Game Of Thrones 7.Sezon Bölüm Özetleri

Game Of Thrones 7.Sezon Bölüm Özetleri

1) Game Of Thrones 7.Sezon 1.Bölüm Özeti

İkizler’de, Arya, Walder Frey kılığına girmiş olarak, Frey Evi’nin kalan lordlarını zehirler. Beyaz Yürüyüşçüler, Duvar’a doğru yürür. Edd, Bran ve Meera’yı Kara Kale’de karşılar. Winterfell’da, Sansa, Jon’un daha önce Ramsay’i destekleyen Umber ve Karstark Evleri’nin sadakatlerini kabul ettiğinde itiraz eder. Kraliçe Cersei, Kuzey’in diz çökmesini talep eder. Citadel’de, Samwell “ödünç alır” kısıtlı kütüphane kitapları, Dragonstone’da büyük bir dragonglass yatağı olduğunu öğrenir; Jon’a haber gönderir. Sam, şimdi ağır bir şekilde greyscale ile enfekte olmuş olan Jorah’ı, bir hücrede karantinada bulur. Nehir Toprakları’nda, Arya bazı dost canlısı Lannister askerleriyle karşılaşır ve “şaka yollu” Cersei’yi öldüreceğini iddia eder. Hound, Thoros ona Duvar ve Ölüler Ordusu’nun ateşli bir vizyonunu gösterdikten sonra Işık Lordu’na inanmaya başlar. King’s Landing’de, Jaime Cersei’ye acil olarak müttefiklere ihtiyaçları olduğunu söyler. Euron, Demir Filosu ve Theon ve Yara’yı öldürme fırsatı karşılığında evlenme teklif etmek üzere gelir. Cersei, onun güvenilmezliği üzerine reddeder; Euron, sadakatini kanıtlayacak bir hediye ile dönmeyi vaat eder. Daenerys, ordusu ve büyük ejderhalarıyla, Targaryen Evi’nin atalarının evi olan Dragonstone’a varır.

2) Game Of Thrones 7.Sezon 2.Bölüm Özeti

Daenerys, Tyrion’ın tavsiyesine uyarak King’s Landing’i zorla almayı reddeder, bu binlerce kişinin ölümüne neden olurdu. Yara’nın filosu, Dornish ordusunu taşımak ve Tyrell güçleriyle birlikte King’s Landing’i kuşatmak için Sunspear’a gönderilir; Unsullied’ler Casterly Rock’ı alacaklar. Daenerys, Varys’in sadakatini sorgular ve onu hiçbir zaman ihanet ederse canlı canlı yakacağı tehdidinde bulunur. Melisandre gelir ve Daenerys’e Jon Snow’u Dragonstone’a davet etmesini önerir, onun savaşta çok önemli olduğunu söyler. Gri Kurt ve Missandei ilişkilerini tüketirler. Cersei, birkaç lordu çağırır, onların sadakatini talep eder, Jaime ise Randyll Tarly’yi Güney’in Muhafızı olarak yükseltmeyi teklif eder. Qyburn, Cersei’ye ejderhaları öldürebilen bir balista prototipini gösterir. Arya, Hot Pie ile yeniden bir araya gelir, ona Boltonların öldüğünü ve Jon’un şimdi Kuzey’in Kralı olduğunu söyler. O, rotasını Winterfell’e çevirir. Jon, Daenerys’ten Beyaz Yürüyüşçülere karşı yardım istemek için Dragonstone’a doğru yelken açar, Winterfell’de Sansa’yı sorumlu bırakır. Littlefinger’a asla Sansa’ya dokunmaması konusunda uyarıda bulunur. Samwell, Jorah’ın greyscale enfeksiyonuna yasak bir ameliyat yapar. Euron’un filosu Yara’nınkine saldırır, Obara ve Nymeria’yı öldürür ve Ellaria, Tyene ve Yara’yı yakalar. Theon, Reek olarak geri dönüşler yaşar ve gemiden atlar.

3) Game Of Thrones 7.Sezon 3.Bölüm Özeti

Jon, Dragonstone’a varır. Daenerys’in diz çökme taleplerini reddeder ve onun yerine Ölüler Ordusu’na karşı savaşmada ondan yardım ister. Tyrion’ın tavsiyesi üzerine, Daenerys Jon’a adanın dragonglass’ını çıkarmasına izin verir. Melisandre, Jon’dan kaçınır ve Volantis’e gider, Varys’e Westeros’a döneceğini söyler. Bran, Meera ile birlikte Winterfell’e varır ve yeni Üç Gözlü Kuzgun kimliğini Sansa’ya açıklar. King’s Landing’de, Euron Ellaria ve Tyene’i Cersei’ye hediye olarak sunar, o da savaş kazanıldıktan sonra onunla evlenmeyi vaat eder. Onu donanmasının komutanı yapar. Cersei, Myrcella’yı öldüren aynı zehiri Tyene’e uygular; Ellaria kızının ölümünü izleyecek ve cesediyle birlikte hapsedilecektir. İyileşen Jorah, Daenerys’i bulmak için Oldtown’dan ayrılır. Ebrose, Jorah’ı kurtardığı için Samwell’in becerisini över, ardından itaatsizliği için ona eski metinleri kopyalatır. Gri Kurt ve Unsullied, Casterly Rock’a saldırır ancak Jaime’nin Lannister güçlerinin çoğunu Highgarden’a saldırmak için yönlendirdiğini ve Euron’un filosunun Unsullied’ın gemilerine pusu kurup onları yok ettiğini keşfederler. Lannister güçleri hızla Olenna Tyrell’in ordusunu ezer. Jaime, Olenna’ya zehirle hızlı ve acısız bir ölüm teklif eder. Onu içtikten sonra, Olenna’nın Joffrey’i zehirlediğini açıklar.

4) Game Of Thrones 7.Sezon 4.Bölüm Özeti

Arya, Winterfell’e döner ve Sansa ve Bran ile yeniden bir araya gelir. Littlefinger, Bran’a suikastçısının kullanacağı Valyrian çelik bıçağı sunar. Bran, bıçağı Arya’ya verir. Bran, evine dönen Meera’ya duygusuz bir veda eder, artık Bran olmadığını açıklar. Arya, Brienne ile dövüşür, onu etkiler ve olağanüstü dövüş yetenekleriyle Sansa’yı şaşırtır. Cersei, Lannister’ın borcunun tamamının ödeneceğini Iron Bank’e temin eder, Highgarden’dan altın taşıyan bir vagon treni King’s Landing’e seyahat eder. Dragonglass dolu bir mağarada, Jon, Daenerys’e İlk İnsanlar ve Ormanın Çocukları’nın ölüler ordusuna karşı birleştiğini gösteren antik duvar resimlerini gösterir. Daenerys, Casterly Rock’a yapılan saldırının bir dikkat dağıtma olduğunu ve Lannister güçlerinin Highgarden’ı ele geçirdiğini öğrenir. Tyrion’ın itirazlarını görmezden gelen Daenerys, Drogon’a binerken Dothraki süvarileri Lannister ordusuna sürpriz bir saldırı başlatır, onu yok eder ve kalan güçlerini ele geçirir. Bronn, Qyburn’ın yeni akrep balista silahından bir ok ateşlediğinde Drogon hafifçe yaralanır, ancak o ve Daenerys güvenli bir şekilde iniş yapar. Jaime’nin savunmasız Daenerys’e karşı at sırtında umutsuz bir saldırısı, Drogon’un ateş püskürtmesiyle engellenir. Bronn, Jaime’yi bir nehrin içine çekerek onu kurtarır.

5) Game Of Thrones 7.Sezon 5.Bölüm Özeti

Jaime ve Bronn, King’s Landing’e döner. Daenerys, hayatta kalan Lannister askerlerine diz çökme veya ölüm seçeneğini sunar. Randyll Tarly ve oğlu Dickon, teklifini reddeder ve Tyrion’ın tavsiyesine karşı çıkarak, Daenerys, Drogon’un onları öldürmesine izin verir. Jorah, Dragonstone’da Daenerys ile yeniden bir araya gelir. Maester Wolkan, Jon ve Citadel’e, wightların Eastwatch’a yaklaştığı konusunda uyarıda bulunur. Jon, varlıklarını kanıtlamak ve Cersei’yi geçici bir ittifakı kabul etmeye ikna etmek için Duvar’ın ötesinde bir wight yakalamayı önerir. Davos, Tyrion’ı gizlice King’s Landing’e sokar ve Jaime ile bir ateşkes teklif etmek için gizlice buluşur. Cersei kabul eder ve ayrıca Jaime’ye çocuklarının olduğunu söyler. King’s Landing’deyken, Davos Gendry’i bulur ve onu Dragonstone’a geri götürür. Citadel, Maester Wolkan’ın uyarı mektubunu görmezden geldiğinde, Samwell, sinirlenerek, Citadel’den Gilly ve Küçük Sam ile birlikte ayrılır ve yanına birkaç kısıtlı kitap alır. Winterfell’da, Littlefinger, Arya’nın onu gözetlediğini bildiği için onu, Sansa’nın King’s Landing’de rehin olarak yazmak zorunda kaldığı mektubu bulmaya yönlendirir. Jon, Jorah ve Gendry, Clegane, Thoros, Beric, Tormund ve Eastwatch Kuzey’den Özgür Halk grubunu alır ve bir wight yakalamak için Duvar’ın ötesine giderler.

6) Game Of Thrones 7.Sezon 6.Bölüm Özeti

Winterfell’da, Littlefinger, Sansa’yı izole etmek için entrikalar kurar. Arya’nın Sansa’nın, Robb’un Joffrey’e sadakatini dilemek için zorla yazdığı mektubu bulmasının ardından Arya ve Sansa arasındaki gerilim artar. Sansa, sırayla, Arya’nın Braavos’tan topladığı yüzler koleksiyonunu bulur. Dragonstone’da, Tyrion, Daenerys’e yaklaşmakta olan Cersei ile müzakereler hakkında tavsiyelerde bulunur. Duvar’ın ötesinde, Jon ve adamlar, Beyaz Yürüyüşçüler’in varlığını kanıtlamak için bir wight avına çıkar. Bir tane yakaladıktan sonra, grup Beyaz Yürüyüşçüler ordusu tarafından kuşatılır, ancak Jon, Gendry’yi Eastwatch’a, Daenerys’ten yardım talep etmek için bir karga göndermek üzere göndermeden önce. Gece boyunca, yaralı Thoros donarak ölür. Wight ordusu, Jon’un grubunu ezmek üzereyken, Daenerys ejderhalarıyla gelir ve birçok wight’ı yok eder. Beyaz Yürüyüşçüler’in lideri Gece Kralı, Daenerys’in ejderhalarından biri olan Viserion’u, bir buz mızrağıyla öldürür. Daenerys, adamlarla birlikte uçar, ancak Jon’u kurtaramaz. Benjen Stark müdahale eder ve Jon’u kurtarmak için kendini feda eder. Jon ve Daenerys yeniden bir araya geldiğinde, Jon kendini ve Kuzey’i Daenerys’e Kraliçe olarak adar. Gece Kralı, Viserion’u canlandırır ve ejderhayı ordusunun bir parçası haline getirir.

7) Game Of Thrones 7.Sezon 7.Bölüm Özeti

Lannister mahkemesine bir wight sunulur. Cersei, Jon’un tarafsızlığını talep eder, ancak Jon, Daenerys’e olan yeminini yerine getirdiğinde fırtına gibi çıkar. Tyrion, Cersei ile buluşur, görünüşe göre onun ittifakını kazanır. Cersei, Jaime’ye, Westeros üzerindeki hakimiyetini güvence altına almak ve beyaz yürüyüşçülerin Daenerys ve Jon’un ordularını yok etmesine izin vermek için Braavos’un Altın Şirketi’ni kullanacağını açıklar. İğrenmiş olan Jaime, Jon ve Daenerys’i uyarmak için kuzeye doğru sürer. Dragonstone’da, Theon adamlarının saygısını kazanır ve onları Yara’yı kurtarmaya yönlendirir. Kuzeye doğru giden bir gemide, Jon Daenerys’i arar ve onlar sevgili olurlar. Winterfell’da, Littlefinger, Arya ve Sansa arasındaki anlaşmazlığı artırmak için çalışır. Sansa, Arya ve Bran, Littlefinger’ın Jon ve Lysa Arryn’i öldürdüğünü ve babalarına ihanet ettiğini halka açık bir şekilde suçlar. Vadideki Lordlar tarafından terk edilen Littlefinger, Arya tarafından idam edilir. Samwell gelir ve Bran ile buluşur. Gilly’nin daha önceki bilgileri ve Bran’ın vizyonunu birleştirerek, Jon’un Demir Taht’ın meşru varisi Aegon Targaryen olduğunu anlarlar. Jon’un ebeveynleri, Rhaegar Targaryen ve Lyanna Stark, gizlice evlenmiştir. Eastwatch’ta, ölümsüz Viserion’un üzerindeki Gece Kralı, mavi ejderha ateşiyle Duvar’a bir delik açar; Ölüler Ordusu içeri yürür.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası