‘Deadpool 3’: Yayın Tarihi, Oyuncu Kadrosu ve Ağızı Bozuk Paralı Askerin MCU Çıkışı Hakkında Şimdiye Kadar Bildiğimiz Her Şey

Deadpool, yani Wade Wilson, yani Ağızı Bozuk Paralı Asker, ilk kez çok eleştirilen X-Men Origins: Wolverine’de ortaya çıktı. Bu filmden hoşlanan tek şey, Ryan Reynolds’un karaktere tam uyduğu, ama onun o muhteşem kırmızı kostümü giyip çizgi romanlarda ünlü olduğu o dördüncü duvarı yıkan mizahını sergilemesini görmek istedikleri oldu. Yedi yıl sonra, 2016’da ilk Deadpool filmiyle bunu sonunda elde ettik, ardından 2018’de Deadpool 2 geldi. Her iki film de tüm zamanların en çok hasılat yapan R dereceli filmleri arasında yer alıyor, sadece Joker tarafından geçiliyor. Bu R derecesiyle, Deadpool filmlerinin yanlarında küfürbaz, müstehcen bir mizah getirdiğini hayal edebilirsiniz, ki bu da kendini bilen bir süper kahraman hicvi için tamamen uygundu.

Bununla birlikte, kısa bir süre sonra, X-Men karakterlerinin haklarına sahip olan 20th Century Fox ile Marvel’ın ana şirketi Disney arasındaki rekabet sona erdi ve Fare Evi 2019’da 20th Century ve tüm varlıklarını satın aldı. Bu, stüdyonun X-Men serisine pek de törenli olmayan bir son anlamına geliyordu, X-Men: Dark Phoenix ve The New Mutants pek de ilgi görmedi. Bu bazıları için hayal kırıklığı yaratsa da, Disney’in devasa satın alması aynı zamanda X-Men serisinden karakterlerin artık MCU’da yer alabileceği anlamına geliyordu ve bu da Evan Peters’ın Wandavision’da Quicksilver olarak (bir nevi içeriden esprili olsa da) ve ardından Patrick Stewart’ın Doctor Strange in the Multiverse of Madness’da Charles Xavier olarak geri dönmesiyle gerçekleşti.

Geçmiş sürekliliklerden ve diğer evrenlerden yıldızların ve karakterlerin görünümleri, MCU’da gerçekleşen mevcut Çoklu Evren Destanı’nda artık pek de sürpriz değil. Ama Ryan Reynolds, uzun zamandır beklenen Deadpool 3 için YouTube Kanalı’nda bir güncelleme paylaştığında, belli bir pençeli kahramanın şok edici bir şekilde geri döneceğini duyuran bomba gibi bir haber verdi. Deadpool’un MCU’ya girişi hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şeyi (ve yanında getirdiği huysuz arkadaşı da dahil) öğrenmek için aşağıya bakın.

Deadpool 3 Ne Zaman ve Nerede Yayınlanıyor?

Şaşırtıcı bir duyuruyla Disney, filmin 4 Mayıs 2024’e çekildiğini açıkladı. Bu, ilk yayın tarihinden dört ay önceye denk geliyor. Bağlam vermek gerekirse, Deadpool 3’ün yayın tarihi başlangıçta iki kez değişmişti. Film başlangıçta 6 Eylül 2024 için duyurulmuştu, ancak daha sonra 8 Kasım 2024’e ertelenmiş, ardından tekrar Mayıs 2024’e alınmıştı. Ancak, WGA ve SAG-AFTRA grevleri sonucunda tekrar taşınmak zorunda kaldı. 14 Temmuz 2023’te Deadpool 3 üretimi durdurdu, hem oyuncular hem de yazarlar tarihi bir grev ilan etti. Neyse ki her iki grev de sona erdi, ama bu da Deadpool 3’ün yayın tarihini son bir kez daha değiştirmesi gerektiği anlamına geliyor. Deadpool 3 artık 26 Temmuz 2023’te sinemalarda olacak.

Deadpool 3 Fragmanı

Güncelleme, Reynolds’un bilgisayarda çalışmak ve egzersiz yapmak gibi günlük işlerini yapmasıyla başlıyor ve bunlardan bazılarında, karakterin çizgi romanlardaki siyah ve gri X-Force kostümünü andıran bir Deadpool kostümü giyiyor, bu da standart kostümünün dışındaki en popüler görünümlerinden biri. Kendi markalı Aviation cinini bir Deadpool kupasına döküp, yeni film için pek de bir fikri olmadığını söylüyor… yani, tek bir şey dışında. Tam zamanında, Hugh Jackman kendisi Reynolds’un arkasından hiçbir şey olmamış gibi yürüyor. Reynolds sonra soruyor, “Hey Hugh, bir kez daha Wolverine oynamak ister misin?” Hugh evet diyor ve Whitney Houston’ın “I Will Always Love You” şarkısı çalmaya başlıyor. İnanılmaz alaycı son, “Coming Hughn” sloganı ve üzerinde büyük bir Wolverine çizgisi olan Deadpool logosunu içeren bir posterle bitiyor.

Deadpool 3 MCU’da Yer Alacak mı?

Deadpool 3, Marvel Studios’un bir yapımı olarak düşünülüyor ve Marvel Studios’un başı Kevin Feige, bunun Marvel Sinematik Evreni’nin bir parçası olacağını doğruladı. Şimdi, bu, filmin tamamının MCU’da geçeceği anlamına gelmiyor. Bu, olası sonuç gibi görünüyor, ancak şu anki Çoklu Evren Serisi’nin, Örümcek Adam: Eve Dönüş Yolu filminde hem Sam Raimi hem de Marc Webb Örümcek Adam filmlerinden karakterleri getirdiğini hatırlamalıyız. Deadpool 3, 20. Yüzyıl zaman çizelgelerinden MCU zaman çizelgesiyle kesişen karakterleri gördüğümüz benzer bir durum olabilir, ancak konu detayları şu anda bir sır olduğu için zaman gösterecek.

Deadpool 3’te Kim Başrolde?

Deadpool MCU’ya geçse de, Ryan Reynolds başrol karakterini oynamaya devam edecek ve imza atarak evrenleri değiştirmek hakkında espriler yapacak. Tabii ki Hugh Jackman da var, Wolverine rolünü onuncu ve belki de son kez oynayacak (çoklu evrenli karakterleri ne kadar çok görürsek, hepsiyle Secret Wars’ta büyük bir dövüş sahnesi alma ihtimalimiz o kadar artar). Reynolds, Jackman’ın Wolverine’inin Deadpool 3’te biraz farklı olabileceğini, bir röportajda şöyle dedi:

“Ve ona sunduğumuz şey, bildiği karakterden ve geride bıraktığı karakterden yeterince farklıydı ki, ona tamamen yeni bir şey oynamak ve gerçekten heyecan duyduğu bir şey verdi.”

İlk iki Deadpool filminin birçok yıldızı geri dönecek, bunlar arasında Wade’in oda arkadaşı ve en yakın arkadaşı Blind Al da var, efsanevi Leslie Uggams tarafından tekrar canlandırılacak. Ayrıca yumuşak sesli taksi şoförü Dopinder olarak Karan Soni de geri dönüyor. Morena Baccarin de Wade Wilson’ın nişanlısı Vanessa olarak geri dönecek, Vanessa devam filminin başında öldürülmüştü, ancak bitiş jeneriği sırasında zaman yolculuğu kullanılarak kurtarılmıştı. Çizgi romanlarda, Vanessa süper insan güçlerini ve yeteneklerini kopyalama gücüne sahip eski X-Force üyesi Copycat’tir. Baccarin’in Vanessa’nın çizgi romanlardaki karşılığına daha çok benzeyeceğine dair herhangi bir ipucu olmamakla birlikte, bu yeni filmde değişebilir. Belki zaman yolculuğu onun üzerinde bazı yan etkiler yaratmıştır. Stefan Kapicic de iyi huylu X-Men Colossus rolünü tekrar canlandıracak. Vanessa, ikinci filmin sonunda zaman yolculuğu kullanarak Wade’in kurtardığı tek kişi değildi, Rob Delaney de gazetede bir ilan gördükten sonra X-Force’a seçilen ve katılan sıradan bir adam olan Peter rolünü tekrar canlandırmak için geri döndü. Ayrıca, Brianna Hildebrand ve Shioli Kutsuna’nın Negasonic Teenage Warhead ve Yukio olarak geri dönecekleri de doğrulandı. Hildebrand’ın genç kahramanı, Wade’in numaralarına mükemmel bir yardımcı oldu ve ikinci filmde Kutsuna’nın Yukio’suyla eşleştirildiğinde işler daha da komikleşti.

Josh Brolin’in Cable olarak görüp göremeyeceğimiz konusunda henüz bir haber yok, ama Zazie Beetz’in Domino olarak geri dönmeyeceğini biliyoruz. Önceki iki Deadpool filminde yer alan bir başka oyuncu da Weasel rolündeki T.J. Miller, kendisine rol için geri dönmesi istenmediğini açıkladı. Ayrıca Owen Wilson ve Tara Strong’un Loki rolleri olan Mobius ve Miss Minutes olarak geri dönecekleri, Patrick Stewart ve Ian McKellen’ın da bir kez daha Professor X ve Magneto olarak geri dönebilecekleri yönünde söylentiler de var. Şaşırtıcı bir gelişme olarak, Jennifer Garner, Daredevil’deki görünümünden 20 yıl sonra Elektra rolünü tekrar canlandıracak. Taylor Swift’in filmde rol alacağı yönünde söylentiler de vardı, ancak Reynolds, Swift’in filmde olmayacağını doğruladı. Reynolds ayrıca Collider’dan Steve Weintraub’a Hugh Jackman’ı filme dahil etmek hakkında şunları söyledi:

“Bu gibi bir filme Hugh Jackman’ı eklemek zor bir satış değil. Hemen ve vurgulu bir şekilde, niteliksiz bir evet. Bir sürü hareketli parça ve Fox ve X-Men ve Marvel’ın çözmesi gereken tüm o tür şeyler var. Bunu gerçekleştirmek için çok fazla bürokrasi var. Ve yaptılar. Ve yaptıkları için gerçekten minnettarım, çünkü benim için Hugh ile çalışmak bir hayal gerçekleşmesi. Ama Logan ile çalışmak ve Logan ve Wade’i bir filmde bir arada görmek, sahip olmaya cesaret edebileceğim herhangi bir hayalin ötesinde. Bu yüzden bu filmi yapmak için gerçekten, gerçekten çok heyecanlıyım.”

Filmin kötüsünü ise, belki de Netflix’in hit drama dizisi The Crown’un 4. sezonunda Prenses Diana’yı canlandırmasıyla en çok tanınan Emma Corrin oynuyor. Hangi karakteri oynayacağını bilmiyoruz ama Corrin daha önce DC’nin Pennyworth dizisinin bölümlerinde de yer almıştı, yani süper kahraman dünyasına yabancı değil. Emmy Ödüllü Matthew MacFadyen, belki de bugünlerde HBO’nun Succession dizisindeki Tom rolüyle en çok tanınıyor, devam filminin kadrosuna açıklanmayan bir rolle katılıyor.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası