Kötü Ruh: Uyanış Filmi Konusu

Kötü Ruh: Uyanış Filmi Konusu

Kuzenler Teresa ve Jessica, ve Jessica’nın erkek arkadaşı Caleb, bir göl kenarı kulübesinde tatildeyken, görünüşte hasta olan Jessica, Teresa’nın saç derisini yüzüp Caleb’ı kafasını kesmeden önce gölün üzerinde havada asılı kalır.

Bir gün önce, hamile olduğunu öğrenince üzülen gitar teknisyeni Beth, kız kardeşi Ellie’yi, gençler Danny ve Bridget ve çocuk Kassie’nin bekar annesini, Los Angeles’taki terk edilmiş Monde Apartmanları’ndaki evlerinde ziyaret eder. Çocuklar bodrum katındaki otoparkta iken bina bir depremle sarsılır ve gizli bir oda ortaya çıkar. Danny bunu araştırır, 1923’ten kalma üç gramofon plağı ve garip bir kitap dahil olmak üzere dini eserler keşfeder ve kitabı odasına götürür, çünkü onu satabileceğini ve parayı Ellie’ye yardımcı olmak için kullanabileceğini düşünür. İlk plak, bir papazın kitabı araştırma çabalarının reddedildiğini detaylandırır, bu kitap Naturom Demonto’nun üç cildinden biri olarak ortaya çıkar. İkinci plak, papazın araştırmalarına gizlice devam ettiğini ve Deadites olarak bilinen şeytani varlıkları çağıran bir büyü okuduğunu ortaya koyar.

Binanın elektriği kesilir ve Ellie görünmeyen bir güç tarafından ele geçirilir. Bir trans halinde daireye döner, ailesini tehdit eder ve çocuklarını koruması için Beth’e yalvardıktan sonra ölür. Beth ve Ellie’nin komşuları onu yatak odasında dinlendirmeye yardımcı olur ve bir çıkış yolu ararlar. Merdivenlerin çöktüğünü, asansörün hasar gördüğünü ve yangın merdivenine ulaşamadan önce Ellie’nin canlandığını ve aileyi saldırdığını bulurlar, Beth ve Bridget yaralanır. Beth ve çocuklar, Ellie komşuları katlettikten sonra onu dışarıda kilitleyerek onu dışarıda bırakır.

Danny, Beth’e Naturom Demonto’yu geri aldığını itiraf eder ve Ellie, Kassie’yi kapıyı açmaya kandırır ve ona saldırır. Danny ve Beth, Kassie’yi kurtarmak ve Ellie’yi dışarıda kilitlemek için meşgulken, Bridget yarası yoluyla ele geçirilir. Bridget önce Beth’e saldırır, sonra Danny ve Kassie’ye döner, Kassie onu kazara kırık bir süpürge sapıyla başından saplar.

Beth, Deaditeleri nasıl kovacağını anlamak için üçüncü plağı dinler, ancak papazın başarısız olduğunu ve müttefiklerinin hepsinin ele geçirildiğini öğrenir, sadece ev sahibinin tamamen yok edilmesi Deaditeleri durdurur. Bridget canlanır ve Danny’yi ölümcül bir şekilde bıçaklar, Danny Bridget’i yakmadan önce ölür ve Ellie havalandırma kanallarını kullanarak daireye sızar. Beth’in hamile olduğunu fark eden Ellie, fetüsü ondan çıkarmaya çalışır, ancak Beth ve Kassie onu makasla etkisiz hale getirebilir. Ellie, Kassie’yi duygusal olarak manipüle etmeyi başaramaz, Kassie annesinin zaten gittiğini kabul eder.

Danny ve komşuların cesetleri ele geçirilir, bu da Beth ve Kassie’nin hasar görmüş asansöre sığınmasına neden olur. Ellie, Bridget ve Danny, Marauder adı verilen çok uzuvlu bir yaratığa dönüşür ve asansörün üzerine çıkar ve asansör kanla dolarken çifti saldırır. Toplam ağırlık, asansörün zemin kata düşmesine neden olur, bu da Beth ve Kassie’nin otoparka kaçmasına olanak sağlar. Marauder, Kassie’yi yakalar ve onun başını bir motorlu testere ile kesmeye çalışır, ancak Beth geri döner ve onu dağıtır, ve o ve Kassie Marauder’ın bedenini bir ağaç öğütücüsüne zorlayarak yok eder. Ellie’nin kesik başı Beth’e alay eder, bir anne olarak başarısız olacağını söyler, bu da onun Ellie’nin başını öğütücüye tekmelemesine neden olur. Beth ve Kassie birlikte binadan kaçar.

Ertesi sabah, Jessica tatiline çıkmak için otoparka gider, burada görünmeyen bir güç tarafından saldırıya uğrar.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası