Mafya Anası Filmi Konusu

Mafya Anası Filmi Konusu

Kristin, bir kozmetik şirketi için yazar ve satış uzmanıdır ve orta yaş krizinin tam ortasındadır: tek oğlu yeni üniversiteye gitmiştir, kocasını evlerinin bodrumunda daha genç bir kadınla seks yaparken yakalar ve şirketteki patronları ona küçümser bir tavırla davranır. Calabria’daki bir avukat olan Bianca’dan bir telefon alır, tek yaşayan akrabası olan dedesinin öldüğünü ve cenazesine katılması ve vasiyetinin okunmasında hazır bulunması gerektiğini öğrenir.

Jenny, Kristin’in arkadaşı, cenazeye katılmanın ona yeni bir başlangıç yapma şansı vereceğine ikna eder. Calabria’ya indiğinde, Kristin yerel biri olan Lorenzo ve onun teyzesi Esmeralda ile karşılaşır. Kristin, Lorenzo’ya ilgi duyar ve ona numarasını verir, daha sonra Bianca’nın iş arkadaşları Dante ve Aldo tarafından alınır. Cenaze düzgün bir şekilde ilerlerken, silahlı adamlar bir baskın düzenler ve tabut kurşunlarla yok edilir. Aldo ve Dante, Bianca’nın talimatlarını takip ederek Kristin’i güvenli bir yere götürürler.

Okuma sırasında, Bianca aslında Sicilya Mafyası’nın güçlü bir kolunun consigliere’si olan Balbano ailesi olduğunu açıklar; Kristin, dedesinin ailenin patronu olduğunu ve Amerikalı bir kadınla çocuk sahibi olan oğlunu onaylamamasına rağmen, geleneklere saygı göstermek ve Kristin’in onun yerine geçmesini istediğini öğrenir. Histerik olan Kristin, ayrılmayı talep eder, ancak Bianca onu sakinleştirir ve rolü üstlenmeye ikna olur.

Kristin’in patron olarak ilk eylemi, rakip Romano ailesinin patronu Don Carlo ile buluşmak ve dedesinin ve önceki Romano donunun cinayeti üzerine iki çetenin arasındaki anlaşmazlığı çözmektir. Carlo, Kristin’i baştan çıkarır ve onu otel odasına çeker, burada limoncellosuna bir doz zehir koyar. Ancak, sinirli olan Kristin kazara bardaklarını değiştirir ve Don Carlo boğularak ölür. Romanolar, Carlo’nun kuzeni “Mammone”’yi onun yerine geçirmek için terfi ettirir.

Kristin’in caporegime’i Fabrizio, Kristin’in Balbano ailesinin suç operasyonlarını çeşitlendirmek için “yasal” işletmeler kurma ve dedesinin ünlü şarap fabrikasını yeniden açma planlarına katılmaz. Lorenzo ve Kristin birbirlerine yakınlaşır, ancak ilişki, ikisinin de birbirlerine bağlılık gösterememesi nedeniyle sekteye uğrar. Don Mammone tarafından gönderilen bir tetikçi, Kristin’i patronlarıyla Zoom konferansının ortasında keser; topuğuyla onu öldürmeyi başarır, ancak ardından şirketin onu kovmaya karar verdiğini öğrenir.

Üzgün olan Kristin, Lorenzo’nun evine gider ve birlikte uyurlar. Ertesi gün, Don Mammone ile buluşur, o da ona karşı herhangi bir intikam eyleminden feragat etmeyi ve aileleri arasındaki barışı yeniden sağlamayı kabul eder. Kristin sonunda durumunu kabul eder ve aileye daha aktif bir şekilde dahil olmaya başlar, aynı zamanda Lorenzo ile daha fazla zaman geçirir. İlişkileri, kocası aniden Calabria’ya gelip iflas ettiğini ve onun yardımına ihtiyacı olduğunu iddia ettiğinde sınanır. Kristin bunu reddeder ve onu yollar. Ayrıca oğluna Lorenzo hakkında yalan söyler, onun sadece bir arkadaş olduğunu iddia eder ve bu da onun gerçekten onu sevip sevmediğini sorgulamasına neden olur.

Kristin, mafyadan emekli olacağını ve patron rolünü Bianca’ya vereceğini duyurmak için Romanolarla bir toplantı düzenler. Don Mammone öfkelenir ve silahlı bir çatışma başlar, Lorenzo ve Esmeralda’nın (gizlice gizli dedektifler olan) liderliğindeki polis memurları toplantı yerine baskın yapar ve herkesi gözaltına alır. Kristin, mahkemede kendisini temsil etmesi için Jenny’yi tutar ve birçok yerli, ailesinin cömertliğinden faydalandığı için onun lehine tanıklık eder. Tüm suçlamalardan aklanır ve Lorenzo ile buluşur, o da gerçek adının Rudy olduğunu açıklar. Kristin, onu aldattığı için onu affeder ancak kendini tamamen aileye adamaya karar verir.

Bianca görünüşte öldürülür ve Kristin, hem kocasını hem de oğlunu Fabrizio tarafından silahla tehdit edilirken bulur, Fabrizio’nun Romanolarla işbirliği yapan bir hain olduğu ortaya çıkar. Kristin’i öldürmek üzereyken Bianca onu şaşırtır ve Kristin onu bir üzüm ezici içine düşerek ölümüne neden olur. Parmağını Don Mammone’a bir uyarı olarak gönderir. Bir süre sonra, Kristin’in oğlu eve dönmek üzeredir. Ayrılırken, annesinin Balbano ailesinin başı olarak resmi olarak misafirleri kabul ettiğini görür.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası