Ted Dizisi: Çıkış Tarihi, Fragman, Oyuncular ve Ön Bölüm Hakkında Bildiğimiz Her Şey

Seth MacFarlane’ın ünlü küfürbaz dolgu ayısı, kendi TV dizisiyle geri dönüyor ve Peacock’un yeni Ted dizisi hakkında bir sürü heyecan verici güncelleme var. Aynı adlı gişe rekorları kıran film serisine dayanan Ted, kaba ve müstehcen tavırlarıyla ergen John Bennett ile bağ kuran ve günlük hayatın çeşitli zorluklarıyla baş etmesine yardımcı olan canlı bir dolgu ayıyı konu alıyor. MacFarlane’ın hem TV hem de sinemalarda etkileyici başarılarının devamı olan Ted, bir pop kültürü fenomeni haline geldi ve 2012 yılında vizyona girdikten birkaç yıl sonra bir devam filmi çıkardı.

Hollywood’un daha cesur komedilerinin aksine, Ted aslında eleştirmenlerden oldukça iyi not aldı ve birçok eleştirmen, tanıdık konusuna rağmen cesur ve sevimli mizahını övdü (Rotten Tomatoes aracılığıyla). Ancak en önemlisi, Ted gişede büyük bir başarı elde etti ve oldukça küçük bir bütçeye karşılık yaklaşık 550 milyon dolar hasılat yaptı (Box Office Mojo aracılığıyla). Bu finansal başarı, bir devam filminin geleceğini garanti etti ve 2015’te vizyona giren Ted 2 de benzer şekilde finansal olarak başarılı oldu, eleştirmenler pek beğenmese de. Ted 3 kesin gibi görünüyordu, ancak yıllarca güncelleme olmadan, MacFarlane’ın küfürbaz pelüşü Peacock’ta üçüncü bölüm olarak hizmet veren sınırlı bir TV dizisinde yeniden ortaya çıktı.

Ted Dizisi Son Haberler

Dizinin Ocak 2024’teki yayın tarihi yaklaşırken, Peacock Ted için tam bir fragman yayınladı ve sınırlı dizinin sunduğu şeylere geniş bir bakış sundu. Her şeyden önce, fragman, filmlerden gelen aşırı ve müstehcen mizahın dizide de mevcut olduğunu ve Ted’in alışılmış şaklabanlıklarına devam ettiğini, ancak biraz daha az alaycı bir şekilde yaptığını teyit ediyor. Ted kendisi daha genç olduğu için, John’un yetişkinliğe ulaştığı gibi büyüyecek ve değişecektir.

Ayrıca, MacFarlane ile yeni başrol oyuncusu Max Burkholder arasındaki uyumun, filmlerde John Bennett’i oynayan Mark Wahlberg ile olan uyumuyla benzer olduğu gibi görünüyor. Fragmanla birlikte, Ted ve John’u yıllık fotoğraflarında göstererek lise temasını vurgulayan yeni bir poster de yayınlandı.

Ted Dizisi Onaylandı

Üçüncü Ted filminin macerası, 2021 yılında Seth MacFarlane’ın sevimli küfürbaz ayıyı kendi TV şovuna dönüştürdüğü duyurulduğunda sona erdi. Ted hakkındaki detaylar Peacock’ta yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı ve Kasım 2022’de bir grup BTS fotoğrafı Ted’in çekimlerinin bittiğini doğruladı. Peacock, Universal Pictures bağlantısından tam olarak yararlanıyor ve The Continental: From the World of John Wick ve Pitch Perfect: Bumper in Berlin gibi IP şovları, küçük ekranda hit film serilerinden faydalanıyor.

Ted Dizisi Yayın Tarihi

Uzun bir aradan sonra, Seth MacFarlane’ın gök gürültüsünden nefret eden ayısı, Ted Peacock’ta yayınlanmaya başladığında geri dönecek. Ted, yedi bölümünü de aynı anda yayınlayacak, bu da pek çok Peacock orijinalinin maraton izlemeyi kullandığı gibi. Etkinlik dizisinin yayın tarihi Kasım 2023’te duyuruldu ve yakın zamanda çözülen Hollywood grevlerinin herhangi bir etkisi olup olmadığı belirsiz.

Ted Dizisi Oyuncuları

Seth MacFarlane (Family Guy, The Orville) yaratıcı sürece bu kadar dahil olduğu için, eponim karakter için imza sesini tekrar sağlamasının doğal olduğunu düşündük. Ancak, Ted TV dizisi için diğer oyuncu kadrosu biraz havada kaldı ve şov duyurulduktan sonra film serisinden diğer hiçbir oyuncunun geri dönmeyeceği doğrulandı. 1993 yılında geçen bir ön film olduğu için, Mark Wahlberg tarafından oynanan John Bennett’in ana rolü, Max Burkholder (Parenthood) ile yeniden oyuncu seçildi.

Film serisinden birkaç diğer rol de yeniden oyuncu seçildi, Alanna Ubach (Euphoria) John’un annesi Susan Bennet’i, Scott Grimes (The Orville) ise babası Matty Bennett’i oynamak için seçildi. Dizi, filmlerin bir ön filmi olduğu için, diğer tanınabilir karakterlerin geri döneceği pek olası görünmüyor, ancak bir sürü yeni karakter zaten tanıtıldı, bunlar arasında:

  • Giorgia Whigham
  • Ara Hollyday
  • Liz Richman
  • Jacob Zelonky
  • Dustin Wayne
  • Francesca Xuereb
  • Erin Moore

Ted Dizisi Programı Hikayesi

Dizi yayınlanmaya çok yakınken, izleyicilerin Ted’den neler bekleyebileceğini kısaca özetleyen bir hikaye özeti ortaya çıktı. Dizi, ilk filmdeki geri dönüş sahnelerinin hemen ardından, genç John Bennett’in (bu sefer Max Burkholder tarafından canlandırılan) dolgu ayısının canlanmasını dilediği yerde başlayacak. 1993 yılında geçen dizi, John’un lise öğrencisi olmanın zorluklarıyla başa çıkmaya çalışmasını, Ted’den aldığı küçük bir yardımla takip edecek.

Ted, John’un sadece arkadaşı ve güvenilir dostu olmayacak, aynı zamanda onu okula da takip edecek ve imza attığı zekâsı ve tuhaf mizahıyla John’un sınıf arkadaşlarının da sorunlarını çözmesine yardımcı olacak. Fragmanın da ortaya koyduğu gibi, Ted filmlerde canlandırıldığından biraz daha az alaycı ve John’un gök gürültüsü arkadaşı da kendi sorunlarıyla karşılaşabilir ve biraz daha bıkkın hale gelebilir. John’un kuzeni Blaire (Giorgia Whigham) da üniversiteye giderken Bennett’lerle yaşayacak ve saf ikiliye kötü bir etki yapabilir. 😊

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası