Game Of Thrones 6.Sezon Bölüm Özetleri

Game Of Thrones 6.Sezon Bölüm Özetleri

1) Game Of Thrones 6.Sezon 1.Bölüm Özeti

Alliser Thorne, Gece Nöbeti’nin komutasını üstlenirken, Ser Davos ve birkaç sadık, Jon’un bedeniyle birlikte bir odaya kendilerini kilitler; Edd, yardım aramak için Castle Black’ten ayrılır. Winterfell’da, Ramsay kısa süreliğine Myranda’yı yas tutar, Sansa ve Theon ise Bolton adamları tarafından takip edilir. Brienne ve Podrick gelir, takipçileri öldürür. Sansa resmi olarak Brienne’i hizmetine kabul eder. Jaime, Myrcella’nın cesediyle King’s Landing’e gelir ve Cersei’ye onlardan alınan her şeyi geri alacağına dair yemin eder. Obara ve Nymeria, Trystane Martell’i öldürürken, Sunspear’da, Ellaria ve Tyene, Doran’ın Myrcella’nın cinayetini öğrenmesinin ardından Prens Doran ve Areo Hotah’ı öldürür. Meereen’de, Tyrion ve Varys, limanda gemilerin yandığını keşfeder. Jorah ve Daario Naharis, Daenerys’i takip etmeye devam eder, Dothraki onu Khal Moro’ya götürür. Braavos’ta, gözleri kör olan Arya sokakta dilenir. Her gün, Waif onu bir çubukla döver ve onunla dövüşmeye zorlar. Yatak odasında, Melisandre mücevherli kolyesini çıkarır ve gerçek formunu, kırılgan ve yaşlı bir kadını ortaya çıkarır.

2) Game Of Thrones 6.Sezon 2.Bölüm Özeti

Geçmişe dair bir vizyonda, Brandon babası Ned, Amca Benjen, kız kardeşleri Lyanna ve genç Hodor’u Winterfell’da görür. Edd, Tormund ve bir grup Yabanili ile birlikte Castle Black’e döner ve Thorne ve diğer isyancıları hapse atar. Tommen, Yüksek Serçe’nin Jaime’yi tehdit etmesi üzerine Cersei’den ona güçlü olmayı öğretmesini ister. Astapor ve Yunkai köleliğe geri dönmüştür. Katakombalarda, Tyrion Rhaegal ve Viserion’u zincirlerinden kurtarır. Braavos’ta, H’ghar Arya’ya Siyah ve Beyaz Evi’ne dönme izni verir. Roose Bolton’un karısı bir erkek varis doğurur; Ramsay Roose’u, üvey annesini ve bebeği öldürür. Castle Black’e giderken, Brienne Sansa’ya Arya ile karşılaştığını söyler. Theon, Demir Adalar’daki evine dönmek üzere ayrılır. Euron Greyjoy da Pyke Adası’na döner ve kardeşi Kral Balon’u öldürür. Melisandre, Jon’u diriltmeye çalışır ve görünüşe göre başarısız olur, ancak herkes odadan ayrıldıktan sonra Jon uyanır.

3) Game Of Thrones 6.Sezon 3.Bölüm Özeti

Maester olarak eğitim görmek üzere Oldtown’a gitmek üzere olan Samwell, öncelikle ailesiyle Gilly ve Küçük Sam’i bırakmayı planladığı aile evi Horn Hill’i ziyaret eder, Küçük Sam’in biyolojik oğlu olduğunu iddia eder. Bir vizyonda, Brandon, genç Ned ve Howland Reed’in, Meera’nın babası, Dorne’daki Sevinç Kulesi’nde bir Targaryen Kral Muhafızını haksız yere yenildiğini görür. Varys, Köleler Körfezi’nin efendilerinin Harpy’nin Oğulları’nı finanse ettiğini keşfeder. King’s Landing’de, Yüksek Serçe Tommen’e vaaz verirken, Jaime, Cersei ve onun koruması, Ser Gregor Clegane, küçük bir konsey toplantısına müdahale eder, ancak Kevan Lannister ve Tyrell’ler tarafından dışlanır. Waif, görüşü “hiç kimse” olarak kendini kabul ettikten sonra geri kazanan Arya’yı sıkı bir şekilde eğitir. Winterfell’da, Lord Umber, Ramsay’den Kuzey’i Yabanililerden korumasına yardım etmesini ister, Rickon Stark, Osha ve Rickon’un kurt kafası gibi hediyeler sunar. Jon, Thorne, Olly ve diğer isyancıları idam eder. Yemininden vazgeçer ve Gece Nöbeti’nin kontrolünü Tollett’e bırakır.

4) Game Of Thrones 6.Sezon 4.Bölüm Özeti

Sansa, Brienne ve Podrick, Kara Kale’ye varır. Sansa, Jon’dan Kuzey’i geri almasını ister. Meereen’de, Tyrion, köleliğin yedi yıl içinde kaldırılması karşılığında Köle Koyu’nun efendilerine barış teklif eder; bu eski köleleri kızdırır. Littlefinger, Ramsay’ye karşı askerlerini seferber etmek için Vadide’ye döner. Dario, Jorah’ın greyscale hastalığını öğrenir; onlar Daenerys’i Vaes Dothrak’ta bulurlar. King’s Landing’de, Margaery’nin Loras’ı ziyaret etmesine izin verilirken Cersei, Jaime, Kevan ve Olenna farklılıklarını bir kenara bırakır ve Serçeleri yenmek için komplo kurarlar. Theon, Pyke Adası’na varır ve Yara’nın Demir Adaları tahtına olan iddiasını destekler. Winterfell’de, Ramsay, onu suikast girişiminde bulunan Osha’yı öldürür. Ramsay, Jon’a bir mesaj gönderir, Sansa geri döndürülmezse Rickon’u tehdit eder. Sansa, Jon’u Winterfell’i geri alması için ikna eder. Dosh Khaleen tapınağında, Daenerys, Khal liderlerine Dothraki’yi yönetmeye uygun olmadıklarını söyler. Tapınağı ateşe verir, onları öldürür. Hasarsız bir şekilde ortaya çıktığında, Dothraki hordası onun önünde diz çöker.

5) Game Of Thrones 6.Sezon 5.Bölüm Özeti

Sansa, gizlice Littlefinger ile buluşur, o Vale’nin güçlerini teklif eder ve büyük amcası Brynden Tully’nin Riverrun’da bir ordu kurduğunu söyler. Sansa, Littlefinger’a güvenmez ve yardımını reddeder. Jon ve Sansa, Kuzey evlerinin desteğini toplamak için Kara Kale’den ayrılır. Sansa, Brienne’i büyük amcası Brynden Tully ile buluşmaya gönderir. Braavos’ta, Arya’nın Lady Crane adında bir aktrisi suikast etmesi görevlendirilir. Duvar’ın ötesinde, Brandon, Ormanın Çocukları’nın kendilerini insanlıktan korumak için Beyaz Yürüyüşçüler’i yarattığını öğrenir. Demir Adaları’nda, Euron, Balon’u öldürdüğünü itiraf etmesine rağmen Kingsmoot’u kazanır; Yara, Theon ve destekçileri kaçar, birçok gemiyi alırlar. Essos’ta, Daenerys, greyscale hastalığına çare bulduktan sonra Jorah’ın dönmesini emreder. Meereen’de, kırmızı bir rahibe olan Kinvara, Tyrion ve Varys ile buluşur ve Daenerys’i desteklemeye söz verir. Brandon’ın yalnız başına görüşünde, Gece Kralı ona dokunur, işaretini bırakır ve mağarayı savunmasız hale getirir. Gece Kralı, Beyaz Yürüyüşçüler ve wight orduları mağaraya saldırır, Üç Gözlü Kuzgun’u, birkaç Çocuk’u, Yaz’ı ve Hodor’u öldürürler, gençliği Meera’nın “Kapıyı Tut” emriyle zihinsel olarak engelli hale gelmiştir.

6) Game Of Thrones 6.Sezon 6.Bölüm Özeti

Meera, Üç Gözlü Kuzgun’un aktarılan vizyonlarına dalmış olan Bran ile birlikte mağaradan kaçar. Ormanda, wightlar saldırır, ancak atlı bir adam onları kurtarır. Horn Hill’de, Sam’in babası Randyll, onu yumuşak bir kitap kurdu olarak küçümser ve Gilly’yi Yabanilerden biri olmakla suçlar. O gece, Sam, Tarly Evi’nin atalarından kalan Valyrian çelik kılıcı Heartsbane’i alır ve Gilly ve Küçük Sam ile birlikte ayrılır. Arya, planlanan suikast hakkında Lady Crane’i uyarır, ardından İğne’yi geri alır. H’ghar, Waif’in Arya’yı bulup öldürmesine izin verir. Jaime, Margaery’yi İnanç Militanı’ndan kurtarmaya çalışır, ancak onun tövbe ettiğini ve Tommen’ın İnanç ile bir ittifak kurduğunu görür. Tommen, Jaime’nin King’s Landing’deki Kral’ın Muhafızı olarak görev yapmasını yasaklar ve ondan, Edmure Tully’yi rehin tutan Walder Frey’e yardım etmesini ve Riverrun’u Brynden Tully’den geri almasını emreder. Meera ve Brandon’ı kurtaran adam Benjen Stark, Beyaz Yürüyüşçüler tarafından dönüştürüldüğünü ancak daha sonra Çocuklar’ın Dragonglass kullanarak onu geri döndürdüğünü söyler. Daenerys, Drogon’a biner ve Dothraki’yi Dar Deniz’i geçmeye ve onun için Westeros’u fethetmeye teşvik eden coşkulu bir konuşma yapar.

7) Game Of Thrones 6.Sezon 7.Bölüm Özeti

Köpek hayatta ve bir Septon ve takipçileri tarafından kurtarıldıktan sonra basit, şiddetsiz bir hayat yaşıyor. Asi Kardeşlik üyeleri grubu tehdit edip sonunda katledince, Köpek intikam arar. Margaery, Jaime ile İnançla yüzleştikten sonra Yüksek Serçe’nin Olenna’yı cezalandırmakla tehdit etmesinin ardından büyükannesini Highgarden’a dönmeye ikna eder. Margaery daha sonra Olenna’ya İnanç’a dönüştürmediğini gizlice işaret eder. Jon, Sansa ve Davos, yabanileri, Mormont Evi’ni ve diğerlerini işe alır ama Boltonlar tarafından sayıca az kalırlar. Sansa gizlice Vale’ye yardım talebiyle bir mesaj gönderir. Jaime, Bronn ile birlikte Riverrun’a varır ve kuşatmanın komutasını üstlenir. Jaime, Brynden Tully ile başarısız bir şekilde müzakere eder. Theon ve Yara, Meereen’e gidip Daenerys ile ittifak kurmadan önce Volantis’teki son gecelerini geçirirler. Arya, Westeros’a dönmeye hazırlanırken, yaşlı bir kadın kılığına giren Waif, onu acımasızca bıçaklar.

8) Game Of Thrones 6.Sezon 8.Bölüm Özeti

Tommen, dövüşle yargılamayı kaldırır, bu da Ser Gregor’un şampiyonu olarak kazanmayı planlayan Cersei’nin canını sıkar. Riverrun’da, Brienne, Brynden Tully’yi kaleyi teslim etmeye ve güvenli bir şekilde Kuzey’e gitmeye ikna edemez. Jaime, Edmure’un bebek oğlunu öldürmekle tehdit ettikten sonra, Edmure kaleye girer ve Tully güçlerinin geri çekilmesini emreder. Brynden, Lannister’larla savaşırken öldürülürken Brienne ve Podrick kaçar. Varys, gizli bir görev için Westeros’a gider. Meereen, köle şehirlerinin deniz saldırısı altında kalır; Daenerys, Dothraki ile birlikte Drogon üzerinde geri döner. Köpek, dört haydutu öldürür, ardından Berric Dondarrion ve Myr Thoros ile karşılaşır, onlar diğerlerini yakalarlar. Onları idam ederler ve Clegane’den Kardeşliğe katılmasını isterler. Arya, yaralarına bakacak olan Lady Crane’i arar. Waif, Lady Crane’i öldürür ve Arya’yı sokaklarda kovalar. Arya, Waif’i karartılmış katakombalara götürür ve onu İğne kullanarak öldürür. Arya, Waif’in yüzünü Evin sütunlu koleksiyon odasına yerleştirir ve H’ghar’a kendisinin Winterfell’ın Arya Stark olduğunu ve eve döndüğünü söyler.

9) Game Of Thrones 6.Sezon 9.Bölüm Özeti

Tyrion’ın tavsiyesi üzerine, Daenerys üç köle efendisiyle teslim olmayı müzakere etmek için buluşur, ancak onlar reddeder. Üç ejderha, köle tacirlerinin gemilerine saldırır ve onları yakar. Gri Kurt, efendilerin ikisini öldürür, birini ne olduğunu rapor etmesi için canlı bırakır. Theon ve Yara, Demir Adaları’nın bağımsız olması karşılığında bir ittifak teklif etmek için Daenerys ve Tyrion ile buluşur. Winterfell yakınlarında, Stark ve Bolton orduları savaş alanında karşılaşır. Ramsay, Rickon’u serbest bırakmayı taklit eder, ardından onu bir okla öldürür. Savaşta, Stark güçleri Bolton askerleri tarafından sıkıştırılır, ta ki Vadideki Şövalyeler gelip onları boğana kadar. Ramsay Winterfell’e kaçar, ancak yabanıl dev Wun Wun kapıyı aşar ve Jon onu bayıltana kadar Ramsay esir alınır. Daha sonra, Sansa, Ramsay’in aç köpeklerinin onu yemesini izler.

10) Game Of Thrones 6.Sezon 10.Bölüm Özeti

Yargılanması öncesinde, Cersei, Baelor’un Sept’ini yaban ateşiyle yok eder, Yüksek Serçe, Tyrell’ler, Lancel ve Kevan Lannister, yüzlerce soylu ve İnanç Militanı’nı öldürür; Qyburn, Pycelle’i öldürür. Cersei, Septa Unella’ya Jamie ile ensest ilişkisini ve Robert Baratheon’u nasıl öldürdüğünü açıklar, ardından Ser Gregor Clegane onu ölene kadar işkence eder. Margaery’nin ölümü üzerine üzülen Tommen, intihar eder. Dorne’da, Varys, Olenna ve Ellaria ile buluşur, Daenerys ve evleri arasında bir ittifak kurmayı amaçlar. Davos, Prenses Shireen’in ölümü üzerine Melisandre ile yüzleşir, bu da Jon’un onu sürgün etmesiyle sonuçlanır. Lyanna Mormont liderliğinde, Yabaniler ve hayatta kalan kuzey evleri, Jon’a Kuzey’in Kralı olarak sadakatlerini sunar. Sansa, Littlefinger’ın romantik tekliflerini reddeder. Sam ve Gilly, Oldtown’daki Citadel’e ulaşır. Benjen, Brandon ve Meera’yı Duvar’a eşlik eder ancak daha ileri gidemez. Bir vizyonda, Bran, Ned’in Lyanna Stark’ı bulduğunu görür, o sırada Lyanna, Kral Robert’ın isyanı sırasında (Jon Snow’a) doğum yaparken ölüyor. Jaime, King’s Landing’e döner ve Cersei kendini Yedi Krallığın Kraliçesi olarak taçlandırır. Daenerys, Tyrion’ı Kraliçenin Eli olarak atar ve Greyjoy’lar, orduları ve ejderhalarıyla Westeros’a doğru yelken açar, Daario Naharis ve İkinci Oğullar’ı Meereen’de yeni liderler seçilene kadar yönetmek üzere geride bırakır.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası