Locked In (2023) Konusu

Locked In 2023 Konusu

Eski bir TV yıldızı olan Katherine, ciddi bir kaza sonucunda “locked in” sendromuyla hastanede uyanır, bu durumda tamamen felç olmuştur ve iletişim kuramaz. Nicky adında bir hemşire, Katherine’ye bazı bedensel kontrolü geri kazanmaya yardımcı olmak için çalışmaya başlar. Nicky, Katherine hakkında bilgi arar, Lina’dan, Katherine’ın üvey oğlu Jamie’nin karısıdır. Katherine, annesinin ölümünden sonra Lina’nın koruyucusu olarak görev yapmıştır.

Flashbackler, Katherine’in eşinin çok zengin olduğunu ve öldüğünde her şeyi oğluna bıraktığını ortaya koyar. Nöbetler geçiren Jamie, Katherine’in sevgisini ve ilgisini arzuladı, ancak Katherine genellikle uzaktı ve miras hakkının elinden alınmasına duyduğu öfkeyle meşguldü. Lina, Jamie’ye bakma sorumluluğunu üstlendi, onun birincil bakıcısı oldu ve onunla yakın bir bağ kurdu.

Lina ve Jamie sonunda evlendiler, ancak Katherine, daha önce Lina’ya düşkün olmasına rağmen, Jamie ile evlenerek aile malikanesini miras aldığı için ona karşı acı hissetti. Lina, evlilikte tutsak hissetmeye başladı; Jamie’nin sürekli bir sakat olmasına içerliyordu, ancak aynı zamanda onu terk edemeyeceğini de hissediyordu.

Aile doktoru Dr. Robert Lawrence, hayatlarına dahil oldu ve Lina ile romantik bir ilişki kurdu. Ancak Robert’ın gizli planları vardı; mülkü miras almayı umarak, Jamie’ye sağlığının bozulmasına neden olan ağrı kesiciler reçete etti.

Bir gün, Robert, biraz daha iyi hisseden Jamie’yi, kendisi ve Lina ile birlikte tekne gezisine çıkmaya ikna etti. Suda, Robert kasıtlı olarak tekneyi alabora etti ve Jamie’yi boğulana kadar suyun altında tuttu. Lina onu kurtarmaya çalıştı ama başarısız oldu. Robert, tüm olayı bir kaza olarak sahneledi, çünkü Jamie yüzemezdi, ancak Lina gerçeği biliyordu.

Jamie’nin cenazesinin ardından, Robert Lina’ya malikaneyi satması için baskı yaptı, ancak o direndi ve sonunda onun gerçek niyetlerini anladı. Daha sonra Robert, Lina’nın günlüğünü ortaya çıkardı, bu günlükte Jamie’yi öldürme hayalleri kurmuştu ve onun ölümü için suçlanabileceğini ima etti.

Lina, Robert ve Katherine’ın bir ilişkisi olduğunu keşfettikten sonra ayrılmaya karar verdi, ancak Robert onu kovaladı. Katherine, Lina’yı korumaya çalışarak müdahale etti, ancak Robert kasıtlı olarak arabasıyla Katherine’e çarptı.

Katherine yavaş yavaş iyileşirken, Nicky ona alfabetik harflere göz kırpma ile yanıt vererek iletişim kurmayı öğretir. Katherine “cinayet” kelimesini heceleyince Nicky şok olur.

Bunu öğrenen Lina, Robert’ı ikna eder ve Katherine’i evine götürmesine yardım etmesini ister, çünkü Katherine’in daha fazla kelime heceleyerek her ikisini de Jamie’nin ölümünde suçlayacağına inanır. Ancak Nicky onları takip eder ve Lina’ya Katherine’in aslında onu Robert’tan korumaya çalıştığını söyler.

Lina, Robert’ı kandırır ve ona Katherine için hazırladığı ölümcül bir ilaç enjekte eder, ancak bu onu öldürmek için yeterince güçlü değildir. Robert ona saldırır, ancak Lina karşı koyar ve onu ölümüne bıçaklar.

Daha sonra polis malikaneye gelir ve Robert’ın cansız bedenini toplar, Lina, Katherine ve Nicky izler. Lina, Nicky’ye ne söyleyeceğini sorar, ancak Nicky sessiz kalır.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası