Genesis Global Trading NYDFS ile Anlaştı, 8 Milyon Dolar Ceza Ödedi ve BitLicense’i Teslim Etti

Açıklama: Kripto yüksek riskli bir varlık sınıfıdır. Bu makale bilgilendirme amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bu web sitesini kullanarak şartlar ve koşullarımızı kabul etmiş olursunuz. İçeriğimizde bağlı kuruluş bağlantılarını kullanabilir ve komisyon alabiliriz.

Digital Currency Group’un bir yan kuruluşu olan Genesis Global Trading, uyumluluk başarısızlıkları iddialarını çözdükten sonra New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanına (NYDFS) 8 milyon dolar ceza ödemeyi kabul etti. NYDFS, şirketi sanal para birimi ve siber güvenlik düzenlemelerini ihlal etmekle, bunun da şirketin yasa dışı faaliyetlere ve siber güvenlik tehditlerine karşı savunmasız kalmasına yol açmakla suçladı.

anlaşma Cuma günü açıklanan , Genesis Global Trading’in New York eyaletindeki faaliyetlerini durdurmasını ve eyalette sanal para birimi faaliyetlerinde bulunmak için gerekli olan BitLicense’i teslim etmesini zorunlu kılıyor.

NYDFS Müfettişi Adrienne A. Harris, şirketin işlevsel bir uyumluluk programını sürdürememesi konusundaki endişelerini dile getirerek, bunun düzenleyici gereklilikleri göz ardı ettiğini ve hem şirketi hem de müşterilerini potansiyel tehditlere maruz bıraktığını belirtti.

Rutin incelemeler ve yaptırım soruşturmasının ardından NYDFS, Genesis Global Trading’in, Banka Gizlilik Yasası/Kara Para Aklamayı Önleme (BSA/AML) uyumluluğu, işlem izleme, Şüpheli Faaliyet Raporu (SAR) başvuruları da dahil olmak üzere çeşitli alanlarda gerekli standartları karşılamadığını tespit etti. , Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi (OFAC) taraması ve siber güvenlik.

Düzenleyici, yeterince kapsamlı olmadığını ve iyileştirilmesi gereken alanların tespit edilmediğini belirterek şirketin siber güvenlik risk değerlendirmesini özellikle eleştirdi.

NYDFS’nin sanal para birimi ve siber güvenlik düzenlemeleri, katı standartlar tüketicileri ve kurumları potansiyel tehditlerden korumak için tasarlanmış olarak kabul edilmektedir. Genesis Global Trading’in işlevsel bir uyumluluk programını sürdürmedeki başarısızlığı, bu düzenleyici gerekliliklerin göz ardı edildiğini gösterdi. 8 milyon dolarlık ceza, NYDFS’nin sanal para şirketlerine uyguladığı ve bugüne kadar 140 milyon doları aşan cezalar listesine eklendi.

NYDFS Müfettişi Adrienne A. Harris, Sanal Para Biriminin İhtiyatlı Düzenlemesini Geliştiriyor

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (DFS), sanal para birimlerinin ihtiyatlı düzenlenmesinde ön saflarda yer almaya devam ediyor .

Müfettiş Adrienne A. Harris, düzenleyici çerçevelerin yalnızca eyalet düzeyinde değil, aynı zamanda Illinois, Kaliforniya, Birleşik Krallık, Avrupa Birliği, Birleşik Arap Emirlikleri ve Singapur dahil olmak üzere dünya çapındaki düzenleyicilerle işbirliği yaparak geliştirilmesinde etkili olmuştur.

DFS, dünya çapında etkili düzenleyici standartların geliştirilmesine katkıda bulunmak için uzmanlığını ve deneyimini paylaşmayı amaçlamaktadır.

Müfettiş Harris’in VOLT girişimi kapsamında DFS, 60’tan fazla uzman ekleyerek ekibini genişletti ve lisanslama gözetim ve denetimini güçlendirdi. Uzmanlar, Banka Gizliliği Yasası/Kara Para Aklamayı Önleme yasaları, muhasebe denetimi, mali suçlar, veri yönetimi, siber güvenlik ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli alanlarda uzmanlaşmıştır.

DFS ayrıca büyüyen sanal para birimini desteklemek için politikalarını güçlendirdi, yeni prosedürler oluşturdu ve yeni değerlendirme yetkisi kazandı.

Ortaya çıkan sorunları ele almak için DFS, ABD Doları destekli stabilcoinlere yönelik kriterler, sanal para birimi iflası sırasında müşteri koruması ve blockchain analiz araçlarının kullanımına ilişkin rehberlik dahil olmak üzere sekiz parça yenilikçi sektör düzenleme kılavuzu yayınladı.

Müfettiş Harris’in liderliğinde DFS, Binance’e yönelik küresel çapta ilk düzenleyici olmak ve müzakere yapmak Coinbase, Inc. ile en büyük sanal para birimi anlaşmalarından biri için da dahil olmak üzere kripto para şirketlerine karşı denetim ve yaptırım önlemleri aldı.

New York Başsavcısının Genesis Global Ticarete Karşı Açtığı Davada Uzlaşma Görüldü

Anlaşma, New York Başsavcılığı tarafından Ekim ayında açılan ve devam eden bir davanın ortasında geldi. Dava suçluyor . , Genesis Global’i ana şirketleri Digital Currency Group (DCG) ve Gemini Trust ile birlikte 1 milyar dolardan fazla zararı gizleyerek yatırımcıları dolandırmakla

Genesis Global Trading geçtiğimiz yıl boyunca yasal zorluklarla karşılaştı. Ocak ayında Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC), suçlamıştı . şirketi yüz binlerce yatırımcıya milyarlarca dolar değerinde kayıtsız menkul kıymet satmakla

SEC suçlamalarının ardından Genesis iflas ilan etti ve şu anda kaybedilen yatırımcı fonlarını geri almak için mahkeme işlemleriyle meşgul.

Ancak DCG’nin New York Başsavcılığı’na davanın reddi için bir dilekçe sunmayı planladığı bildiriliyor.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası