Game Of Thrones 3.Sezon Bölüm Özetleri

Game Of Thrones 3.Sezon Bölüm Özetleri

1) Game Of Thrones 3.Sezon 1.Bölüm Özeti

Beyaz Yürüyüşçüler’in saldırısının ardından, Samwell Tarly ve Jeor Mormont dahil olmak üzere hayatta kalan Gece Nöbetçileri, Yedi Krallığı uyarmak için Duvar’a dönmeye söz verirler. Jon, “Duvar’ın Ötesindeki Kral” olan Mance Rayder’ın önüne getirilir ve Yabaniler’e sadakatini bildirir. Yaralı Tyrion Lannister, Tywin’den Casterly Rock’ı almayı denemekte, ancak Tywin daha az vaatlerde bulunmaktadır. Margaery Tyrell, King’s Landing yetimleriyle hayır işlerine girişir. Littlefinger, Sansa Stark’ın King’s Landing’den kaçmasına yardımcı olmayı teklif eder. Ros, Shae’ye Littlefinger’a güvenmemesi konusunda uyarıda bulunur. Davos, Stannis Baratheon ile bağlarını koparmak isteyen Saan tarafından kurtarılır. Davos, Dragonstone’a döner ve Melisandre’yi öldürmeyi başaramaz ve hapsedilir. Melisandre, onu Stannis’e savaşa katılmaması için ikna etmekle suçlar. Essos’ta, Daenerys Targaryen, “Unsullied” adı verilen acımasızca eğitilmiş paralı asker bir ordu satın almak için Astapor’a gelir. Qarth büyücüleri onu öldürmeye çalışır, ancak eski bir Kingsguard komutanı olan Barristan Selmy onu kurtarır ve sadakatini bildirir.

2) Game Of Thrones 3.Sezon 2.Bölüm Özeti

Brienne, Jaime Lannister’ı Riverlands boyunca King’s Landing’e götürmeye devam eder. Jaime onunla bir dövüşe girer, ancak bu dövüş, onları yakalayan Bolton askerleri tarafından kesilir. Robb Stark, Winterfell’in yağmalandığı ve kardeşleri Bran ve Rickon’un kaybolduğu haberini alır. Robb, dikkatini Lannisterlara karşı savaştan çekip, annesi Catelyn’in babası Hoster Tully’nin cenazesine katılmak için Riverrun’a gider. Bu, oğullarını öldüren Lannisterlardan intikam almak isteyen Rickard Karstark’ı kızdırır. Arya Stark, Gendry ve Hot Pie de Riverrun’a gitmek isterler, ancak “Bayraksız Kardeşlik” adlı isyancı grup tarafından yoldan çıkarılırlar. Bir hanın içinde dururlar, burada esir alınan Hound, Arya’nın kimliğini ifşa eder. Margaery ve büyükannesi Olenna, “Dikenler Kraliçesi”, Sansa’yı Joffrey’in sapkın karakterini tanımlamaya ikna eder. Theon Greyjoy, kimliği bilinmeyen kişiler tarafından işkence görür. Bran, Rickon, Osha ve Hodor, Stark’ın bayraktarı Howland Reed’in çocukları olan Jojen ve Meera Reed kardeşlerle karşılaşırlar. Bran’ın garip rüyalarını paylaşan Jojen, Bran’a hayvanların zihnine girebileceğini söyler.

3) Game Of Thrones 3.Sezon 3.Bölüm Özeti

Robb ve Catelyn, Riverrun’da Hoster Tully’nin cenazesine katılır. Tywin Lannister, ittifakını güvence altına almak için Littlefinger’ı Eyrie’ye, Lysa Arryn ile evlenmeye gönderir ve Tyrion’u yeni Coin Master yapar. Hot Pie, han tarafından işe alınırken, Arya ve Gendry Kardeşliği takip eder. İlk İnsanların Yumruğu’ndaki katliamı öğrenen Rayder, Jon ve bir grup Yabanili Duvar’a tırmanıp, zayıflamış olan İzlemeyi saldırmaları için gönderir. Hayatta kalan Gece Nöbetçileri, Gilly’nin bir oğlu doğurduğu Craster’s Keep’e döner. Theon, kimliği bilinmeyen bir adam tarafından serbest bırakılır, bu adam daha sonra onu tekrar kurtarır. Melisandre, zafer için bir kralın kanının gerektiğini gizemli bir şekilde belirterek Dragonstone’u terk eder. Daenerys, genç ejderhalarından birini karşılığında 8.000 Unsullied ve çevirmen Missandei için pazarlık yapar, Selmy’nin ve Jorah’ın tavsiyelerini görmezden gelir. Jaime, Brienne’in tecavüze uğramasını önlemek için onun babasının büyük bir fidye ödeyeceğini iddia ederek, onu yakalayan Locke’u ikna eder; Locke kabul eder ama sonra hiçbir uyarıda bulunmadan Jaime’nin sağ elini keser.

4) Game Of Thrones 3.Sezon 4.Bölüm Özeti

Theon’un “kurtarıcısı” onu ihanete uğratır ve onu daha fazla işkence için hapishaneye geri götürür. Başarısız bir kaçış girişiminin ardından Jaime, kılıç eli olmadan kendini kaybolmuş hisseder; Brienne ona umutlu olmayı önerir. Varys, Tyrion’a nasıl hadım olduğunu anlatır, ardından ona kendisini hadım eden büyücüyü gösterir, bu büyücü şimdi onun tutsağıdır. O, Tyrion’a intikam için sabırlı olmayı önerir. Craster’ın Evi’nde, aç kalan hayatta kalan Gece Nöbetçileri, ev sahipleriyle çatışmaya girer. Çatışmada Craster ve Mormont öldürülür ve Sam, yeni doğan oğlu ve Gilly ile kaçar. Arya ve Gendry, liderleri Beric Dondarrion ile tanışmak üzere Kardeşliğin gizli mağarasına götürülür, Dondarrion daha sonra Sandor Clegane’i kendisiyle dövüşerek yargılamaya karar verir. Margaery, Sansa’nın Loras ile evlenmesini teklif eder, Sansa bunu kabul eder, fakat Loras’ın eşcinsel olduğunu bilmez. Daenerys, Unsullied ordusu karşılığında bir ejderha almak için köle tüccarı Kraznys ile buluşur. Anlaşma yapıldıktan sonra, Unsullied’ı tüm köle efendilerini öldürmeye ve ejderhasının Kraznys’i yakmasını emreder; Unsullied’ı serbest bırakır, onlar da gönüllü olarak onu takip ederler.

5) Game Of Thrones 3.Sezon 5.Bölüm Özeti

Tyrion, Taht’ın Demir Banka’ya büyük bir borcu olduğunu bildiği için, Olenna’yı kraliyet düğününün yarısını ödemeye ikna eder. Sansa, King’s Landing’de kalmak istediğini Littlefinger’a söyler. Tywin, Tyrell’lerin Sansa’yı Loras ile evlendirmeyi planladığını keşfeder. Bunu engellemek için, hem Lannister’ların itirazlarına rağmen, Sansa’yı Tyrion ile, Cersei’yi de Loras ile evlendirmeyi planlar. Stannis, eşi Selyse’ye ihanetini itiraf eder, o da bunu bildiğini ve onayladığını söyler. Kızları, Prenses Shireen, Davos’u ziyaret etmek için zindana sızar ve ona okumayı öğretir. Sandor, Dondarrion’ı dövüşle öldürdükten sonra serbest bırakılır. Thoros, Işık Lordu’nun gücünü kullanarak Dondarrion’ı diriltir. Gendry, Kardeşliğin Arya’yı Robb’a fidye olarak vermeyi planladığı yerde kalır. Roose Bolton’a teslim edildikten sonra, Jaime, “Delikanlı” Kral Aerys Targaryen’ı, King’s Landing’i yaban ateşiyle yok etmesini önlemek için öldürdüğünü Brienne’a anlatır. Robb, iki tutsak Lannister çocuğunu öldürdükten sonra Lord Karstark’ı idam eder. Karstark’ların onu terk etmesiyle, Robb’un Walder Frey ile yeni bir ittifak kurmayı umuyor. Ygritte, Jon’u baştan çıkarır ve o Gece Nöbeti yeminlerini bozar. Daenerys, Unsullied’ın aralarından bir lider seçmelerini teşvik eder; onlar Gri Kurt’u seçerler.

6) Game Of Thrones 3.Sezon 6.Bölüm Özeti

King’s Landing’de, Tywin, Cersei’yi Loras ile evlendirmek için Olenna ile bir anlaşmaya zorlar. Cersei, Tyrion’a kuşatma sırasında Joffrey’in onu öldürmeye çalıştığını itiraf eder. Tyrion, Shae ve Sansa’ya kendi ve Sansa’nın nişanını bildirir. Littlefinger, Varys’e Ros’un Varys’in muhbiri olduğunu ve Joffrey’in onu öldürdüğünü keşfettiğini söyler. Nehir Toprakları’nda, Melisandre Gendry’yi Kardeşlik’ten satın alır ve Arya’ya kahverengi gözlü, yeşil gözlü ve mavi gözlü birçok kişiyi öldüreceğini öngörür; onlarla tekrar buluşacaklarına dair söz verir. Talisa ile evlenen Robb, Walder Frey ile Harrenhal’ı ona vererek ve amcası Edmure Tully’yi bir Frey kızı veya torunu ile evlendirerek yeni bir anlaşma yapar. Roose Bolton, Jaime’yi King’s Landing’e göndermeyi planlar, ancak Brienne’in ona eşlik etmesine izin vermez. Bilinmeyen bir yerde, gizemli adam Theon’u işkenceye devam eder. Kuzey’de, Osha ve Meera arasında gerilim artar. Duvar’ın ötesinde, Sam Gilly ile kaçışına devam ederken, Jon ve Ygritte iki diğer Yabanili ile birlikte Duvar’ı tırmanır.

7) Game Of Thrones 3.Sezon 7.Bölüm Özeti

Kuzey’de, Jojen, Bran’a Castle Black’te durmamaları gerektiğini, Duvar’ın ötesine geçip Üç Gözlü Kargayı bulmaları gerektiğini söyler; Osha onları Beyaz Yürüyenler konusunda uyarır. Jon ve Ygritte’in ilişkisi derinleşir, kıskanç Yabanili Orell’i öfkelendirir. Theon’un işkencecisi onu hadım eder. Robb, Talisa’nın hamile olduğunu öğrenir. Arya, Kardeşlik’ten kaçar, ancak sadece Sandor tarafından yakalanır. Melisandre, Gendry’ye babasının Kral Robert olduğunu söyler. Shae, Tyrion’a ilişkilerinin, o Sansa ile evlendiğinde sona ereceğini söyler. Tywin ve Joffrey, Daenerys’i tartışır; Tywin onu potansiyel bir tehdit olarak görmez. Daenerys, Yunkai’ye ulaşır ve şehre savaş ilan eder. Roose Bolton, Edmure Tully’nin düğünü için Harrenhal’dan ayrılırken Jaime, King’s Landing’e giderken Brienne’a veda eder. Yolda, Jaime, Locke’un Brienne’in babasının fidyesini reddettiğini öğrenir. Brienne’ı bir çukurda bir ayıyla dövüşürken bulmak için Harrenhal’a döner. Onu kurtarır ve birlikte King’s Landing’e giderler.

8) Game Of Thrones 3.Sezon 8.Bölüm Özeti

King’s Landing, Tyrion ve Sansa’nın düğününe ev sahipliği yapar. Cersei, Margaery ve Loras’a karşı hoşnutsuzluğunu gösterir. Düğün ziyafetinde, Tyrion sarhoş bir sahne yaratır. Tywin, Tyrion’dan hızla bir Lannister varisi üretmesini talep eder, ancak Tyrion daha sonra Sansa’ya evliliklerinin onun rızası olmadan asla tüketilmeyeceğini temin eder. Sandor, Arya’ya İkizlere, onu Robb’a fidye olarak vermeye gittiklerini söyler. Stannis, Davos’u serbest bırakır, ondan Melisandre’ye saygı göstermesini talep eder. Melisandre, Gendry ile birlikte Dragonstone’a gelir, onu baştan çıkarır ve kanını sülükler kullanarak çıkarır. Büyülü bir ritüelde, Stannis kan dolu sülükleri ateşe atar ve üç taht gaspçısının adını verir: Robb Stark, Balon Greyjoy ve Kral Joffrey. Daenerys, Yunkai’nin “İkinci Oğullar” adlı paralı askerleri işe aldığını öğrenir. Onların yakışıklı teğmenlerinden biri olan Daario Naharis, diğer liderleri öldürür ve şirketin sadakatini Daenerys’e adar. Sam ve Gilly, bir Beyaz Yürüyen tarafından saldırıya uğrar, Sam onu ejderha camı bir hançerle yok eder.

9) Game Of Thrones 3.Sezon 9.Bölüm Özeti

Sam, Gilly ve oğlu Duvar’a varır. Fırtına sırasında bir kulede saklanırken, Bran, Hodor’un aşağıdaki Yabanililere saklandıkları yeri açıklamasını önlemek için Hodor’un aklına girer. Yakınlarda, Jon bir çiftçiyi öldürmeyi reddeder, Ygritte onu öldürür; Jon diğer Yabanililere saldırır ama kaçar. Bran, warg yeteneğini kullanarak Jon’u kurtarır, Jon Orell’i öldürdükten sonra kaçar, arkasında öfkeli Ygritte ve şef Tormund’u bırakır. Osha, Rickon ve onun direwolf’u Shaggydog, Son Ocak’a doğru yola çıkar, Bran, Meera, Jojen, Hodor ve Bran’ın direwolf’u Yaz, Duvar’ın ötesine gitmeyi planlar. Daenerys, ordusu için şehir kapısını açmaları için Jorah, Naharis ve Gri Kurt’u Yunkai’ye sızdırır. Yunkai köleleri gönüllü olarak onun güçlerine teslim olur. Robb, İkizlere varır ve Frey kızıyla evlenme anlaşmasını bozduğu için Walder’dan özür diler. Walder, özrünü kabul eder gibi görünürken Edmure, Walder’ın tek güzel torunu Roslin Frey ile evlenir. Yeni evliler ziyafeti terk ettikten sonra, Walder’ın adamları Catelyn, Talisa ve Stark bayraktarlarını öldürür, Roose Bolton, şimdi bir Lannister sadığı, Robb’u öldürür. Catelyn’in amcası Ser Brynden Tully, katliamdan hemen önce ziyafeti terk ettiği için hayatta kalır. Köpek ve Arya, katliam sırasında İkizlere varır, ancak Köpek onu güvenli bir yere taşır.

9) Game Of Thrones 3.Sezon 10.Bölüm Özeti

Katliamın arkasındaki ismin Tywin Lannister olduğu ortaya çıkar, o da House Frey’e Riverrun Koltuğu’nu verir ve Roose Bolton’u Kuzey’in Koruyucusu olarak atar. Theon, adamlarının onu Winterfell’den güvenli geçiş karşılığında teslim ettiklerini ve esir alıcısının Bolton’un piç oğlu Ramsay Snow olduğunu öğrenir. Balon’un isteklerine karşı, Yara Theon’u kurtarmak için bir görevin liderliğini yapar. Arya ve Köpek, Robb’un ölümüyle dalga geçen bazı Frey askerlerini öldürür. Jaime ve Brienne, King’s Landing’e varır ve Jamie Cersei ile yeniden birleşir. Sam ve Gilly, Bran’ın partisiyle karşılaşır ve onların Duvar’ın ötesine gitmelerini engelleyemez, Sam onlara ejderha camı silahları verir. Sam, Gilly ile birlikte Castle Black’e döner. Maester Aemon, Sam’e Beyaz Yürüyenler hakkında Yedi Krallık’ı uyarmak için kargalar göndermesini söyler. Ygritte, Jon’u bulur ve ona kasıtlı olarak sadece yaralayacak şekilde üç ok atar. O kaçar, Castle Black’e döner. Dragonstone’da, Davos Gendry’nin kurban edilmesini önlemek için ona kaçmayı yardımcı olur; Stannis, Davos’u affeder, ardından Kuzeye, Beyaz Yürüyenler tehdidine karşı Nöbet’e yardım etmek için gider. Essos’ta, özgürleştirilen Yunkai köleleri Daenerys’i “anne” olarak kabul ederler.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google Sitemap Ping Aracı Site Haritası