Cennete Yakın Konusu

Biotech startup Aeon, kurucusu Sophie Theissen liderliğinde milyarlarca dolarlık bir şirket haline gelmiştir. Şirket, genç insanların yaşam yıllarını, yaşam süresi bağışçılarını maddi olarak tazmin edecek olan ödeme yapmaya istekli kişilere bir tıbbi müdahale ile aktarır. Bu prosedür, yanak sürüntüleri ile kataloglanan donör ve alıcılar arasında daha fazla açıklanmayan genetik uyumları gerektirir. “Adam Grubu” adlı bir kolektif, Aeon’un teknolojisiyle aynı fikirde değildir ve aktif ve şiddetli bir şekilde karşı çıkar. Liderleri Lilith ve takipçileri, aktarılan yaşam yıllarının alıcılarına birkaç saldırı düzenler.

Aeon’un bir temsilcisi olan Max Toma, insanları yıllarından vazgeçmeye ikna eder. Kendi deneyiminden bahseder, çünkü eğitimini finanse etmek için hayatının beş yılını takas etmiştir. Max, işverenine inanmış bir destekçidir ve yaş değişiminin açık avantajlarını takdir eder. İşi sayesinde, eşi Elena ile birlikte lüks bir daire satın alabilmiştir. Eşinin, kredi koşulu olarak 40 yılını rehin olarak bıraktığını bilmiyor. Daireleri yandığında, sigorta hiçbir şey ödemez, çünkü sebep Elena’nın dikkatsizliğiydi. Max, Sophie ile pazarlık yapmaya çalışır, ancak daha iyi bir iş elde eder, ancak yeterli para getirmez. Krediyi geri ödeyemezlerse, Elena yetkililer tarafından tutuklanır ve Aeon’da bir operasyona tabi tutulur. Ona otuz sekiz yıl alınır. Bu, vücudunun aniden yaşlanmasına ve birkaç gün içinde yaşlı bir kadına dönüşmesine neden olur.

Max, Sophie’nin Elena’nın yaşam yıllarını alarak gençleştiğini tahmin ediyor, çünkü yaşam süresi bağışının araştırılması ve optimizasyonu için daha fazla zamana ihtiyacı var. Sophie’nin yıllar önce Elena’yı uygun bir zaman bağışçısı olarak fark ettiği ve Max’ı ona yönlendirdiği ortaya çıkar. Ancak Max, Elena’ya aşık oldu ve ikisi evlendi. Sophie, bağışını yine de alabilmesi için daireyi ateşe verdi. Max öfkeli ve Litvanya’daki bir yeraltı örgütünün yardımıyla bağışı iptal etmek istiyor. Genç Sophie’yi kaçırır ve Elena ile birlikte kaçar. Ancak, Max’ın genç Sophie’yi değil, kızı Marie’yi kaçırdığı ortaya çıkar. Planını yine de uygulamak ve Sophie’ye bir ders vermek istiyor. Elena, başlangıçta Max’ın planından pek hoşlanmaz. Ancak, ikisi bir aile kurmak istediklerinden, sonunda kabul eder.

Ancak üçlü, Adam Grubu tarafından yakalanır. Lilith, Sophie’yi bir tuzağa çekip öldürmeyi planlıyor. Max, ona yardım eder, çünkü Elena’yı öldürmekle tehdit eder. Gençleşmiş bir Sophie gerçekten ortaya çıkar ve kızıyla konuşmak ister. Bir tartışma çıkar ve Sophie vurulur. Adam Grubu’nda da birkaç kurban vardır, bunlar arasında Lilith de vardır. Elena ve Max, Marie ile birlikte kaçabilirler. Bağışın iptal edilmesi gereken Dr. Berg’e gitmek üzere yola çıkarlar. Max, planında şüpheye düşer, çünkü o zaman Sophie’den daha iyi olmadığını anlar. Elena’ya planı iptal etmek istediğini itiraf eder. Ancak bu kabul etmez ve Max’ı arabadan atar. Hedefine vardığında, bağışı Marie’nin bağışçı olarak iptal ettirir. Marie, annesinin güvenlik personeli tarafından kurtarılır. Ancak, annesinin bağışını hemen iptal etmeyi planlamadığını anlamak zorunda kalır.

Bir süre sonra, Max hamile Elena’yı yeni bir adamla gözlemler. Max şimdi Adam Grubu’nun lideri ve bir Aeon kampüsüne bir saldırı düzenliyor.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası