Dünyayı Ardında Bırak Konusu

Dünyayı Ardında Bırak Konusu

New York’ta, insanlardan hoşlanmayan Amanda Sandford, ailesiyle birlikte kaliteli zaman geçirme amacıyla spontane bir hafta sonu tatili düzenler. Kendisi, eşi Clay ve çocukları Rose ve Archie, Long Island’da bir kiralık eve giderler. Alışveriş yaparken, bir adamın büyük miktarlarda konserve yiyecek ve su stokladığını görür. Aile, yakındaki bir plajda dinlenirken, bir petrol tankerinin karaya oturduğunu görürler ve geri çekilirler. Eve döndüklerinde, televizyonun ve Wi-Fi’nin çalışmadığını ve bahçede bir çift geyik olduğunu görürler.

O gece, George H. Scott a.k.a ‘G.H.’ ve kızı Ruth, iki kişi, Sandford’lara gelir ve evin kendilerine ait olduğunu iddia ederler. Sığınak ararlar, şehirdeki bir elektrik kesintisinin onları buraya getirdiğini açıklarlar; Amanda şüphelidir, ancak Clay onlara inanır ve onların kalmasına izin verir. Ertesi sabah, Rose, evin internetinin ve televizyonun hala kapalı olmasından dolayı sinirlenir, bu da onun Friends dizisinin final bölümünü izlemesini engeller. Amanda, telefonundaki haber uyarılarını fark eder, bunlardan biri elektrik kesintisini hackerlara bağlar. Rose, daha büyük bir geyik sürüsü görür. Daha fazla bilgi edinmeye çalışan Clay, kasabaya giderken G.H. komşularının evine gider; Clay, GPS’inin çalışmaması nedeniyle yolunu kaybeder ve yardım arayan İspanyolca konuşan bir kadınla ve Arapça yazılı broşürler bırakan bir drone ile karşılaşır, G.H. ise komşularının evinin dağınık olduğunu, bir uçak kazasının enkazını bulur ve ikinci bir kazayı zar zor kaçar. Diğer yandan, geyiklerin varlığından endişe duyan Rose, yakındaki ormanda Archie ile birlikte yürüyüşe çıkar, orada boş bir baraka bulurlar ve dönüş yolunda Archie, ayak bileğinden kan dolu bir keneyi çıkarır.

Eve dönen G.H., Amanda’ya tanık olduğu olayları anlatır. Ülke genelinde uydu bağlantısının kesildiğini düşünür, ancak yüksek bir çığlıkla kesilir. Dün su stoklayan adamı hatırlar, onun Danny olduğunu varsayar, Danny onun konut müteahhidi olur. Clay, sarsılmış bir şekilde döner ve broşürü gösterir, Archie bunu kısmen “Amerika’ya Ölüm” olarak çevirir. Bıkan Sandfordlar, evi terk eder, Amanda’nın New Jersey’deki kız kardeşine gitmeyi planlarlar, ancak otoyolun çarpışan otonom araçlarla tıkandığını görürler; onlar da çarpan gelen arabalardan zar zor kaçarlar ve G.H.’nin evine dönmek zorunda kalırlar. Gece boyunca, Ruth Clay’e provokatif sorular sorar ve daha sonra havuzda flamingoları keşfeder; Amanda ve G.H. dostça bir bağ kurarlar. İkinci bir çığlık sesi çıkar ve elektrik kesilir. Daha sonra, Rose, Amanda’ya Tanrı’nın bir adamı bir selde birkaç uyarı ve kaçış fırsatıyla kurtarmaya çalıştığı bir şovdan bir hikaye anlatır.

Ertesi sabah, Archie’nin dişleri anlaşılmaz bir şekilde düşer; bunun keneyi ısırmasıyla ilgili olduğuna inanan G.H., ilaç için Danny’yi ziyaret etmeyi önerir. Ancak Rose, kayıptır. G.H. ve Clay, Archie’yi Danny’yi ziyaret etmek için götürürken, Amanda ve Ruth Rose’u arar. Kulübede, ikisi bir geyik sürüsü tarafından karşı karşıya kalır, onları korkutarak uzaklaştırırlar. Bu arada, G.H. ve Clay, inatçı Danny’yi Archie’ye yardım etmeye ikna etmeye çalışır, bu da G.H. ve Danny arasında bir çıkmaza yol açar. Umutsuz olan Clay, araya girer, Danny’yi Archie’ye yardım etmeye ikna eder. Onlara yardım ettikten sonra, Danny, G.H.’ye başka bir komşunun yer altı sığınağı olabileceğini söyler.

Sarsılan G.H., olaylara dair görüşlerini Clay ve Archie’ye açıklar: adı belirtilmeyen bir düşmanın darbe girişiminde bulunduğuna ikna olmuştur. Üçlü, sığınağa gitmek için ayrılırken, Amanda ve Ruth, New York Şehri’nin bombalandığını izler. Komşunun evinde olan Rose, sığınağı bulur, burada bir bilgisayar mesajı, birden fazla ABD şehrinde yüksek radyasyon seviyeleri konusunda uyarıda bulunur. Bir Friends DVD’si bulur ve dizinin final bölümünü izler.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası