Nowhere 2023 Konusu

Mia ve Nico, ihtiyaç maddelerinde kıtlığa ve sivil halkı öldürerek kaynak kıtlığını kontrol etmeye çalışan bir zorba hükümetin ortaya çıkmasına neden olan küresel bir kriz nedeniyle İspanya’yı terk etmeye karar verirler. Çift, hayatlarından ve doğmamış çocuklarının güvenliğinden endişe ederler. Daha önce ilk doğan kızları Uma’yı kaybetmişlerdi, askeri, çocukları, yaşlıları ve hamile kadınları öldürerek İspanya’nın nüfusunu azaltma girişimi olan bir soykırımın parçası olarak onları ellerinden almıştı. O, öldüğü varsayılıyor. Mia, Uma’nın alınmasından kendini sorumlu tutar ve suçluluk duygusunu üzerinde taşır.

Nico’nun planı, onların bir kargo gemisiyle İrlanda’ya taşınarak kaçmalarıdır. İrlanda, kaynak krizini kontrol etmeyi ve demokratik bir hükümeti sürdürmeyi başarabilen Avrupa’daki birkaç ülkeden biri olarak bir yayında anılır (İzlanda, Rusya ve Norveç ile birlikte). Çift, bir kamyon tarafından taşınacak bir konteynıra biner. Ancak, askeri onları ayırırken Nico, konteynırdan zorla çıkarılır ve başka bir konteynıra konulur. Askeri bir kontrol noktasında, askeri, Mia dışında konteynerdeki herkesi öldürür çünkü o, bir yığın sandığın üstünde saklanmıştır. Daha sonra, Mia, onu tehlikeye karşı uyarmak için Nico’yu aramaya çalışır ancak başarısız olur.

Tüm konteynerler, Mia’nınki de dahil olmak üzere bir gemiye yüklenir. Daha sonra çıkan bir fırtına, konteynerlerin okyanusa düşmesine neden olur. Suyun yavaş yavaş dolduğu konteyneri, Tupperware ev eşyaları konteynerleri, paketlenmiş kulaklıklar, paketlenmiş düz ekran televizyonlar, şişelenmiş votka ve paketlenmiş kapüşonlular oluşturur, tüm bunları hayatta kalmak için kullanır, ayrıca daha önce kurtarmayı başardığı bir matkap, biraz bant ve bir çakı da vardır. Çığlıkları duyunca, bir kurşun deliğine bakar, bu delikten birkaç metre ötede, insanlarla dolu ve su altında batan başka bir konteyneri görür. Konteynerde iki gün geçirdikten sonra, Nico onu arar ve onu kurtarmak için yolda olduğunu söyler.

O gece, Mia, bir fırtına sırasında Noa adında bir kız doğurur. Mia, ağır bir şekilde zayıflamasına, Uma’nın hayallerini görmesine ve plasentasını yemek zorunda kalmasına rağmen, hayatta kalma şansları için savaşmaya kararlı hale gelir. Konteynerin içindeki su seviyesi yükseldikçe, Mia, matkap ve çakıyı kullanarak çatıda bir delik açmayı başarır ve o ve Noa, onun üstüne çıkar. Geçen bir uçağın dikkatini çekmeye çalışırken, Mia bacağını ciddi bir şekilde yaralar. Yarayı televizyonlardan parçalar kullanarak diker ve yarayı sterilize etmek için biraz votka kullanır. Daha sonra, bir balık ağı yaparak balık yakalamayı başarır.

Nico, yaklaşık yirmi gün sonra Mia’yı arar, vurulduktan sonra sağlık durumunun tehlikede olduğunu ve hayatta kalma şansının düşük olduğunu açıklar. Mia yıkılır ama kızlarının doğum haberini Nico ile son konuşmalarında paylaşır. Nico, Mia’ya savaşmaya devam etmesini ve İrlanda’ya ulaşmasını ister, her zaman ruhlarıyla birlikte olacaklarına söz verir.

Mia, konteynerden malzemeler kullanarak bir sal yapar ve konteyner battıktan sonra okyanusta sürüklenir, bir mucize umar. Sonunda, bir balıkçı teknesindeki bir aile, yüzen salın üzerinde Noa’yı görür. Ancak Mia, baygın ve bir ip ile salına bağlıdır. Onu tekneye alırlar ve CPR yaparlar, başarıyla onu canlandırırlar.

Mia ve Noa, kurtarılır ve İrlanda’nın kıyılarına getirilir.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası