Tavuklar Firarda: Kurtarma Operasyonu Konusu

Tavuklar Firarda: Kurtarma Operasyonu Konusu

Tavuklar, Bay ve Bayan Tweedy’nin Çiftliği’nden kaçtığından beri, insanlardan güvende, mutlu bir şekilde yaşayabilecekleri, bir gölün üzerindeki adada ideal bir sığınak kurmuşlardır. Ginger ve Rocky, Molly adında bir yavru ile aile kurarlar. Fareler Nick ve Fetcher, periyodik olarak malzeme getirirler.

Molly, maceracı bir 11 yaşına dönüşür ve Ginger ile Rocky, onu dış dünyadan korumaya çalışır. Ana karada görünen kamyonlar ve inşaatlar, Ginger’ı başka bir tavuk çiftliği inşa edildiği konusunda endişelendirir ve bir ebeveyn olarak daha tedbirli bir bakış açısıyla, topluluğunu daha iyi saklanmaları için yönlendirir.

Molly’nin merakı onu ana karaya kaçmaya iter, burada bir genç tavuk olan Frizzle tarafından ezilmekten kurtarılır. İki arkadaş, Fun-Land Çiftlikleri’ne götürülen bir kamyon dolusu tavukla birlikte kaçarlar, bu onlara cazip gelir. Ginger ve Rocky, Babs, Bunty, Mac ve Fowler’dan oluşan tavuklarla bir arama partisi oluşturur; kovalarlar ve “çiftliğin”, güvenlik sistemleriyle dolu son derece gelişmiş bir kümes hayvanları işleme tesisi olduğunu bulurlar.

İçeride, Molly ve Frizzle, diğer tavukların – hepsi numaralı elektronik tasmalar takıyor – geniş bir eğlence alanı bulurlar, burada tavuklar gezintilere çıkar, oyunlar oynar vb. Rocky, çeşitli güvenlik sistemlerini yanlışlıkla etkinleştirerek tesise atlar, bu da Ginger ve diğerlerine sızmaları için gereken bilgileri verir. Onlara, diğerlerinden ayrılan ancak Rocky ile buluşan Nick ve Fetcher katılır.

Molly ve Frizzle, tasmaların etkinleştirildiğinde diğer tavukları kaygısız aptallara dönüştürdüğünü keşfeder. Frizzle, tesisin bilim adamı Dr. Fry tarafından yakalanır ve bir tasma takılır; Molly, onun için geri döneceğine dair söz vererek ayrılır.

Ginger, Molly ile yeniden birleşir ve düşmanı Bayan Tweedy’nin, yeni kocası Dr. Fry ile birlikte operasyonu yürüttüğünü öğrenir. Tasmalar, tavukların korkusunu bastırmak için hizmet eder, böylece Reginald Smith adlı fast-food zinciri işadamı için daha lezzetli tavuk nugget’lar yapar. Bayan Tweedy, Ginger’ı yakalar ve ona bir tasma takar, ancak başarısız bir şekilde direnir, ancak Rocky müdahale eder ve Molly onu serbest bırakır. Tavuklar, horoz ve fareler, bir mısır silosunda birleşir, buradan mısırı patlamış mısır haline getirerek kaçarlar. Molly, Frizzle’ın kaderi için yas tutar, bu da Ginger ve diğerlerinin geri dönüp diğer tavuklara yardım etmelerini sağlar.

Bayan Tweedy, Dr. Fry’a tavuk nugget’larının üretimine başlamasını emreder, tavukları beyin yıkayan uzaktan kumanda için bir mücadele başlar, Bayan Tweedy ve Rocky, Ginger ve Molly ekibi arasında, geri kalan kurtarma ekibi ise tavukların bilinçsizce işlemciye yürümesini engellemeye çalışır. Tavuk üçlüsü, dövüşü kazanır, Bayan Tweedy’yi bir tavuk nugget gibi kaplamak üzere makineye gönderirken, tüm tavuk nüfusu ve fareler bir kamyonla kaçar. Bayan Tweedy onları durdurmaya çalışır, ancak Fowler onu tesisin hendeklerine iter, burada tesisin güvenliği tarafından durdurulur, çünkü site, tavukların sabotajından patlar.

Tavuklar adaya döner ve hayatları normale döner, şimdi Molly ve Frizzle, ana karadaki tavuk çiftlikleri için hava keşfi yapıyor ve tavuk ekibi bulduklarını özgürleştiriyor.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası