Jawan Konusu

Azad, Mumbai’deki bir kadınlar hapishanesinin gardiyanıdır ve altı mahkum: Lakshmi, Eeram, Ishkra, Kalki, Helena ve Janhvi ile birlikte bir Mumbai Metro trenini kaçırır. NSG memuru Narmada Rai ile pazarlık yaparak, Tarım Bakanı’ndan yolcuların hayatları karşılığında 40,000 kror rupi göndermesini ister. Küresel bir silah tüccarı olan Kalee Gaikwad, esirlerden birinin kızı Alia olduğunu öğrenir ve anlaşmayı finanse etmeyi kabul eder. Azad’ın planı, bu parayı ülkedeki 700,000 yoksul çiftçinin borç affına bağışlamaktır. Azad ve çetesi, paraları çiftçilerin banka hesaplarına aktarır ve kaçarlar. Alia aracılığıyla, ismini Kalee’ye Vikram Rathore olarak açıklar.

Azad, Narmada ve genç kızı Suchi ile tanışır ve evlenirler. Azad ve çetesi, bir sonraki adımda Sağlık Bakanı’nı kaçırır ve Sağlık Bakanı’nın hayatı karşılığında devlet hastanelerinde daha iyi altyapı talep eder. Altyapı hemen yükseltilir ve Azad ve çetesi tekrar kaçar. Düğünlerinden sonra, Narmada Azad’ın gerçek kimliğini keşfeder ve Kalee’nin kardeşi Manish çifti yakalar ve işkence yapar. Azad, ikizi Vikram Rathore tarafından kurtarılır. Narmada, kendisini bir mahkum gibi gizleyerek hapishanedeki Azad’ın suç ortaklarıyla yüzleşir. Burada, Azad ve Vikram’ın bağlantısını öğrenir.

1986’da, Kaptan Vikram Rathore, Hint Ordusu’nun Özel Operasyonlar biriminde bir komandoydu. Ekibinin, arızalı silahlar nedeniyle kayıplar verdiği bir operasyona gönderildi. Vikram ve ekibi, o zamanlar silahların tedarikçisi olan genç Kalee’ye karşı bir şikayette bulundu. Aynı gece, Kalee, Vikram ve eşi Aishwarya’ya saldırdı, onları ayırdı ve Vikram’ı bir uçaktan attı. Aishwarya, onu tehdit eden Kalee’nin maaş bordrosundaki üç polisi öldürdüğü için hapse mahkum edildi. Vikram ulusal bir hain ilan edildi; Aishwarya, Azad adında çocuklarını hapishanede doğurdu. Azad beş yaşına geldiğinde, Aishwarya ondan babasının masumiyetini kanıtlamasını ve ezilenlere adalet sağlamasını istedi, daha sonra asıldı. Dünyanın bilmediği bir şey, Vikram saldırıyı atlatmış ancak hafızasını kaybetmişti. Kuzeydoğu Hindistan’daki bir kabile grubu tarafından bulundu ve kurtarıldı.

Günümüzde, Narmada’nın astı Irani’nin Kalee’nin maaş bordrosunda olduğu ortaya çıkar. Hepsi onlara ateş etmeye çalışır; Lakshmi çapraz ateşte öldürülür. Azad, Irani’yi öldürür ve Kalee’nin kamyonlarını çalar, babası, ekibi ve babasının arkadaşlarına katılır. Kamyonlar, Kalee’nin politik hedeflerini artırmak için kullanılacak olan yaklaşan seçimler için parayı içerir. Vikram ve ekibi, Kalee’nin adamları tarafından yakalanır. Azad, halka bir video yayınlar ve oylama makinelerini çaldığını belirtir; hava ve su kirliliğinden sorumlu olan ülkedeki 253 fabrikanın mühürlenmesini talep eder. Fabrikalar hükümet tarafından mühürlenir. Kalee gelir ve bir kavga çıkar, bu sırada Vikram nihayet hafızasını geri kazanır. O ve Azad birlikte savaşır ve Kalee’yi ölümüne asarlar. Birkaç ay sonra, Azad’ın görevlerinin tamamlanmasına yardımcı olan STF memuru Madhavan Naik, ona İsviçre bankalarını hedef alan yeni bir görev verir.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası