Testere Film Özeti

Adam, bir fotoğrafçı, ayak bileği bir boruya zincirlenmiş şekilde harap olmuş bir küvetin içinde uyanır. Odanın karşısında, bir tabanca ve bir mikrokaset kaydedici tutan intihar kurbanı olduğu anlaşılan bir cesetle birlikte onkolog Dr. Lawrence Gordon bulunmaktadır. Her iki adam da cebinde bir kaset bulur ve Adam kaydediciyi alır. Adam’ın kaseti ona hayatta kalmasını söylerken, Gordon’ın kaseti ona saat 6’ya kadar Adam’ı öldürmesini emreder, aksi takdirde karısı Alison ve kızı Diana öldürülecektir. Adam, tuvaletin içinde iki tane testere içeren bir çanta bulur. Her iki adam da zincirlerini kesmeye çalışır, ancak Adam’ın testeresi kırılır. Gordon, testerelerin ayakları için olduğunu fark eder ve onları kaçıran kişiyi Jigsaw Katili olarak tanımlar, bu seri katil kurbanlarının hayatta kalma iradesini “oyunlar” adı verilen ölümcül aletlerle test eder, Gordon bu katili tanımaktadır çünkü bir zamanlar bir şüpheliydi.

Beş ay önce, Gordon, hasta John Kramer’ın terminal beyin kanserini tartışırken, dedektifler David Tapp ve Steven Sing tarafından sorgulanmıştı, onlar Gordon’ın el fenerini Jigsaw’ın oyunlarından birinin sahnesinde bulmuşlardı. Gordon’ın mazereti onu akladı, ancak o, Jigsaw’ın tuzaklarından birinden tek bilinen hayatta kalan olan eroin bağımlısı Amanda Young’un ifadesini görmeyi kabul etti. Tapp ve Sing, daha sonra Amanda’nın oyunundan gelen bir video kaseti kullanarak Jigsaw’ın deposunu buldular. Orada, Jigsaw’u yakalarlar ve bir adamı bir tuzaktan kurtarırlar, ancak Jigsaw, Sing’in koridorda bir tüfek tuzağını tetiklemesi sonucu ölmesinin ardından kaçar.

Şimdiki zamanda, Alison ve Diana, kaçıranları Adam ve Gordon’u gizli bir kamera aracılığıyla izlerken evlerinde tutsak tutulmaktadır. Ev aynı zamanda Tapp tarafından izlenmektedir, o, Sing’in ölümünün ardından polisten çıkarıldıktan sonra Jigsaw davasıyla takıntılı hale gelmiştir ve Gordon’ın katil olduğuna dair inancını sürdürmektedir. Bu arada, Gordon, içinde iki sigara, bir çakmak ve tek yönlü bir cep telefonu bulunan bir kutu bulur. Kendisinin bir domuz maskeli figür tarafından bir otoparkta kaçırıldığını anlatır. Adam, Gordon’ın fotoğraflarını sakladığı karanlık odasında bir kukla bulduğunda kendi kaçırılmasını hatırlar.

Silah zoruyla tutulan Alison, kocasını arar ve ona Adam’a güvenmemesi gerektiği konusunda uyarıda bulunur. Adam, Gordon’a, Tapp tarafından onu gözetlemesi için para ödendiğini itiraf eder ve Gordon’ın, kaçırıldığı gece ziyaret ettiği tıp öğrencisiyle olan ilişkisini ortaya çıkarır; Gordon, ilişkinin kendisinin neden test edildiğinin nedeni olduğunu çıkarır. Adam, Alison ve Diana’nın kaçıranının fotoğrafını bulur ve Gordon onu hastanedeki bir düzenleyici olan Zep Hindle olarak tanımlar.

Zep, Gordon’ın hala Adam’ı öldürmediğini görünce, Alison ve Diana’yı öldürmeye gider, ancak Alison kendini serbest bırakır ve onunla savaşır. Mücadele, Tapp’ın dikkatini çeker ve o, Zep’i kanalizasyona kovalamadan önce Alison ve Diana’yı kurtarır, burada kısa bir dövüşten sonra göğsünden vurulur. Sadece silah seslerinin ve çığlıkların farkında olan Gordon, şok olur ve cep telefonuna ulaşamaz. Umutsuzluk içinde, ayağını testereliyor ve cesedin tabancasıyla Adam’ı vuruyor. Zep, Gordon’ı öldürmek için banyoya girer, ancak kurşunu atlatan Adam, onu bir tuvalet tankı kapağıyla ölümüne döver. Gordon, yardım bulmak için banyodan sürünerek çıkarken Adam, Zep’in cesedinde bir anahtar arar. Başka bir kaset bulur, bu kaset Zep’in sadece Jigsaw’un bir başka kurbanı olduğunu, vücudundaki yavaş etkili bir zehire karşı bir panzehir elde etmek için kuralları takip ettiğini ortaya koyar.

Odanın içindeki ceset yükselir; gerçek Jigsaw Katili olan John Kramer olduğu ortaya çıkar. John, Adam’a zincirinin anahtarının küvetin içinde olduğunu söyler; Adam ilk uyanıp suyu boşalttığında anahtar giderden aşağı gitmiştir. Adam, Zep’in silahıyla John’u vurmaya çalışır, ancak John onu zinciri aracılığıyla elektrikle şok eder. John, banyodan çıkar ve kapıyı mühürler, Adam’ı ölüme terk eder.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası