ABD Spot Bitcoin ETF’leri 3 Günde 10 Milyar Dolarlık İşlem Hacmine Ulaştı; Gri tonlama bu rakamın yarısından fazlasını oluşturuyor

Açıklama: Kripto yüksek riskli bir varlık sınıfıdır. Bu makale bilgilendirme amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bu web sitesini kullanarak şartlar ve koşullarımızı kabul etmiş olursunuz. İçeriğimizde bağlı kuruluş bağlantılarını kullanabilir ve komisyon alabiliriz.

ETF’leri , Amerika Birleşik Devletleri’ndeki son lansmanlarından bu yana Spot Bitcoin yalnızca üç gün içinde yaklaşık 10 milyar dolarlık kümülatif ticaret hacmine ulaştı.

göre Bloomberg analisti James Seyffart’a , spot Bitcoin ETF’leri arasında öne çıkan oyuncu, üç günde 5,174 milyar dolarlık etkileyici bir işlem hacmi kaydeden Grayscale GBTC’dir.

BlackRock’un IBIT’i de önemli bir etkileşim gördü ve işlem hacmi 1,997 milyar dolara ulaşırken, FBTC aynı dönemde 1,479 milyar dolar kaydetti.

Bu üç ETF birlikte, 9.771 milyar dolarlık etkileyici bir işlem hacmine ulaştı ve bu da yatırımcıların kripto para piyasasına olan güçlü ilgisini gösteriyor.

Seyffart, son ETF lansmanlarını çoğu ölçüme göre büyük bir başarı olarak nitelendirdi.

Wisdomtree’nin diğerlerinden farklı olduğunu ve şu anda yalnızca 3,25 milyon dolarlık varlıkları yönettiğini belirtti.

Seyffart, henüz erken olduğunu vurgulayarak, bu alandaki rekabetin uzun vadeli büyüme ve ilerleme potansiyeli sunduğunu belirtti.

Bloomberg’in kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, “İlk 3 günde 10 milyar dolarlık hacmin ne kadar çılgınca olduğunu bağlam içine koyayım” dedi.

“2023'te 500 ETF piyasaya sürüldü. Bugün KOMBİNE 450 milyon dolarlık bir hacim elde ettiler. En iyisi 45 milyon dolar kazandı. Ve birçoğunun yola çıkmak için ayları vardı. Tek başına IBIT, '23 Birinci Sınıf Sınıfının tamamından daha fazla aktivite görüyor."

ProShares Kaldıraçlı ETF Başvurularını Gönderdi

Mevcut ETF’lere ek olarak ProShares, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) beş kaldıraçlı spot Bitcoin ETF’si için başvuruda bulundu.

Bu ETF’ler, Bloomberg Galaxy Bitcoin Index’in günlük performansını takip ederek -2x ile +2x arasında kaldıraç seçenekleri sunacak.

Bu kaldıraçlı ETF’lere ilişkin spesifik göstergeler ve ilgili ücretler henüz belirlenmemiş olsa da, düzenleme onayına bağlı olarak geçici olarak 1 Nisan’da piyasaya sürülmesi planlanıyor.

SEC incelemesi ve onayı bekleyen ProShares, yatırımcılara çeşitli kaldıraç seçenekleri aracılığıyla Bitcoin spot piyasasına katılmaları için çeşitli fırsatlar sunmayı amaçlıyor.

Bu hamle, finansal kurumların kripto para birimlerine yönelik artan talebi karşılayan yenilikçi yatırım ürünleri sunmaya yönelik artan ilgisini gösteriyor.

Bitcoin Spot ETF’lerde 170.000 Dolara Yükselebilir

Riskten korunma fonu SkyBridge’in kurucusu ve yönetici ortağı Anthony Scaramucci, Bitcoin fiyatının potansiyel olarak 170.000 dolara ulaşabileceğini öne sürdü. önümüzdeki yıl

Scaramucci’nin tahmini, yeni listelenen borsa yatırım fonlarına (ETF’ler) yönelik artan talep ve Nisan ayında yapılması planlanan yarılanma etkinliği de dahil olmak üzere iki temel faktöre dayanıyor.

Bitcoin’in yarılanma sırasındaki mevcut fiyatı 45.000 dolar civarında kalması durumunda, 2025’in ortası ve sonlarına doğru 170.000 dolara kayda değer bir yükseliş görebileceğini açıkladı.

Bitcoin ağında teknik bir olay olan yarılanma olayı, yeni Bitcoin’lerin dolaşıma girme oranını azaltmak için tasarlandı.

Scaramucci, Bitcoin fiyatının, Nisan ayındaki başlangıç ​​fiyatından bağımsız olarak yarılanmayı takip eden 18 ay içinde potansiyel olarak dört katına çıkabileceğine inanıyor.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası