Hızlı ve Öfkeli 10 Konusu

Hızlı ve Öfkeli 10 Konusu

Dominic Toretto ve ekibi, Roma’da transit halindeki bir bilgisayar çipini çalmaları için Ajans tarafından görevlendirilir. Dom ve eşi Letty Ortiz, oğulları Brian “Little B” Marcos ile birlikte kalırken, Roman Pearce, Tej Parker, Han Lue ve Ramsey’den oluşan geri kalan ekip Roma’ya gider. Yaralı Cipher, Dom’un evine gelir ve ona ve Letty’ye, uyuşturucu lordu Hernan Reyes’in oğlu Dante Reyes’in ekibini ona karşı çevirdiğini ve babasının ölümü ve ailesinin on yıl önceki servetinin kaybı için intikam almak amacıyla Dom’u hedef aldığını bildirir. Little Nobody, Roma’da bir Ajans görevi olmadığını söylediğinde, Dom ve Letty, Dante’nin onları tuzağa düşürdüğünü anlar ve ekibi kurtarmaya giderler.

Roma’da, Dante sokaklara bir metal top bombası bırakır. Dom, onu Tiber Nehri’ne iter, hasarı en aza indirir, ancak Letty tutuklanır. Mr. Nobody’nin ortadan kaybolmasından bu yana Ajans’ın fiili lideri olan Ajan Aimes, Dom ve ekibinin bombalamadan sorumlu olduğuna inanır ve bir insan avına başlar. Los Angeles’ta, Dom’un kardeşi Jakob, Dante’nin Little B’yi kaçırmak için gönderdiği bir ekibin elinden Little B ve Mia’yı, kendisinin ve Dom’un kız kardeşini kurtarır ve onun onayıyla, Little B’yi Dom’u bekleyecekleri Portekiz’deki gizli bir yere götürür. Mr. Nobody’nin kızı Tess, ekibin masum olduğuna ikna olur ve Dom’u Napoli’de bulmak için God’s Eye’ı kullanır ve ona Dante’nin Rio de Janeiro’da olduğunu bildirir.

Orada, Dom Dante ile yüzleşir ve Little B’nin geç annesi Elena’nın kız kardeşi Isabel Neves ile tanışır. Dom, daha sonra Isabel ve müttefiki Diogo ile birlikte Dante’ye bir yarışa meydan okur. Ancak, Dante kazanırken Diogo’yu öldürür ve Isabel’i yaralar. Tess, Letty’yi siyah sitede ziyaret eder ve onu gizlice yaralar ve onu hapishanenin tedavi merkezine gönderir, burada Letty Cipher ile karşılaşır. Siyah sitenin Antarktika’da bulunduğunu ve birlikte kaçmak zorunda olduklarını keşfederler. Londra’da, Dom’un ekibi, Han’ın Deckard ile arasındaki bir çatışmanın ardından ikna olmasıyla Deckard Shaw’dan yardım ister. Tess, keskin nişancı tarafından vurulur ve Dante Tess’ten God’s Eye’ı çalar.

Aimes, Dante ile savaşmak için Dom ile güçlerini birleştirir. Dante, Little B’yi Portekiz’de bulur ve onu kaçırır. Dom paralı askerler tarafından köşeye sıkıştırılırken, Jakob hayatını feda eder ve hepsini etkisiz hale getirir, bu da Dom’un oğlunu kurtarmasına olanak sağlar. Dante, Dom ve oğlunu tekrar köşeye sıkıştırır, tam da Roman, Tej, Han ve Ramsey’nin Dom’a yardım etmek için uçakla geldiği sırada. Çok geç fark eden Dom, Roman’a uçağı çevirmesini söyler, ancak Dante için çalıştığı ortaya çıkan Aimes, uçağı düşürür ve ekibin her bir üyesinin kaderi belirsiz hale gelir. Dom, Dante’nin tuzağından kaçmak için bulundukları barajın kenarından aşağı sürer, ancak Dante barajı patlayıcılarla donatmış ve onları harekete geçirmiştir, bu da Dom ve Little B’nin kaderini belirsiz hale getirir. Antarktika’da, öldüğü düşünülen Gisele Yashar, bir denizaltıdan çıkar ve Letty ve Cipher’ı kurtarır.

Bir orta kredi sahnesinde, Luke Hobbs, bir ajan ekibiyle terk edilmiş bir tiyatroya sızar ve burada Dante tarafından babasını öldürdüğü için bir sonraki hedefi olacağı konusunda bilgilendirilir.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası