Servet Operasyonu Filmi Konusu

Servet Operasyonu Filmi Konusu

Bir grup Ukraynalı mafya, “The Handle” adı verilen ve değeri milyarlarca dolar olan bir cihazı çalmayı başarır. İngiliz hükümeti, milyarder silah tüccarı Greg Simmonds’ın cihazı en yüksek teklifi verene satmadan önce Handle’ı geri almak için Nathan Jasmine’i işe alır. Nathan, Sarah Fidel, JJ Davies ve diğerlerinden oluşan bir ekibi yönetmek için süper casus Orson Fortune’u işe alır. Ekip, Handle’dan gelen verileri içeren sabit diski taşıması planlanan kuryeyi aramak için Madrid’e gider. Aramaları, Handle’ı geri almak için işe alınmış gibi görünen Nathan’ın rakibi Mike tarafından kesilir. Amerikalı ve yetenekli bir hacker olan Sarah, sabit diskin içeriğini ilk önce kopyalar. Simmonds’ın Cannes’da bir hayırseverlik galası düzenlemeyi planladığını öğrenen ekip, onu dağıtmalarına yardımcı olması için favori film yıldızı Danny Francesco’yu şantaj yaparak galayı sızmayı kararlaştırır.

Simmonds, Danny’yi ve kız arkadaşı olarak Sarah’ın kılığına giren Michaela’yı, Antalya’daki Türk villasında bir süre geçirmeye davet eder. Orson, Sarah’ın bilgisayarlarını hacklemesine yardımcı olmak için Ukraynalı mafya evine sızar ve bunu bir soygun gibi gizler. İngiliz hükümeti, Nathan’ı Handle’ın dünyadaki herhangi bir güvenlik sistemini yenecek şekilde programlanabilen ileri bir AI olduğu konusunda uyarır. Handle’ın takasının Antalya’da gerçekleşeceğini öğrenen ekip, Türkiye’ye seyahat eder. Simmonds, Danny’ye hatıra eşyalarını gösterirken, Orson ve JJ, Simmonds’ın Türk hükümeti içindeki casuslarından birini bulmaya çalışır. Simmonds’ın avukatı kılığına giren Orson, takası katılır ve onu sonuçlandırır, ancak Mike ve adamları müdahale eder, bu da hemen hemen herkesin ölümüne ve Handle’ın çalınmasına yol açar. Bu olay, Mike’ın bağımsız olarak çalıştığı ve ayrıldığı konusunda netlik sağlar. Ekip ona verdiği sorunlara rağmen, Simmonds yardımcı olmaya isteklidir çünkü Mike’ın Handle’ı çalması Simmonds’un komisyonunu kaybetmesine neden olmuştur.

Simmonds, alıcıların, altın biriktiren ve Handle’ı dünya çapında bir mali çöküşe neden olmak için kullanmayı planlayan iki biyoteknoloji milyarderi, Trent ve Arnold olduğunu söyler. Orson ve JJ, yer seviyesindeki ağır güvenliği temizlerken, Simmonds ve Danny, Mike’ın teknoloji milyarderleriyle Handle için anlaşmayı sonuçlandırdığı kuleye çıkar. Simmonds, silah için ödenmezse sevdiklerini ne kadar kolaylıkla ortadan kaldırabileceğini onlara çok etkili bir şekilde gösterir. Herkes birbirine döndüğünde, o ve Danny ayrılmayı başarır. Orson geldiğinde, geriye kalan tek kişi Mike’tır, bu yüzden onu etkisiz hale getirir ve Handle’ı geri alır. Doha’da, ekibe başka bir iş teklif edilir, ancak onlar tatil yapmaya karar verirler. Orson, Ukraynalıların villasındaki soygudan elde edilen geliri, filmin olayları hakkında Danny’nin yeni filmine finanse etmek için kullandığını söyler. Danny, Simmonds’ı oynarken ve Simmonds sette yapımcı olarak görev alırken.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası