Ripple, SEC’in ‘Düşmanca’ Duruşuna Yanıt Olarak ABD Dışında Halka Arz Etmeyi Düşünüyor

Açıklama: Kripto yüksek riskli bir varlık sınıfıdır. Bu makale bilgilendirme amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bu web sitesini kullanarak şartlar ve koşullarımızı kabul etmiş olursunuz. İçeriğimizde bağlı kuruluş bağlantılarını kullanabilir ve komisyon alabiliriz.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin Amerika Birleşik Devletleri dışındaki halka arz seçeneklerini araştırdığını ve bu kararı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile zorlu bir ilişkiye bağladığını açıkladı.

konuşan İsviçre’nin Davos kentinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda Garlinghouse, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun tutumuna ilişkin endişelerini dile getirdi. Ripple’ın halka açılma konusundaki ilgisine rağmen firma, SEC ile devam eden hukuki mücadele nedeniyle halka arz planlarını geçici olarak rafa kaldırdı.

“Düşman Düzenleyici” SEC ve “Siyasi Sorumluluk” Gensler

Garlinghouse, “Amerika Birleşik Devletleri’nde, S-1’inizi onaylayan son derece düşmanca bir düzenleyiciyi halka açıklamaya çalışmak bana pek eğlenceli gelmiyor” dedi. Biliyorsunuz, Coinbase’in S-1’i açıkça onaylandı ve şimdi SEC, S-1’de belirtilen şeyleri yaptıkları için onları dava ediyor.”

Garlinghouse çevreyi daha da kötü hale getirdiğini vurgulayarak , SEC Başkanı Gary Gensler’in , “SEC başkanı Gary Gensler’in ABD’de siyasi bir sorumluluk olduğunu düşünüyorum.”

Garlinghouse, “Ve bence vatandaşların çıkarları doğrultusunda hareket etmiyor, ekonominin uzun vadeli büyümesinin çıkarları doğrultusunda hareket etmiyor ve bunu anlamıyorum” dedi. “Sanırım bir noktada SEC’e yeni bir başkan gelecek ve bunun Amerikan halkı için iyi bir şey olacağını düşünüyorum.”

Ripple Eyes’ın ABD Dışında Halka Arzı

Düzenleyicinin oluşturduğu “düşmanca” operasyon ortamı nedeniyle Garlinghouse, şirketin bir halka arz yapmayı planladığını iddia etti. Garlinghouse, “Açık kurallara sahip diğer yargı bölgelerine baktık” dedi. ABD dışında

Ancak Ripple’ın gelişimi için acil bir halka arza ihtiyacı olmadığını da belirtti. Garlinghouse, “Dürüst olmak gerekirse, pek çok insan sermaye artırmaya ihtiyaç duyduğu için halka açılıyor” dedi. “Ripple aslında sermaye artırmamız gereken bir yerde değil.”

“Bu kısa vadeli bir öncelik değil. Elbette bu seçeneği açık tutuyoruz ve değerlendireceğiz” diye ekledi.

Garlinghouse, 2024 yılındaki kripto pazarına ilişkin neşeli beklentilerini dile getirdi. Garlinghouse, “2024 yılında kripto piyasası konusunda oldukça iyimserim” dedi. “Sadece spekülatif döngüyü değil, müşteriler için gerçek sorunları çözmeye odaklandık.”

“Bütün sektörü gerçekten iyi bir yola koyacağımızı düşünüyorum” diye sözlerini tamamladı.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası