Zodyak Şövalyeleri Filmi Konusu

Zodyak Şövalyeleri Filmi Konusu

Seiya, kaçırılan kız kardeşi Patricia’yı arayan sokak yetimdir. Bir dövüş ringinde Cassios ile dövüştüğü sırada, Seiya garip bir mavi ışık yayıyor. Dövüşten sonra Docrates ve Alman Kido ile buluşur. Kido, eski karısı Vander Guraad’ın onu aradığı konusunda Seiya’yı uyarır.

Guraad’ın savaşçıları Docrates’i yakalar ve Seiya ve Kido’nun peşine düşer, onlar da Kido’nun yardımcısı Mylock ile buluşurlar. Kısa bir kovalamacanın ardından Seiya, Mylock ve Kido, savaşçılardan kaçar. Seiya, olanları bilmek ister, ancak Mylock tarafından bayıltılır. Seiya, baygınken kız kardeşinin kaçırılmasını hatırlar ve daha sonra Kido’nun saklandığı yere götürülür.

Kido, Seiya’ya evlatlık kızı Sienna’nın tanrıça Athena’nın reenkarnasyonu olduğunu ve Seiya’nın Athena için bir savaşçı şövalye olan Pegasus Şövalyesi olmaya kaderli olduğunu söyler. Patricia, Seiya’nın kaderini biliyordu ve onu korumak için kendini feda etti. Kido, Seiya’ya kendini ve Sienna’yı koruyabilmesi ve Patricia’yı bulabilmesi için Cosmo’sunu kullanabilmesi için Gümüş Şövalye Marin’in altında eğitim alması gerektiğini söyler.

Seiya ile kahvaltı yaparken, Sienna kısa süreliğine Cosmo’sunu kontrol edemez, ancak Kido onu sakinleştirebilir. Bu arada, Cassios, Guraad’ın güçlü prototip askerlerinden birkaçını döver ve Seiya’dan intikam almak karşılığında Guraad’ın da biri olmayı kabul eder.

Seiya ve Sienna birbirlerini tanır ve o, onun Marin’den eğitim alması için ikna eder. Seiya, Marin’in yaşadığı dağa Mylock ile gider ve onunla buluşmak için tek başına dağa tırmanır. Seiya’nın eğitimi başlangıçta kötü gider, çünkü Cosmo’sunu düzgün bir şekilde kanalize edemez, ancak Marin’in yardımıyla eğitimine devam eder. O gece, Sienna, Athena olarak kendini görürken Seiya’nın zırhını yok eder ve yaygın bir yıkıma neden olur, bu da onun başka bir Cosmo patlaması yapmasına neden olur.

Seiya sonunda Cosmo’sunu kontrol etmeyi başarır. Kolyesi parlar ve Pegasus zırhını açar, ancak zırhla bağ kurarken bir vizyon görür, bu da Kido’nun Guraad’ın Patricia’yı aldığı sırada orada olduğunu ortaya koyar. Seiya, onunla yüzleşmek için Kido’nun saklandığı yere döner, ancak Sienna onu malikâneden uzaklaştırır. Gençken Guraad’ın kollarını yok ettiğini, Guraad’ın hayatta kalmak için çocuklardan Cosmo çekmek zorunda kaldığını ve Patricia’nın herhangi bir Cosmo’su olmadığını öğrendiğinde Guraad’ın Patricia’yı serbest bıraktığını açıklar.

Guraad, yardımcısı Nero’nun Docrates’ten yerini işkenceyle çıkarmasının ardından Kido’nun saklandığı yere gelir. Seiya ve Sienna malikaneye geri döner. Seiya, Guraad’ın askerlerini püskürtür, ancak Cassios ile dövüşürken Pegasus zırhını aktive edemez, bu da onun bayılmasına neden olur. Kido, Guraad’ı durdurmak için malikanesini kendiliğinden yok etmeye ayarlar ve patlamada ölür. Sienna bayılır ve Guraad’ın askerleri tarafından yakalanır, ve Seiya onları durduramaz.

Guraad, Sienna’ya kendini düzeltmekten vazgeçtiğini itiraf eder ve dünyaya tehdit olmasını önlemek için Sienna’nın Cosmo’sunu tüketmeye başlar. Mylock, Seiya’yı kurtarır, Seiya kendini Patricia’yı kaçırıldığında kurtaramadığı için affeder. Mylock ve Seiya, Guraad’ın üssüne gider, burada Seiya Pegasus zırhını açar ve Guraad’ın askerlerini ve Cassios’u yener.

Guraad, Sienna’nın enerjisinin tükenmesini izleyemez hale gelir ve işlemi durdurmaya çalışır, ancak Nero ona karşı çıkar ve Phoenix Şövalyesi formunu alır. Nero ve Seiya dövüşmeye devam eder, ancak Sienna tarafından kesilirler, Sienna neredeyse Athena’ya dönüşümünü tamamlamıştır, bu da yaygın bir yıkıma neden olur. Seiya’nın yardımıyla, Sienna kontrolü yeniden kazanmayı başarır, ancak daha sonra bayılır.

Uyandığında, Sienna’nın saçları mora döner. Sienna ve Guraad barışır, ve Sienna Guraad’ın kollarını onarır. Sienna ve Seiya, Mylock ile birlikte bölgeyi terk eder; Nero onları izler. Sienna, eski tanrıların geri döndüğünü ve onları durdurmak için Zodiac Şövalyelerine ihtiyaç duyulacağını açıklar. Patricia’yı bulmaları gerektiğine karar verir.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası