefan ve Damon dahil öldürmek için kullanmayı planlar. Kasabayı terk etmeden önce, sonuçta Elena için önemseyen Isobel, Salvatore kardeşlerin sonunda Elena’yı bir vampir haline getirebileceğini – Elena için istemediği bir yaşam – ve onlardan kurtulmanın, kızları için yapabilecekleri en iyi şey olduğunu ifade eder. Anna ortaya çıkar ve Jeremy’ye annesinin öldürüldüğünü söyler ve orada olmaması gerektiğini bilir, ancak başka hiçbir yere gitmek için bir yeri yoktur. Jeremy onu sarar ve onu teselli etmeye çalışır.

The Vampire Diaries 1.Sezon 22.Bölüm Özeti

Kurucular Günü’dür ve herkes yürüyüşler ve havai fişekler için hazırlanmaktadır. Jeremy, hala Elena’ya her şey hakkında ona yalan söylediği için öfkeli, Anna’nın şirketini arar; Anna ona kanının bir şişesini verir ve bir vampir olma seçeneğini sunar. Damon ve Alaric, John Gilbert’ın vampirleri öldürmek için gizemli cihazı kullanmasını durdurmaya çalışmak için bir araya gelirken, John planını harekete geçirir, bu da Kurucular Günü kutlamasının kaotik, yıkıcı ve ölümcül bir sona yol açar. Tyler, Caroline ve Matt bir arabada iken, Tyler aniden cihaza boyun eğer, yüksek perdeli bir hertz sinyali üretir, bu da arabayı kontrol etmesini kaybetmesine neden olur. Caroline kazada ağır yaralanır. Tyler’ın babası, Belediye Başkanı Lockwood, da sinyale boyun eğer. John, Anna’yı öldürür ve birçok mezar vampirini eski bir binanın bodrumunda canlı canlı yakar. Tyler’ın babası onlarla birlikte ölür. Stefan, Damon’ın yaptığı her şeye rağmen, kardeşini sevdiğini fark eder. Elena, John’a onun babası olduğu gerçeğiyle yüzleşir, bu daha önce Stefan tarafından doğrulanmıştı. Bonnie, Elena uğruna Stefan ve Damon’ı John’un öfkesinden kurtarır ama Stefan’a eğer Damon başka bir masum kişiyi öldürürse, onu ya da Stefan’ı durdurmayı tereddüt etmeyeceğini söyler. Damon, içinde biraz iyilik olduğunu ve aslında daha iyi bir insan olmak isteyebileceğini sonunda fark eder. Jeremy, Anna’nın ölümünü öğrenir; Anna’nın kanını içer ve ağrı kesicilerle aşırı doz yapar, eğer bir vampir olursa duygusal acısının hafifleyeceğini umar. Damon, kendisine Elena olduğuna inandığı bir kişiye öpücük verir, Jenna tarafından Elena’nın evine davet edilir. Elena doppelgänger, John Gilbert’ı bıçaklar, onu Elena gibi taklit eden Katherine olduğunu tanır. Sezon, gerçek Elena’nın eve girip mutfakta onu bekleyen Katherine’e doğru gittiği yerde sona erer…

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası