Başka Bir Hayatta Film Konusu

Başka Bir Hayatta Film Konusu

Güney Kore, Seul’de, Na Young ve Hae Sung 12 yaşındaki sınıf arkadaşlarıdır ve birbirlerine karşı duygular geliştirirler ve ebeveynleri tarafından ayarlanan bir randevuya çıkarlar. Kısa bir süre sonra, Na Young’un ailesi Toronto’ya göç eder ve ikili iletişimi kaybeder. Na Young ismini Nora Moon olarak değiştirir.

On iki yıl sonra, 2012’de, Hae Sung askerlik hizmetini tamamlamış ve Nora New York City’ye göç etmiştir. Bir gün, Nora, Facebook’ta Hae Sung’un bir gönderiye yorum yaptığını ve Na Young’u aradığını, isim değişikliğinden habersiz olduğunu keşfeder. Video aramaları aracılığıyla yeniden bağlantı kurarlar ancak birbirlerini ziyaret edemezler, çünkü Nora Montauk’ta bir yazarlık retreat’ine katılmayı planlamaktadır ve Hae Sung Mandarin dil değişimi için Çin’e taşınmaktadır. Sonunda, Nora, Hae Sung’a bir süreliğine konuşmayı bırakmalarını söyler, çünkü yazısına ve New York’taki hayatına odaklanmak istemektedir. Retreat’inde Nora, Arthur Zaturansky ile tanışır ve aşık olurlar. Hae Sung da bir kadınla tanışır ve onunla çıkmaya başlar.

On iki yıl daha geçer, Arthur ve Nora evlenmiş ve New York’ta yaşamaktadırlar. Hae Sung, artık kız arkadaşı olmadan, Nora ile orada buluşmaya gider. Arthur, kendi eksik aşk hikayelerinde bir engel olup olmadığını merak eder, Nora’ya, Nora’nın ABD’de oturma izni için yeşil kart almak amacıyla onunla evlendiği konusunda şüpheler taşıdığını itiraf eder. Nora, Arthur’u sevdiğini doğrular. Ertesi gece, üçü akşam yemeğine çıkarlar. Başlangıçta, Nora her diyalogu çevirir, ancak sonunda Hae Sung ile yalnızca Korece konuşur. Geçmiş hayatlarında birbirlerine ne olduklarını ve eğer hiç Güney Kore’yi terk etmemiş ve birlikte kalmış olsalardı ne olacağını merak eder. Nora banyoya gittiğinde, Hae Sung, Nora ile yalnız konuştuğu için Arthur’dan özür diler, ancak Arthur onunla tanışmaktan memnun olduğunu söyler.

Arthur ve Nora’nın dairesine dönerler. Hae Sung, onları Güney Kore’yi ziyaret etmeye davet eder ve bir Uber çağırır. Nora onunla bekler ve Uber gelene kadar birbirlerine uzun, anlamlı bakışlar atarlar. Hae Sung, o anda, geçmiş bir hayatı deneyimliyor olup olmadıklarını merak eder ve Nora’ya bir sonraki hayatlarında ilişkilerinin ne olacağını sorar. O, bilmediğini söyler. Hae Sung, “O zaman görüşürüz.” der. Arabayla gider ve o daireye geri yürür, Arthur’un kollarında ağlar.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası