Hücre Filmi Konusu

Çocuk psikologu Catherine Deane, komada olan hastalar için deneysel bir sanal gerçeklik tedavisi yürütmek üzere işe alınır: Doktorlar Henry West ve Miriam Kent tarafından yönetilen bir “Nörolojik Kartografi ve Sinaptik Transfer Sistemi” cihazı, onun komada olan bir zihne girmesine ve onları bilince çekmeye çalışmasına izin verir. Teknoloji, hastası olan Edward Baines’in ebeveynleri tarafından finanse edilir, Edward, sıradışı bir şizofreni formuna neden olan bir viral enfeksiyon sonucu komaya giren genç bir çocuktur. Baines’in ilerlemesi, Deane’nin kaçındığı hayalet gibi bir alter ego tarafından engellenmiştir. Deane’nin ilerleme kaydetmemesine rağmen, West ve Kent, Baines’i kendi zihnine getirmek için beslemeyi tersine çevirme önerisini reddederler, onun tanıdık olmayan bir dünya deneyimlemenin sonuçlarından korkarlar.

Seri katil Carl Rudolph Stargher, kurbanlarını otomatik bir zamanlayıcı aracılığıyla yavaşça suyla dolan bir cam hücre şeklinde bir hücreye hapseder, ardından bodrumundaki bir vinçi kullanarak kendini onların bedenlerinin üzerinde askıya alırken ölümlerinin kaydedilmiş videosunu izler. Aynı şizofreni hastalığına yenik düşer ve FBI onu tanımladığı gibi komaya girer, bu da onları en son kurbanı Julia Hickson’un yerini belirlemek için hiçbir ipucu olmadan bırakır. Bu deneysel teknolojiyi öğrendikten sonra, Ajan Peter Novak, Deane’yi Stargher’ın zihnine girmeye ve Hickson’un yerini bulmaya ikna eder.

Deane, kurbanlarının bebek benzeri versiyonlarıyla dolu olan Stargher’ın karanlık rüya manzarasına, bükülmüş psikolojisine girer. Stargher’ın masum tarafı, Genç Stargher olarak tezahür eder ve Deane’i, sadistik babasının elinde çektiği kötüye kullanma anılarına götürür. Deane, Hickson’un yerini almayı umarak Genç Stargher’i besler ancak başka bir tezahür tarafından engellenir: Rüya manzarasını domine eden cinayet yanının şeytani idealizasyonu olan Kral Stargher. Kral Stargher, Deane’yi dünyanın gerçek olmadığını unutana kadar işkence eder. Dr. West, bunu Deane’in hayati belirtilerini izlerken keşfeder. Deane’in Stargher’ın zihin manzarasına entegre olduğu sırada başına gelenlerin, gerçek vücuduna nörolojik hasar vereceği konusunda uyarır. Novak, Deane’nin kendini hatırlamasını sağlamak için Stargher’ın zihnine girmeyi gönüllü olarak üstlenir.

Stargher’ın zihninin içinde, Novak yakalanır ve Kral Stargher’ın işkencesine maruz kalırken Deane, Stargher’ın hizmetçisi olarak bakar. Novak, Deane’e, kolej yıllarında bir araba kazası sonucu 6 aylık komadan sonra ölen küçük erkek kardeşinin acı veren bir anısını hatırlatarak, onun Stargher’ın zihninde olduğunun farkındalığını yeniden uyandırır. Deane, Stargher’ın kontrolünden kurtulur ve Novak’ı serbest bırakmak için Kral Stargher’ı bıçaklar. Kaçışları sırasında, Novak, Stargher’ın bodrumundaki vinçle aynı amblemi olan cam hücrenin bir versiyonunu görür. Novak’ın ekibi, vincin önceki sahibinin iflas ettikten sonra hükümetin Stargher’ı mülkünü mühürlemek için işe aldığını keşfeder. Novak, mülke koşar ve Hickson’un hücrede suya batarken ve bir borudan nefes aldığını bulur. Novak, cam duvarı kırar ve Hickson’u kurtarır.

Şimdi Genç Stargher’a sempati duyan Deane, meslektaşlarını dışarıda bırakır ve cihazın beslemesini tersine çevirerek Stargher’ın zihnini kendi zihnine çeker. Genç Stargher’a rahatlatıcı bir cennet sunar ancak bu durumun sadece Kral Stargher’dan geçici bir rahatlama olduğunu bilir. Bir kuşu, babasının elinde işkence görmesini önlemek için merhamet öldürme olarak boğduğu bir çocukluk hikayesini anlatmak için Yetişkin Stargher’a dönüşür. Kral Stargher, pullu bir yılan adam olarak müdahale eder ama bu sefer Deane kontrolündedir ve onu kanlı bir pulp haline getirir ve onu bir kılıçla deler. Ancak, Genç Stargher, Kral Stargher ile aynı yaraları sergiler ve her iki tezahürü de öldürmek Stargher’ı öldürür. Yetişkin Stargher, ona kuşun hikayesini hatırlatır ve onu “kurtarmasını” ister. Deane, Genç Stargher’ı bir havuza taşır, Stargher’ın acısını dindirirken Stargher gerçek dünyada ölür.

Sonrasında, Deane ve Novak, Stargher’ın evinin dışında buluşurlar. FBI, zihin teknolojisini resmi olarak soruşturmalarından hariç tutmuştur ve Deane, Edward Baines üzerinde beslemeyi tersine çevirme kullanma onayını almıştır. Son sahne, Baines’in Deane’in zihin manzarasındaki cennete doğru yürüyüp Deane’i kucaklamasıdır.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası