İhtiyar Delikanlı Filmi Konusu

İhtiyar Delikanlı Filmi Konusu

1988 yılında, iş adamı Oh Dae-su, kızının dördüncü doğum gününü kaçırmasına neden olan halka açık sarhoşluk nedeniyle tutuklandı. Arkadaşı Joo-hwan onu polis karakolundan aldıktan sonra, Dae-su kaçırılır ve mühürlü bir otel odasında uyanır, burada yiyecekler bir evcil hayvan kapısından teslim edilir ve tutsaklığından sapma yolu sadece bir televizyondur. Televizyonu izleyerek, Dae-su, karısının öldürüldüğünü ve kaçıranlar tarafından baş şüpheli olarak suçlandığını öğrenir. Hapishane yılları geçtikçe, Dae-su yalnızlıktan delirir. Bileklerini keserek intihar etmeye çalışır, ancak kaçıranlar tarafından hayatta tutulur. Bundan sonra, Dae-su yıllarca sağlam bir duvara karşı dövüş sanatları pratik yapar ve kaçıranlarına intikam almak için bir kaçış tüneli kazmayı dener.

2003 yılında, hapisliğinin 15. yılında, Dae-su aniden sedasyon ve hipnoz sonrası serbest bırakılır. Dae-su bir çatıda uyanır, burada intihara meyilli bir adamla karşılaşır. Dövüş yeteneklerini bir grup serseri üzerinde test ettikten sonra, gizemli bir dilenci ona para ve bir cep telefonu verir. Dae-su bir sushi restoranına girer ve burada genç bir aşçı olan Mi-do ile karşılaşır. Kaçıranından alaycı bir telefon görüşmesi aldıktan ve canlı bir ahtapot yedikten sonra, bayılır ve Mi-do tarafından alınır. Dae-su, Mi-do’ya tecavüz etmeye çalışır ve daha sonra pişmanlıkla onun dairesini terk etmeye çalışır, ancak onlar barışır ve bir bağ oluşturmaya başlarlar. İyileştikten sonra, Dae-su kızını bulmaya çalışır, ancak kaçırılmasının ardından onun evlat edinildiğini öğrendikten sonra vazgeçer. Şimdi kaçıranlarını tanımlamaya odaklanan Dae-su, hapishane yemeğinin hazırlandığı Çin restoranını bulur, ardından otel odasını bulmak için bir dağıtım elemanını takip eder.

Dae-su, otelin, insanların başkalarını hapsedilmesi için para ödediği özel bir hapishane olduğunu öğrenir. Gardiyan, Bay Park Cheol-woong’u işkence eder ve sorgular, Park, Dae-su’nun “çok konuştuğu” için hapsedildiğini itiraf eder. Park’ın korumaları gelir ve Dae-su’ya saldırır, koridorda şiddetli bir dövüş başlar. Dae-su bıçaklanır ama hepsini yenmeyi başarır. Ardından, onu kaçıranın zengin iş adamı Lee Woo-jin olduğu ortaya çıkar, Woo-jin Dae-su’ya bir ültimatom verir: Eğer hapsedilme nedenini beş gün içinde ortaya çıkarabilirse, Woo-jin kendini öldürecek; aksi takdirde, Mi-do’yu öldürecek. Dae-su ve Mi-do birbirlerine daha yakınlaşmış ve sonunda cinsel ilişkiye girerler.

Joo-hwan, Dae-su’ya önemli bir bilgi ile ulaşır ama telefondayken Woo-jin tarafından öldürülür. Dae-su, kendisinin ve Woo-jin’in aynı liseye gittiğini hatırlar, orada Woo-jin’in kız kardeşi Lee Soo-ah ile ensest ilişkisine tanık olmuştur. Dae-su, Joo-hwan’a gördüklerini anlatır, bu da sınıf arkadaşlarının Soo-ah hakkında dedikodu yapmasına neden olur. Soo-ah, daha sonra yanlış bir hamilelik sonrası intihar eder, bu da yaslı Woo-jin’in intikam aramasına neden olur. Günümüzde, Woo-jin, Bay Park’ın elini keser, böylece Park ve çetesi Dae-su ile güçlerini birleştirir. Dae-su, Mi-do’yu Bay Park’a bırakır ve Woo-jin ile yüzleşmek üzere yola çıkar.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası