The Walking Dead: Dead City 1.Sezon Bölüm Özetleri

The Walking Dead: Dead City 1.Sezon Bölüm Özetleri

The Walking Dead: Dead City 1.Sezon 1.Bölüm Özet

Yeni Hilltop’a yapılan bir saldırının ardından, şimdi Bricks olarak adlandırılan yerde, Maggie’nin oğlu Hershel, Manhattan’da yaşayan eski bir Savior olan Croat tarafından kaçırılır. Onu kurtarmak için umutsuzca çabalayan Maggie, isteksizce yardım için Negan’ı bulur. Negan, beş kişiyi öldürdüğü iddiasıyla Perlie Armstrong liderliğindeki New Babylon mareşallerinden kaçmaktadır. Maggie’nin genç arkadaşı Ginny’ye Bricks’te bir ev vermesi karşılığında, Negan ona yardım etmeyi kabul eder. İkisi genç mareşal Jano’yu rehin alır ve Maggie, Glenn’in cinayeti için Negan’a olan nefretiyle başa çıkmak zorunda kalır. Manhattan’da, üçlü, binalardan düşen yürüyüşçülerle ve onların peşinden koşarken yanlışlıkla Jano’yu öldüren bir kuru temizlemeci olan Perlie ile kedi-fare oyunu yaşarlar. Başka bir yerde, Croat, Hershel’i Negan hakkında bilgi için sorgular ve adamın grubu hakkında soruları yanıtlamayı reddetmesinin ardından kaçan bir mahkumu ölümüne gönderir.

The Walking Dead: Dead City 1.Sezon 2.Bölüm Özet

Esther adında yaşlı bir kadın, Maggie ve Negan’ı bir sürüden kaçmalarına yardımcı olur ve onları, Croat ve halkı Burazi tarafından avlanan kendi kabilelerine götürür. Negan, Croat’ın ilk Kurtarıcılardan biri olduğunu açıklar, genç bir hayatta kalana karşı çok ileri gittiği için Negan onu öldürmeye çalışmıştır. Ancak Negan, yalnızca Croat’ın sağ kulağını patlatmayı başarır ve o kaçar. Kabile, Burazi’nin saldırısına uğrar, Esther dahil olmak üzere birkaç kişi öldürülür, ancak kaçmayı başarırlar. Misilleme olarak, Negan, diğerlerine örnek olması için Burazi’nin birini acımasızca öldürür, bu da Maggie tarafından görülür. Maggie, onlara gerçek misyonlarını açıkladıktan sonra, kabile onun Croat’a ulaşmasına yardımcı olabileceklerini açıklar. Başka bir yerde, Ginny, Bricks’teki hayata uyum sağlamakta zorlanır, sonunda bir motosiklet çalar ve kaçar. Perlie, kardeşi Joel’un dairesini ziyaret eder, ancak Joel’u intihar etmiş olarak bulur. Dışarıda bir tuzağa düşen Perlie, Croat tarafından yakalanır.

The Walking Dead: Dead City 1.Sezon 3.Bölüm Özet

Flashbacklerde, Negan, Ginny’nin kayıp oyuncağını ararken Ginny ile bağ kurar. Günümüzde, Ginny Manhattan’a gider. Croat, Perlie’yi yenilenmiş Madison Square Garden’da tutsak tutar, burada mareşalin yeteneklerini yürüyenlerle ringde dövüşerek test eder ve onun niyetlerini sorgular. Perlie sonunda, Negan’ı avlamak için Manhattan’da olduğunu açıklar, bu da Croat’ı şoke eder ve o da kıyametin başlangıcında ailesini yamyamlara kaybettiğini açıklar. Kabile halkı, Maggie ve Negan’a Burazi’nin operasyonunu anlatır, bunu Kurtarıcıların tahrif edilmiş bir versiyonu olarak tanırlar ve Negan’ın Milis tarafından yenilgi hikayesini kullanarak, kabile halkını onlara yardım etmeye teşvik ederler. Tommaso, yakalandığını ve işkence gördüğünü, ancak eski Penn İstasyonu’nun çerçevesini ve metro sistemini kullanarak kaçmayı başardığını açıklar. Maggie, Hershel ve ailesinin kaybı hakkında Negan’a açılır ve Negan karşılığında, intikam için Annie’yi soyup döven ve tecavüz eden beş adamı öldürdükten sonra Annie ve oğlu Joshua’yı Missouri’deki güvenli bir yere gönderdiğini açıklar, bu yüzden aranan bir adamdır. Luther, Negan’ın arananlar posterini keşfeder, bu da Negan’ın daha karanlık içgüdülerine boyun eğdiği ve Luther’i öldürdüğü bir kavgaya yol açar. Ginny’nin oyuncağını bulduktan sonra, Maggie onu yakmayı düşünür, Ginny tarafından gizlice gözlemlenir.

The Walking Dead: Dead City 1.Sezon 4.Bölüm Özet

Bir flashback’te, Negan ve Simon, genç bir kızın brutal cinayeti üzerine Croat’ı sorgularlar. Günümüzde, Maggie ve Negan, Hershel’i kurtarmak ve Croat’ı öldürmek için Madison Square Garden’a bir saldırı düzenler. Ancak, Croat onların hareketlerini öngörür ve bir tuzak kurar, halkını arenadan tahliye ederken yürüyenleri içeri alır ve ses ve ışık sistemlerini kullanarak onları kabile halkına yönlendirir. Ezilen ve sayıca az olan kabile halkının çoğu öldürülür, sadece Maggie, Amaia, Tommaso ve Ginny kanalizasyona kaçmayı başarır. Negan, Croat’ı karşılar, o da onu neşeyle selamlar ve Negan’ı kendisine katılmaya ikna etmeye çalışır, iyi niyet işareti olarak Perlie’yi öldürmeye çalışır. Croat’ın şokuna, Negan mareşalin hayatını kurtarır ve onunla birlikte kaçar. Ancak, Perlie, Negan’ı silahla tehdit eder, ona işlediği suçlar için özetle idam tehdidinde bulunur, buna rağmen Negan onun hayatını yeni kurtarmıştır.

The Walking Dead: Dead City 1.Sezon 5.Bölüm Özet

Flashbacklerde, Ginny, Maggie’nin Bricks’ın tahılının çalındığı yalanını keşfederken Croat, Hershel’i kaçırır ve karşılığında Negan’ı talep eder. Günümüzde, Croat, Negan’ın geleceklerini koruma ihtiyaçlarını tekrarlayan Dama’yı ziyaret eder. Manhattan’da ilerlerken, Negan ve Perlie birbirlerini tanır ve Negan cinayetlerinin nedenini açıklar. Son olaylarla sarsılan inançları nedeniyle, Perlie, kardeşi Joel ve Perlie’nin ne yaptığı konusundaki artan şüpheleri hakkında Negan’a açılır. Maggie, Ginny’nin oyuncağını yakmak yerine sakladığı ortaya çıkar ve Tommaso’nun kabileyi sattığını çıkarır, bu da saklandıkları yere saldırıya ve Madison Square Garden’daki pusuya yol açar. Tommaso, Croat ile bir anlaşma yaptığını itiraf eder, Croat, Tommaso’ya bir tekne ve ailesine anakarada daha iyi bir yaşam şansı vaat etmiştir, bu Amaia’yı dehşete düşürür, ancak Maggie daha anlayışlıdır. Kanalizasyonda, Amaia ve Tommaso yürüyenlere kurban gider, ancak Maggie, büyük bir yürüyenle başarılı bir şekilde savaştıktan sonra Maggie ve Ginny kaçmayı başarır. Yüzeyde, Ginny havaya bir işaret fişeği atar ve bu Negan tarafından fark edilir.

The Walking Dead: Dead City 1.Sezon 6.Bölüm Özet

Ginny ile yeniden bir araya geldikten sonra, Negan, onu gitmeye zorlamak için acımasızca babasını öldüren kişinin kendisi olduğunu açıklar. Perlie, Ginny’yi Bricks’e taşır ve New Babylon’a döner, burada Negan’ı öldürdüğüne dair yalan söyler ve New Babylon lideri, Burazi’nin üretebildiği metan gazına ilgi gösterir, bu etanol’dan daha iyi bir yakıt kaynağıdır. Maggie ve Negan, Croat’ı Staten Island Feribot terminaline kadar takip ederler, burada Negan, Maggie’nin onu bir tuzak kurarak kendisini tuzağa düşürdüğünü çıkarır ve onu alt eder. Maggie’nin eylemleri için ondan asla affetmemesi gerektiğini kabul eden Negan, hayal kırıklığına uğrar çünkü birlikte gerçekten Hershel’i kurtarabilirdi, Negan, Maggie’nin oğlunu alması için kendisini Croat’a takas etmesine izin verir. Oğlu, Maggie’yi, Negan’a olan takıntısını tüm hayatı boyunca ondan daha çok önemsediği için azarlar. Bricks’e döndükten sonra, Maggie, Hershel’in haklı olduğunu fark eder ve Negan ile olan düşmanlığını sona erdirmenin bir yolunu bulmaya karar verir, böylece nihayet huzuru bulabilir. Croat, Negan’ı Dama’ya teslim eder, o da Negan’ın Manhattan’daki çeşitli toplulukları birleştirmesini ve New Babylon Federasyonu ve doğal kaynakları için gelecek olan diğerleriyle karşı koymasını istediğini açıklar. Hershel’den Glenn’in cinayet hikayesini öğrenen Dama, Hershel’in parmağını kestiğini ve Negan boyun eğerse onun peşinden tekrar gideceğini tehdit eder, Negan’ın çocuğa olan ilgisini ona karşı bir kaldıraç olarak kullanır. Aynı zamanda, Maggie, Hershel’in Dama’nın çizimlerini keşfeder ve oğluna yönelik sürekli tehdidi fark eder.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası