Infinity Pool Konusu

Roman yazarı James Foster ve eşi Em, yerel bir festivalin devam ettiği kurgusal deniz kenarı ülkesi Li Tolqa’da bir tatil köyünde zaman geçirirler. Çiftin sürekli evlilik sorunları, James’in yayınladığı tek romanın hayranı olan Gabi’nin onları kendi eşi Alban ile vakit geçirmeye davet etmesiyle daha da kötüleşir. Dört kişi akşam yemeği yer ve turistlerin her zaman tatil köyü alanlarında kalması gerektiği konusunda uyarılmalarına rağmen, ertesi günü kırsalda sürüş yaparak geçirirler.

Bir plajda, James bir ağacın arkasında işerken, Gabi beklenmedik bir şekilde onu arkadan yakalar ve ona mastürbasyon yapar. Güneşlenme ve yemek pişirme dolu uzun bir günün ardından, turistler sarhoş bir şekilde otellerine geri dönerler. Yolda, James kazara bir yerliyi vurur ve onu öldürür. Gabi, ülkenin yozlaştığını ve güvende olmayacaklarını belirterek polisi arayamayacaklarını ısrarla söyler.

Ertesi gün, James tutuklanır ve suçunun cezasının kurbanının ilk doğan oğlu tarafından ölüm olduğu söylenir. Ancak, ülkenin suçluların, yüklü bir ücret karşılığında klonlanabileceği ve yerlerine öldürülebileceği benzersiz bir adalet sistemine sahip olduğu ortaya çıkar. Paraya evlenen James, idamdan kaçmak için ücreti öder. Ancak, anlaşmanın bir parçası olarak, klonunun idamını izlemek zorundadır. Em, tüm olaydan dehşete düşer ve hemen ayrılmak isterken, James spektakül karşısında heyecanlanır ve onunla aynı aceleyi paylaşmaz. Pasaportunun kayıp olduğunu keşfeder ancak Em’i Amerika’ya dönmeye teşvik eder.

James konaklamasını bir hafta uzatır ve tekrar Gabi ve Alban ile karşılaşır. Onlar, James’i ciddi suçlardan mahkum olmuş ve ikizlerinin öldürülmesini izlemek için para ödeyen Batılı turistlerden oluşan küçük bir gruba tanıtırlar. Bu insanlar her yıl tatil köyüne geri döner, nefret suçları işler ve ikizlerinin katledilmesini izlerler. Birkaç gün boyunca, James’i yerel halkı öldürmeye, sarhoş orgilere katılmaya (Gabi ile yerel bir halüsinojen kullanırken, orginin ne kadarının gerçek olduğu belirsiz) ve diğer tatil köyü misafirlerine kötü davranmaya teşvik ederler.

Bir gece, James kendisini başlangıçta tutuklayan dedektif olduğuna inandırıldığı bir klonunu acımasızca döver. Bir anlık berraklık ve panikle, James Li Tolqa’da kalmak için sakladığı pasaportunu alır ve kaçmaya çalışır. Ancak, turist grubu onu havaalanına götüren otobüsten kaçırır. Gabi, onu acınası bulduğunu, kitabını hiç okumadığını ve grubun kendi eğlencesi için onu hedef aldığını açıklar. James ve Em’in Gabi ve Alban ile geçirdiği kaza, planlarını daha kolay uygulamalarını sağlar. James yakındaki bir vahşi doğaya kaçar, ancak Gabi onu bacağından vurur.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası