Pain Hustlers Konusu

2011 yılında, Liza Drake, epileptik kızı Phoebe ile birlikte Florida’daki kız kardeşinin garajında yaşayan zor durumdaki bir bekar annedir. Egzotik bir dansçı olarak çalışan Liza’ya, müşterisi Pete Brenner tarafından kazançlı bir iş teklif edilir.

Para üzerine bir tartışma, Liza ve Phoebe’nin kovulmasına yol açar, bu yüzden bir motele taşınırlar. Arabası haczedildiğinde, Liza işi kabul etmek için ilaç şirketi Zanna’da Pete’i bulur. Start-up’ın zorlukla piyasaya girmekte olduğunu, planlanan halka arz öncesinde pazarlama hamlesini finanse etmek için yatırımcıları çaresizce aradığını bilmiyor.

Pete, Liza’nın kötü özgeçmişini yeniden yazar ve ona biyokimya derecesi verir. Şirketin kurucusu Doktor Jack Neel’i etkiler, o da işe alım dondurmasını geçersiz kılar. Pete, bir doktoru ilaçlarını reçete etmeye ikna etmesi için ona beş gün verir, Lonafen.

Liza, beş gün içinde tüm aday listesini başarısızlıkla geçer. Bu arada, Phoebe bir nöbet geçirir ve CAVM olduğunu öğrenirler. İşin bittiğini düşünen Liza, ilk satış girişimi olan Dr. Lydell’in ofisine bazı Tupperware’leri toplamak için geri döner ve bir kanser hastasının yaygın olarak reçete edilen bir ilacın yan etkilerini tartıştığını duyar.

Liza, Lonafen’in daha iyi bir seçenek olacağını savunur, bu yüzden Lydell onu reçete eder. Onu, ilacın etkinliği hakkındaki deneyimini paylaşarak konuşmacı programlarını başlatmaya davet eder. Etkinlik başarısız olur ve hasta ilacı övdüğü halde neredeyse çekilir, ancak Liza programı rayına oturtur. Pete maddi teşvikler sununca, Lydell Lonafen’i tüm uygun hastalara reçete eder. Bu başarıya dayanarak, bir satış temsilcileri ekibi işe alırlar ve Zanna bölgesel pazarın %86’sını kazanır.

Larkin, sahte özgeçmişi için Liza’yı dolandırıcı olarak ifşa etmeye çalışır ama Neel onu Ulusal Satış Direktörü olarak terfi ettirir ve Pete’i COO olarak atar, o da Larkin’i kovar. Karlı şirket, Neel’in tuhaflıklarının daha belirgin hale geldiği daha büyük ofislere taşınır. CEO Eric Paley’in gizlice bir yönetim toplantısını kaydettiği ortaya çıktığında, kovulur ama hisselerinden büyük paralar kazanır. Büyüme düzleştiğinde, Neel ekibi, sadece kanser olmayan tüm ağrı türleri için Lonafen’i pazarlamaya zorlar. Liza bununla aynı fikirde değildir, ancak Neel onu reddeder. Ayrıca, onunla yattıktan sonra Liza’ya annesi Jackie’yi bir temsilci olarak kovmasını talimat verir.

Liza, yeni talimatlarıyla Lydell’e yaklaşır ve onun kolayca kabul etmesiyle hayal kırıklığına uğrar. Bu arada, Phoebe başka bir nöbet geçirir ve pahalı bir beyin ameliyatına ihtiyaç duyar. Liza, bir kredi için teminat olarak Zanna’daki hisse senedi opsiyonlarını teklif etmesine rağmen, ilaç sektörünün oynaklığı nedeniyle reddedilir. Lydell, bir DEA operasyonunda tutuklandıktan sonra, çaresiz olan Liza, Neel’den ameliyat için yardım istemek zorunda kalır ancak o, Phoebe’nin durumunu, eşi kanserden ölürken ve Lonafen’i bulduğu gibi, ilham için “ateş” olarak kullanmasını önerir.

Bir arkadaşının kocası Lonafen doz aşımından öldüğünde ve başsağlığı reddedildiğinde, Liza, Zanna’yı soruşturan ABD Savcılık Ofisi’ne ifade vermeyi kabul eder. Zanna’nın konuşmacı ve rüşvet programlarına olan katılımını itiraf eder. Liza, bu programları kimin onayladığını doğrular: Eric Paley, Pete Brenner ve Jack Neel. Neel’i suç faaliyetiyle bağlantılı somut bir kanıt bulması istendiğinde, o, kendisini tamamen günlük operasyonlardan soyutladığını açıklar.

Liza, Pete’in ceketinden bir çıktı almayı başaramaz ve o tutuklanır, ancak Neel, hapis yattığı sürece ailesine bakmayı teklif eder. Neel, kendisi annesiyle yaşadığı bir ilişki sırasında eski bir e-posta alışverişi aracılığıyla Zanna’nın yasadışı faaliyetlerine Liza tarafından bağlanana kadar dokunulmaz gibi görünür.

Soruşturma, Lonafen’in esasen fentanil olduğunu ve bu yüzden terminal olmayan hastaların bağımlı hale geldiğini ve sıklıkla doz aşımı yaptığını ortaya koyar. Lydell, Paley, Brenner ve Neel hepsi hapis cezası alır. Mahkemede içten bir özür ve savcılığın, gelecekteki muhbirleri caydırmamak için Liza’nın hapis yatmamasını önermesine rağmen, hırsı hayatlarına mal olduğu için hala 15 ay hapis cezasına çarptırılır.

Liza serbest bırakıldıktan sonra, birkaç yıl önce hayal ettikleri cilt bakım şirketini kurmak için önceki Zanna temsilcilerinden bazılarıyla ortaklık kurar.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası