Daredevil: Born Again Dizisi Hakkında Bilgi

Netflix Marvel dizileri Disney+’a taşındığında, hayranlar MCU’nun dünyasına bazı tanıdık yüzlerin dahil edilmesini umuyorlardı. Netflix dizilerinde Marvel karakterlerinin pek çok iyi uyarlaması olmasına rağmen, hayranların özellikle solo bir dizi veya filmde geri dönmesini istediği bir kahraman Charlie Cox’un Daredevil’iydi. Neyse ki, Marvel Studios bizi çok bekletmedi. San Diego Comic-Con 2022’de stüdyo, Daredevil’in Disney+’ta yeni bir MCU dizisi alacağını duyurdu: Daredevil: Born Again. Bu duyurudan sonra, dizi bazı inişler ve çıkışlar yaşadı, yaratıcı ekibinin değiştirilmesi de bunlardan biriydi. İşte Daredevil: Born Again hakkında bildiklerimiz.

Daredevil: Born Again Dizisi Hikayesi

Daredevil: Born Again’in tam olarak konusu hakkında henüz çok fazla bilgi sahibi değiliz. Ama çizgi romanlarda, Born Again Daredevil için çok karanlık bir hikaye. Bu hikayede, korkusuz adam Kingpin ile yüzleşir ve Kingpin, kahramanı yok etmeye çalışırken Matt Murdock’ın zor durumdaki Karen Page’e olan duygularını kullanır. Bu hikayenin MCU’ya yansıyıp yansımayacağını kesin olarak söyleyemeyiz. Bildiğimiz tek şey, Daredevil: Born Again’in 18 bölümden oluşacağı ve MCU versiyonu kahramanı keşfetmek için çok fazla alan bırakacağıdır.

Variety’nin bir raporuna göre, Marvel Daredevil: Born Again’in yönünü değiştirmeyi planlıyor. Yayın, “Marvel Studios, baş yazarlar Chris Ord ve Matt Corman ile yollarını ayırdı ve şovu yenilemek için yeni yazarlar arıyor. Ord ve Corman yine de yönetici yapımcı olarak kredilendirilecekler.” diye paylaşıyor. Ayrıca, Marvel henüz çekilmemiş olan dizi bölümlerinin yönetmenlerini de serbest bıraktı. Variety, Daredevil’in 18 bölümünün yarısından azının WGA ve SAG-AFTRA grevleri öncesinde çekildiğini ortaya koyuyor. Ve “Çekilen materyalin bazı unsurları ileride kullanılacak, ancak Marvel şovu yeni bir yaratıcı yöne götürmeyi arıyor.” diyor.

Daredevil: Born Again Dizisi Kamera Arkası

Daredevil: Born Again başlangıçta Matt Corman ve Chris Ord tarafından yazılmış ve yönetici yapımcılığı üstlenilmişti. Deadline’a göre, Clark Johnson iki bölüm yönetmesi planlanıyordu. Ancak Variety yakın zamanda Corman ve Ord’un diziden ayrıldığını ve Marvel’ın dizisi için yeni yazarlar ve yönetmenler aradığını bildirdi.

The Hollywood Reporter, süper kahraman suç dizisinin Dario Scardapane’yi şovunun başına getirdiğini paylaştı. Justin Benson ve Aaron Moorhead ilk sezonun geri kalan bölümlerini yönetecekler. Scardapane, The Punisher ile deneyime sahipken, Benson ve Moorhead Loki’nin ikinci sezonunun bölümlerini yönettiler.

Marvel, çekilen bazı bölümleri ve diğer materyalleri muhafaza edecek gibi görünse de, Scardapane yeni bölümler ve yeni sahneler ekleyecek. İlk sezonun kaç bölüm olacağı bilinmiyor.

Daredevil: Born Again Oyuncuları

Şimdiye kadar, tabii ki Daredevil olarak geri dönecek olan Charlie Cox ve Kingpin’i oynayacak olan Vincent D’Onofrio yeni dizide yer almayı kabul ettiler. Ayrıca, Jon Bernthal’ın MCU dizisinde Punisher rolünü yeniden canlandıracağına dair haberler var. Orijinal Daredevil dizisinden başka hiçbir oyuncunun geri döneceği doğrulanmadı.

Cox ve D’Onofrio’ya Nikki M. James, Michael Gandolfini, Margarita Levieva ve Sandrine Holt da katılıyor. Rollerinin ne olacağı henüz bilinmiyor. Ayrıca, yayın, Carnival Row’un Arty Froushan’ını da kadronun bir parçası olarak gösterdi. Yönetmenlik yapmasının yanı sıra, Clark Johnson’ın da dizide tekrarlayan bir rolü olduğu söyleniyor.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası